(PREMIERA) Polowanie na RADOŚĆ – jak uszczęśliwić ukochaną osobę

(PREMIERA) Polowanie na RADOŚĆ – jak uszczęśliwić ukochaną osobę

Zachwycające, pełne rodzinnego ciepła ilustracje są tłem do wzruszającej opowieści o miłości wnuczki do babci. "Radość" - nowy picture book Zielonej Sowy pokochacie od pierwszego zajrzenia ;)

Marysia bardzo lubi spędzać czas z Babcią. I uwielbia, kiedy Babcia się śmieje. Ostatnio jednak Babcia w ogóle się nie uśmiecha, co dziewczynkę bardzo niepokoi.

Marysia u babci

babcia ostatnio się nie uśmiecha

Razem z mamą dochodzą do wniosku, że Babcia wygląda „jakby cała radość odeszła z jej życia”. Marysia zastanawia się, kiedy sama czuje radość: kiedy śmieje się z kolegami? A może kiedy zjeżdża ze zjeżdżalni?

rozmowa z mamą

zestaw łapacza radości

Postanawia złapać trochę tego uczucia i podarować ją babci. Uzbrojona z Zestaw Łapacza Radości wybiera się z mamą na spacer do parku i poszukiwania. Okazuje się, że wokół jest mnóstwo radosnych rzeczy – biegnący pies, chichotki, łaskotki, odbicie słońca w stawie – ale żadnej z nich dziewczynka nie może złapać ani do pudełka, ani do rondelka, ani tym bardziej w siatkę na motyle.

jak złapać radość?

to nie jest łatwe!

Kiedy zasmucona opowiada o swoich zmaganiach Babci, ta nagle się rozpromienia.

opowieść Marysi

radosna babcia

Następnego dnia razem wybierają się do parku i odnajdują radość w wielu miejscach. (Zwróćcie uwagę, że na ilustracji widzimy, że babcia porusza się na wózku inwalidzkim – to świetny pretekst, do rozpoczęcia z dzieckiem rozmowy o niepełnosprawności ruchowej i budowania empatii.)

spacer z babcią

Ta opowieść świetnie wytłumaczy dzieciom jak wiele jest na świecie źródeł radości – wystarczy tylko się na nią otworzyć i uważnie przyglądać się światu. Pokaże też, że radość możemy czerpać z obecności innych, ważnych dla nas osób i że sami możemy być jej źródłem.

babcia

przegląd innych książek o uczuciach znajdziesz tutaj