Nowości od wydawnictwa smart books

Dzięki wydawnictwu smart books od kilku lat mamy na rynku inspirujące książki biograficzne dla najmłodszych czytelników (serie Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, Mali wielcy czy Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi) i popularną, stale rozwijaną serię tekturowych książeczek wspierających rozwój maluchów Moje pierwsze 100 słów. Teraz w jego ofercie pojawiły się wyjątkowe zeszyty ćwiczeń, które pomogą dzieciom uwierzyć w siebie

Oto nowości od smart books dla dzieci w różnym wieku:

seria poradników dla dzieci TAK!

seria poradników dla dzieci _TAK!_

Te soczyście kolorowe zeszyty ćwiczeń pomagają dzieciom wyrażać emocje, uwierzyć w siebie, odkryć własne możliwości. Uczą samoakceptacji.

W serii ukazały się 4 tytuły: TAK! Buduję swoją pewność siebie!, TAK! Poznaję swoje emocje!, TAK! Odkrywam swoją moc! i TAK! Kocham być sobą!

W każdej dzieci znajdą przystępnie napisane teksty o uczuciach, tym jak je identyfikować, wyrażać, jak sobie z nimi radzić i o tym, jak ich ciało może reagować na różne sytuacje. Są tu cenne rady, przydatne informacje i pomysły na ćwiczenia, które pomagają lepiej zrozumieć siebie i innych. Wielką zaletą tych książek jest zwrócenie uwagi na to, jak ważni są dla nas inne osoby – w końcu jesteśmy częścią wspólnoty. Dzięki różnorodnym ćwiczeniom dzieci dowiedzą się, jak zadbać o siebie, zidentyfikować swoje mocne strony, rozwiązywać problemy.

TAK! Buduję swoją pewność siebie!

seria poradników dla dzieci _TAK!_

seria poradników dla dzieci _TAK!_

TAK! Poznaję swoje emocje!

seria poradników dla dzieci _TAK!_

seria poradników dla dzieci _TAK!_

TAK! Odkrywam swoją moc!_

seria poradników dla dzieci _TAK!_

seria poradników dla dzieci _TAK!_

TAK! Kocham być sobą!_

seria poradników dla dzieci _TAK!_

seria poradników dla dzieci _TAK!_

Nowe tytuły w serii Mali Wielcy

Mali wielcy

O poprzednich książkach z tej popularnej na całym świecie serii opowiadałam już dwukrotnie TU i TU

Mali Wielcy to książki biograficzne dla najmłodszych czytelniczek i czytelników – spodobają się starszym przedszkolakom, ale są przyjazne również dzieciom rozpoczynającym samodzielne czytanie (bezszeryfowa duża czcionka, dość proste zdania).

To opowieści o słynnych osobach, pokazujące, jak wyglądało dzieciństwo i młodość tych osób.

Tekstu jest tu niewiele, a ilustracje zajmują całe strony. Co ciekawe, każda z książek zilustrowana jest przez inną osobę.

Na końcu każdej książki znajduje się notka biograficzna dla tych dzieci, które chciałyby dowiedzieć się więcej.

Tym razem w serii ukazały się:

Karol Darwin. Mali Wielcy

Opowieść o słynnym przyrodniku, który urodził się w rodzinie naukowców. Choć jego tata marzył o tym, żeby poszedł w jego ślady i został lekarzem, mały Karol był bardziej zainteresowany badaniem roślin i zwierząt niż leczeniem ludzi. Dzieci przeczytają o słynnym, trwającym 5 lat rejsie, w trakcie którego Karol zaczął spisywać wnioski, które doprowadziły go to sformułowania teorii ewolucji.

Mali wielcy

Mali wielcy

Maria Montessori. Mali Wielcy

Choć jej rodzice marzyli o tym, że zostanie nauczycielką, ona sama nudziła się w szkole. Nie przeszkodziło jej to jednak w kontynuowaniu nauki. I to w męskim gronie! Najpierw uczęszczała do szkoły technicznej dla chłopców, potem studiowała medycynę - jako pierwsza kobieta we Włoszech! Po studiach zaczęła pracę w szpitalu, w którym zauważyła, że dzieci z niepełnosprawnościami traktowane są jak chore. I postanowiła odmienić ich los…

Mali wielcy

Mali wielcy

Mali wielcy

Agatha Christie. Mali Wielcy

Ilustracje w tej części to moje ulubione z całej serii! Czarnobiałe z soczyście czerwonymi elementami.

Przeczytacie, jak praca pielęgniarki polowej przydała się w trakcie pisania książek detektywistycznych? Dzieci dowiedzą się, kim byli Herkules Poirot i panna Marple. Jest tu też scena ze słynnego Orient Expressu! To opowieść o potędze wyobraźni. I o tym, jak książki czytane w dzieciństwie mogą wpłynąć na całe nasze życie.

Mali wielcy

Mali wielcy

Mali wielcy

John Lenon. Mali Wielcy

Jak chłopiec urodzony w trakcie wojny, którego często budziły spadające bomby i który w szkole sprawiał problemy został jednym z najsłynniejszych muzyków świata? Kto nauczył Johna grać na gitarze? Jak powstali Beatlesi? Jak wyglądało jego pierwsze spotkanie Johna z Yoko Ono?

Mali wielcy

Mali wielcy

Mali wielcy

Moje pierwsze 100 słów. Nauka

Moje pierwsze 100 słów. Nauka

Moje pierwsze 100 słów to kolorowe, tekturowe książeczki, dzięki którym dzieci poznają nowe wyrazy i odkrywają świat. Nie pierwszy raz seria zaskakuje tematyką. W najnowszej części dzieci znajdą pojęcia związane z kosmosem, anatomią, matematyką czy fizyką. Zajrzą do laboratorium biologa i pracowni robotycznej. Odwiedzą stację meteorologiczną i wykopaliska paleontologiczne. Zobaczą naukowców i naukowczynie przy pracy. Poznają największych odkrywców i najważniejsze wynalazki.

Moje pierwsze 100 słów. Nauka

Moje pierwsze 100 słów. Nauka

Moje pierwsze 100 słów. Nauka

Moje pierwsze 100 słów. Nauka

Moje pierwsze 100 słów. Nauka

Partnerem wpisu jest wydawnictwo smart books. Dziękuję za udostępnienie książek do recenzji.

Kategorie/wiek: 1-3 3-6 6-8 8+


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek