Wielka księga pojazdów i Wielka księga gospodarstwa - ooolbrzymie tekturowe wyszukiwanki, które Was zachwycą (Patronat)

Wielka księga pojazdów i Wielka księga gospodarstwa - ooolbrzymie tekturowe wyszukiwanki, które Was zachwycą (Patronat)

"Mamo, pójrz! Dźwig! pójrz! Krowa! Koza! Pan. Jedzie! Tam! Auto! Ijo ijo!" – okrzyków zachwytu dwulatka wysłuchiwałam przez długi czas.

Moje dzieci cieszą się z nowych książek, ale dawno żadna nie wzbudziła takie entuzjazmu.

Nic dziwnego, „Wielka księga gospodarstwa. Cztery pory roku” i „Wielka księga pojazdów. Dźwig, traktor, koparka” to książki idealnie skrojone pod oczekiwania maluchów.

Po pierwsze, są naprawdę wielkie! 38 x 26 cm. To najwyższe książki w naszej biblioteczce, zresztą zobaczcie sami:

wielka księga

wielka księga

Po drugie, piękne, realistyczne, pełne szczegółów ilustracje. Widoczne kierunkowskazy, śruby, szczegóły architektoniczne, najmniejsze elementy krajobrazu. Długo można o tym wszystkim opowiadać. Długo można słuchać dziecięcych opowieści. I pytań! Na szczęście poza ogromnymi (po otwarciu książka ma ponad pół metra) rozkładówkami znajdziecie tu też strony, z ilustracjami i szczegółowymi podpisami, które pomogą Wam odpowiedzieć na dziecięce pytania. Jeśli macie wątpliwość, jak nazywa się samiec świni czy samica owcy, jeśli sami nie wiecie czym się różni silosokombajn od kombajnu ziemniaczanego, te książki przyjdą Wam z pomocą.

Na wszystkich rozkładówkach znajdziecie też krótkie teksty wprowadzające. Na początku przydadzą się jako wstęp do rozbudowanych opowieści. To świetne ćwiczenie mowy! W przyszłości mogą posłużyć dzieciom do ćwiczenia samodzielnego czytania.

„Wielka księga gospodarstwa. Cztery pory roku”

Na kolejnych rozkładówkach znajdziecie:

 • wiosną wiele się dzieje! - wiosenne gospodarstwo to mnóstwo budzących się do życia roślin i zwierzęta gospodarskie z młodymi. Na polach trwają porządki po zimie. Rolnik naprawia traktor, a w pracy pomaga mu córka.

 • prace w polu to letnia ilustracja – żniwa, zbiór ziemniaków, zbieranie skoszonej słomy. Różne kombajny i traktory.

 • wczesną jesienią na w gospodarstwie jest dzień otwarty – odwiedzający mogą kupić warzywa i owoce, jest wiele atrakcji dla dzieci, można podejrzeć jak wygląda odwirowywanie miodu, na polach trwają ostatnie prace przed zimą

 • na ostatniej ilustracji widzimy jak wygląda zima w gospodarstwie – wszystko przysypał śnieg, zwierzęta, poza kozą uciekinierką, są już bezpieczne w ciepłej stajni. Choinkę rosnącą przy domu ozdobiono światełkami, trwają przygotowania do świąt.

wielka księga

wielka księga

wielka księga

Na wyszczególnionych na białym tle ilustracjach z podpisami znajdziecie:

 • zwierzęta gospodarskie – krowy, świnie, kozy czy owce, ale też psy i koty, Są tu również dzięki zwierzęta, które można spotkać na wsi – lisy, bociany czy rodzinę kosów, a nawet żaby

 • sprzęt rolniczy – od szpadla i grabi przez widły gospodarcze i rozsiewacz nawozów po różne rodzaje kombajnów

 • owoce, warzywa i inne produkty z gospodarstwa – są ilustracje zarówno samych owoców, jak i drzew i krzewów, na których rosną, jest mąka, mleko, miód, olej czy pestki słonecznika

wielka księga

wielka księga

„Wielka księga pojazdów. Dźwig, traktor, koparka”

Książka, która wzbudziła u nas największy entuzjazm. Zamieszczona w niej ilustracja pokazująca pracę na budowie wygląda dokładnie tak, jak nasz aktualny widok z okna, który nie znudził się chłopakom od wielu tygodni ;)

Ale zacznijmy od początku, bo pojazdów najróżniejszych, jest tu całe mnóstwo.

 • ciężarówka, kamper, cysterna – znasz te pojazdy? Wszystkie stoją w korku na autostradzie, na której wydarzył się wypadek, na miejscu są już sanitariusze i policja kierująca ruchem. Również jadący w przeciwnym kierunku muszą zwolnić – trwa wycinanie krzewów i koszenie trawy

 • na kolejnej ilustracji rozpoczyna się budowa domu trwa wylewanie fundamentów, dźwig wyładowuje rury, buldożer spycha ziemię. Jest nawet przenośna toaleta i barakowóz dla robotników!

 • wiele pojazdów spotkamy tez na wsi, gdzie czas na żniwa, więc na polach spotkamy kombajny i traktory. Jest tu też cysterna, która przyjechała odebrać mleko.

 • nie zabrakło też ilustracji pokazującej pracę straży pożarnej, która usuwa skutki niepogody. Strażacki dźwig podnosi złamane drzewo. Strażacy wypompowują wodę z piwnic. Sanitariusze zajmują się poszkodowanymi.

wielka księga

wielka księga

wielka księga

Szczegółowo narysowano i podpisano pokazane w tych scenach pojazdy:

 • maszyny budowlane - kilka rodzajów koparek, walec, wózek widłowy czy betoniarkę

 • maszyny rolnicze - różne traktory, kombajny, ładowarkę, prasę do słomy

 • pojazdy ratownicze - oprócz różnych wozów strażackich, jest ambulans, radiowóz, a nawet śmigłowiec ratunkowy.

wielka księga

Wiem, że wielu z Was przestraszyło się, że nie znajdziecie w domu półki, na której te książki się zmieszczą. Niech Was to nie zniechęca. Obiecuję, że choć to będą Wasze pierwsze książki w tym rozmiarze, na pewno nie będą ostatnimi. Z roku na rok, w waszych domach pojawi się ich więcej! Dobrze pomyśleć o półeczce, która pozwoli wyeksponować okładkę. Dzieci chętniej sięgają po książki, które widzą, zwłaszcza tak atrakcyjne, jak "Wielkie Księgi".

wielka księga

Dzisiaj na stronie Wydawnictwa sam RUSZA PRZEDSPRZEDAŻ KSIĄŻEK, która potrwa do 2 grudnia.

Na hasło EMKA4 macie 20% RABATU!

promocja obejmuje wszystkie tytuły wydawnictwa, czyli również "To wszystko rodzina", "Dziecko w brzuchu mamy" i "Buziak? NIE!"