Świąteczne książki dla dzieci – nowości 2019 od wydawnictwa Zielona Sowa

Wydawnictwo Zielona Sowa ma już w swojej ofercie kilka popularnych świątecznych tytułów, jak „Megabombkowy hotel gwiazdkowy” czy „Jak Winston uratował Święta”. W tym roku przygotowało jednak sporo nowych propozycji.

„Oskar głodny jednorożec zjada święta” (4+)

Oskar głodny jednorożec zjada święta

Pamiętacie pierwszą część przygód wiecznie głodnego jednorożca o znudzonym spojrzeniu? Oskar zamieszkał w pałacu u miłośniczki jednorożców, księżniczki Oli, gdzie niezmiennie konsumuje wszystko, co napotka na swojej drodze.

Oskar głodny jednorożec zjada święta

Oskar głodny jednorożec zjada święta

Właśnie połknął poczęstunek przygotowany dla Mikołaja i świąteczne skarpety. Zeżarł choinkę (w końcu Ola powtarza, że zieleninka jest zdrowa) i górę prezentów. I niestety pochłonął cały zapas magicznej karmy dla reniferów. To dzięki tej karmie potrafią one latać! Jak teraz Mikołaj dostarczy prezenty?!

Oskar głodny jednorożec zjada święta

Oskar głodny jednorożec zjada święta

Ola ma odważy plan – na jedną noc Oskar zamieni się w renirożca! Mikołaj jeszcze nigdy nie dostarczył prezentów tak szybko! Oskar uratował święta dla wszystkich na świecie! Renifery i Pani Mikołajowa nie są jednak do końca zadowoleni ;)

Dla miłośników jednorożców, tęczy, brokatu, absurdalnego humoru i opowieści… bez morału.

„Pomocnicy Mikołaja” (3+)

Pomocnicy Mikołaja

Zwierzęta w Choinkowym Lesie przygotowują się do Gwiazdki. Borsuk dostaje pilną przesyłkę od Świętego Mikołaja – to list z prośbą o pomoc. Niedźwiedzie z Jemiołowej góry są odcięte od świata przez zaspy śniegu!

Pomocnicy Mikołaja

Pomocnicy Mikołaja

Mieszkańcy Choinkowego Lasu ruszają na ratunek. Razem z Mikołajem szykują prezenty, ozdoby i świąteczne przysmaki. Już po chwili ruszają sańmi Mikołaja na Jemiołową Górę, gdzie spędzą święta razem z uszczęśliwionymi niedźwiedziami.

Pomocnicy Mikołaja

Pomocnicy Mikołaja

Prosta, ciepła i ślicznie zilustrowana opowieść, idealna dla najmłodszych.

„Feluś Kocimiętki odkrywa świąteczny sekret” (mój patronat!) (4+)

Feluś Kocimiętki odkrywa świąteczny sekret

Feluś Kocimiętki odkrywa świąteczny sekret

Uwielbiam książki o małej Ali i jej psotnym niewidzialnym kocie Felusiu. Właśnie ukazały się kolejne 2 części tej zabawnej, rymowanej historii. Jedna z nich to opowieść świąteczna.

-„Jest zimowy ranek.

Ala jest przejęta:

- Felku! – tak zawoła –

Dziś są chyba święta!”

Feluś Kocimiętki odkrywa świąteczny sekret

Feluś Kocimiętki odkrywa świąteczny sekret

Okazuje się jednak, że do świąt jeszcze półtora tygodnia. Trzeba jednak jeszcze wiele przygotować. Ala i Feluś, obiecują, że będą grzeczni i wybierają się z mamą na świąteczny targ. Ich wizyta zakończy się skakaniem po choince i lądowaniem świątecznej gwiazdy w cieście czekoladowym.

Lepiej, żeby ta psotna dwójka została w domu… czy na pewno? Mama nie jest tego taka pewna, widząc tatę zapakowanego w złoty papier. Razem z fotelem!

Feluś Kocimiętki odkrywa świąteczny sekret

Może lepiej, żeby Ala napisała list do Świętego Mikołaja? Dziewczynka ma marzenie: chciałaby, żeby ktoś poza nią widział jej kota… Co z tego wyniknie? I czy dwójce łobuziaków uda się spotkać Mikołaja?

Feluś Kocimiętki odkrywa świąteczny sekret

Jak zawsze wartka akcja, solidna dawka humoru i świetne rymy – po raz kolejny kłaniam się tłumaczce, Basi Supeł.

