(NOWOŚĆ) Uczucia Gucia pomogą radzić sobie z trudymi emocjami

Kiedy pisałam dla Was tę recenzję, Iwo wpadł w złość, więc miałam od razu okazję przetestować jedną z książek w praktyce. I muszę wam powiedzieć, że to naprawdę działa. Wpis kończyłam w spokojnej atmosferze, a syn był szczęśliwy i mówił, że “ma w głowie tęczę i słoneczko”.

„Uczucia Gucia” to nowa seria książeczek o emocjach dla najmłodszych.

Gucio jest małym jednorożcem o tęczowej grzywie. Kiedy coś jest nie w porządku, kiedy Gucio czuje się źle, jego grzywa przyjmuje tylko jeden z kolorów. Za każdy z nich odpowiada jedno uczucie.

Wszystkie książki zaczynają się w ten sam sposób:

oto Gucio

grzywa Gucia

codzienność Gucia

Poznajemy Gucia, dowiadujemy się, że czasami bywa wesoły, czasem smutny, bywają chwile, w których jest zły. Dzisiaj Gucio gorzej się czuje – zaraz dowiemy się dlaczego.

dziś Gucio czuje się źle

Potem poznajemy wydarzenia, które sprawiły, że Gucio jest zły, albo się boi, albo mu smutno.

W każdej książce znajdziemy proste ćwiczenie oddechowe, które pomoże dziecku uporać się z trudną emocją.

ćwiczenia oddechowe

GUCIO SIĘ SMUCI

Gucio chce bawić się z przyjaciółmi. Jednak Lolek i Maja chcą pobawić się w berka, a nasz bohater woli grać w piłkę. Dochodzi do kłótni i Gucio zostaje z piłką sam. Jest smutny przez cały dzień. Wieczorem rozmyśla nad tym co się wydarzyło i jest coraz bardziej przygnębiony. Na szczęście ćwiczenie oddechowe pomaga mu przegonić chmurę smutku i zaprasza do głowy słoneczko. Nawet pogodził się z przyjaciółmi. I ty tak możesz!

Gucio boi się ciemności

Gucio boi się ciemności

Gucio boi się ciemności

już lepiej

GUCIO SIĘ ZŁOŚCI

Pada deszcz, a Gucio chciał bawić się w ogrodzie. Nie chce maszerować, a musi dojść do przedszkola. Pora na kąpiel, a on chciałby się jeszcze pobawić. To sytuacje w których nasz jednorożec się złości. A kiedy się denerwuje tupie i tarza się po podłodze. Ćwiczenie oddechowe pomaga mu odzyskać spokój i dobry humor.

Gucio jest zły

Kąpiel to zawsze problem

ćwiczenie oddechowe

GUCIO SIĘ BOI

Gucio nie lubi nocy. Boi się zostać sam w ciemności. Odwleka moment pójścia spać, ale w końcu zostaje sam w pokoju. Kiedy czuje, że ogarnia go strach, wyobraża sobie, że produkuje zbroję odwagi – 3 głębokie oddechy i już jest lśniąca zbroja. Teraz Gucio może spokojnie zasnąć. Ma piękne sny i wstaje wypoczęty.

ćwiczenie oddechowe

Gucio boi się ciemności

Książeczki odwołują się do dziecięcych doświadczeń i dają konkretne narzędzie, które pomaga im poradzić sobie z emocjami. To cenna umiejętność, która przyda się maluchom nie tylko teraz, ale zaprocentuje w całym ich życiu.

W przygotowaniu kolejne 2 części – o wstydzie i zazdrości.

tutaj znajdziesz przegląd książek o emocjach

może Ci się spodobać również Radość

Kategorie/wiek: 3-6


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek