Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi, część 2 (Premiera)

Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi, część 2 (Premiera)

To już kolejny zbiór pasjonujących biografii autorstwa Bena Brooks’a. Po „Opowieściach dla dzieci, które chcą być wyjątkowe”, nadeszła pora na drugą część „Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi” – 100 nowych historii niezwykłych mężczyzn, którzy podjęli wyzwanie, by zmienić świat.

Wydaje się, że ciekawych życiorysów inspirujących osób jeszcze długo nie zabraknie. To kolejny rok, w którym tego typu książki cieszą się dużym powodzeniem. Nic dziwnego – dzieci i młodzież na całym świecie walczą dziś o ważne dla nich sprawy. Nie boją się zabierać głosu, dyskutować z najpotężniejszymi dorosłymi tego świata. Szukają więc też osób, które mogą być dla nich inspiracją.

Lubię te książki, bo dzięki nim możemy poznać ludzi z różnych zakątków świata. O wielu z nich nie usłyszelibyśmy, gdyby nie te krótkie biografie. Losy pionierów, wizjonerów, osób walczących ze swoimi słabościami, z niesprawiedliwością i nietolerancją stają się świetnym punktem wyjścia do rozmów na wiele ważnych tematów. Uczą empatii, otwartości.

Opowieści dla chłopców 2

Opowieści dla chłopców 2

Opowieści dla chłopców 2

Wśród stu biografii znajdziecie między innymi historie:

  • Akrita Jaswala, który jako siedmiolatek wykonał operację rozdzielenia palców u dziewczynki rok starszej od siebie.

  • Xiuhtezcatla Martineza, który jako 15latek pozwał, wraz z innymi dziećmi postawił przed sądem rząd USA za ignorowanie zmian klimatycznych

  • Dashratha Manjhi, który przez 22 wykuwał ścieżkę w skałach, żeby mieszkańcy jego wioski mieli do szpitala 3, a nie 80 kilometrów

  • nurków z Czarnobyla, którzy poświęcili życie, żeby nie dopuścić do powiększenia się skażenia po wybuchu reaktora w elektrowni

  • Rene Silvy, który jako 11latek założył gazetę, która relacjonowała krwawe wydarzenia z brazylijskich faveli

Opowieści dla chłopców 2

Opowieści dla chłopców 2

Opowieści dla chłopców 2

Czy wiedzieliście, jak powstała gra Pokemon? Jej twórca, Satoshi Tajiri ma zespół Aspergera. Jego wielką pasją było zbieranie owadów. Koledzy nazywali go „doktorem robalem”. Chciał pokazać innym dzieciom, jakie emocje towarzyszyły mu, kiedy kolekcjonował owady, wymyślił więc grę, którą pokochał cały świat.

Jak myślicie, ile czasu zajęło Rubikowi rozwikłanie własnej łamigłówki i ułożenie kostki?

Opowieści dla chłopców 2

W drugim tomie „Opowieści dla chłopców…” znajdziecie również wiele znanych osobistości. Muzycy, jak Ed Sheeran czy Ricky Martin. Pisarze – Antoine de Saint – Exupéry i Isaac Asimov. Sportowcy – np. Andre Agassi. Malarze – od Muncha przez Pollocka po Banksy’ego.

Opowieści dla chłopców 2

Są tu nawet Sokrates i… Święty Mikołaj.

A także: twórca nauszników, znany projektant butów, pomysłodawca aplikacji, pomagającej walczyć z głodem i 12latek walczący o prawa dzieci na całym świecie.

Opowieści dla chłopców 2

Opowieści dla chłopców 2

A Wy? Czyją historię najbardziej chcielibyście poznać?