Basia nie tylko przetłumaczyła dla Was przygody Felusia, napisała również 2 świąteczne opowieści:

„Elfy na ratunek” (3+)

Elfy na ratunek

W małej wiosce na dalekiej północy elfy uwijają się w pocie czoła. Trzeba zapakować i zaadresować paczki, załadować sanie, do których zaraz zaprzęgnięte zostaną renifery. Jest jednak pewien problem. Zwierzęta nie czują się najlepiej

Elfy na ratunek

„Jeden kicha, drugi prycha, trzeci znowu ciężko wzdycha. Czwarty z piątym – jak w malignie, szósty płacze, że już stygnie…”

Elfy na ratunek

Żona Mikołaja szykuje magiczną leczniczą miksturę z jemioły (uwaga! Powiedzcie dzieciom, że kuleczek jemioły nie jadamy – ta tajemnicza mikstura musi być z liści!). Tymczasem elfy szykują plan awaryjny. Wyposażenie sań w silnik odrzutowy nie jest najlepszym pomysłem. Proszą więc o pomoc aniołki.

„Lecz aniołki, słowo daję, to są beksy i mazgaje: „Pogubimy aureole!”, „Szatki nam pogryzą mole”.”

Elfy na ratunek

Elfy na ratunek

Do sportowego samochodu ciężko upchnąć wszystkie prezenty, wielki balon wypełniony helem zrywa się do lotu, zanim ktoś do niego wsiądzie. Na szczęście sok z malin, miód i jemiołowy napar uzdrowiły stadko reniferów i Mikołaj odlatuje o czasie. A jego mali pomocnicy idą spać…

„Tuż przed gwiazdką” (3+)

Tuż przed gwiazdką

Na Biegunie Północnym praca wre. Elfy uważnie czytają listy i szykują zabawki i pakują paczki dla dzieci. Szykują też słodkie przysmaki. Renifery ćwiczą podniebny galop. Aniołki malują bombki i ubierają choinkę.

Tuż przed gwiazdką

Tuż przed gwiazdką

Tuż przed gwiazdką

Tuż przed gwiazdką

Wycierają też kurze w Gwiazdkowej Bibliotece i łatają dziurawe chmurki, żeby w świąteczną noc Mikołaj miał dobrą pogodę. Trwa czyszczenie ostatnich kominów i polerowanie dzwoneczków. W przygotowaniach pomagają też lisy, niedźwiedzie polarne a nawet morsy. Pani Mikołajowa kończy szalik dla męża – lepiej, żeby się nie przeziębił – i już jest gotowa przeczytać elfom bajkę na dobranoc. Wszystko gotowe – Mikołaj może ruszać w drogę!

Nową świąteczną opowieść znajdą również miłośnicy serii o Misi:

„Misia i jej mali pacjenci. Świąteczne opowieści” (4+)

Misia i jej mali pacjenci. Świąteczne opowieści

Misia to rudowłosa ośmiolatka, która w domku na drzewie w swoim ogrodzie prowadzi klinikę dla chorych zwierząt. Pomaga okolicznym jeżom, ptakom, kretom a nawet borsukom. Dziewczynka ma sekret – rozumie mowę zwierząt. Wiedzą o tym tylko jej dziadek i ukochany pies Popik.

W domu Misi trwają przygotowania do świąt. Rodzice czekają, aż córka ubierze z nimi choinkę, ale dziewczynka co chwilę wymyka się do ogrodu. Trzeba pomóc rannej jemiołuszce, przenieść głodną myszkę z zimnego strychu. To nie koniec przygód.

Misia i jej mali pacjenci. Świąteczne opowieści

Misia i jej mali pacjenci. Świąteczne opowieści

Po wigilijnej kolacji, kiedy wszyscy już śpią, Misia i Popik słyszą dziwny dźwięk. Pod starą lipą siedzi renifer! Ma chorą nogę i potrzebuje pomocy.

Pomocy Misi potrzebuje też osiołek ze świątecznej szopki, którego dzieci nakarmiły pieczywem i słodyczami.

Misia i jej mali pacjenci. Świąteczne opowieści

Misia i jej mali pacjenci. Świąteczne opowieści

WIĘCEJ ŚWIĄTECZNYCH KSIĄŻEK ZNAJDZIESZ TU

Kategorie/wiek: 3-6 6-8


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek