Pepe idzie do kina, Pepe idzie do fryzjera – kiedy dziecko robi coś po raz pierwszy. Recenzja

Nowa seria zabawnych książeczek, które pomogą dzieciom przezwyciężyć lęk przed nowymi doświadczeniami. Pepe to mały chłopiec, który musi stawić czoła sytuacjom, z którymi nie miał wcześniej do czynienia.

PEPE IDZIE DO FRYZJERA

Grzywka Pepe jest tak długa, że nie może on znaleźć w pokoju swojego ukochanego pluszowego królika. Do tej pory mama obcinała mu włosy, ale tym razem chłopiec postanawia związać je w kitkę. Albo jeszcze lepiej! Obetnie je sam! Okazuje się, że lepiej tego nie robić samemu – trzeba umówić się do fryzjera. Pepe pakuje do plecaka króliczka, rysunek na którym ma niebieskie włosy i pieniądze. Razem z mamą jadą autobusem do fryzjer. To całkiem daleko!

Pepe idzie do fryzjera

Pepe idzie do fryzjera

W salonie Pepe poznaje fryzjerkę Funię, która obcina, myje, farbuje i kręci włosy. Chłopiec dostaje pelerynę fryzjerską i siada na fotelu do mycia włosów. Szampon świetnie pachnie, woda jest w sam raz, ani jedna kropelka nie wpadła mu do oczu!

Pepe idzie do fryzjera

Pepe idzie do fryzjera

Drugi fotel jeździ w górę i w dół. Pepe wyciąga portret i pokazuje, że chciałby mieć niebieskie włosy. Mama pokazuje mu w specjalnej książce różne fryzury do wyboru. Trudna decyzja!

Pepe idzie do fryzjera

Pepe idzie do fryzjera

Pepe w końcu wybiera, Funia wyciąga nożyczki. Ojej… wyglądają na ostre, a co jeśli obetnie Pepe ucho? Siedź spokojnie, Pepe, wszystko będzie dobrze” mówi Funia, więc Pepe i jego Króliczek bawią się w nieruszanie się.

Pepe idzie do fryzjera

Teraz włosy zaczynają wpadać chłopcu do oka i łaskotać go w nos. Na szczęście to już koniec, Funia włącza suszarkę i zdmuchuje obcięte włosy Pepe. Jest ich tak dużo!

Pepe idzie do fryzjera

Na koniec jeszcze niespodzianka. Funia wyciąga zmywalną farbę w spray’u i maluje włosy Pepe na niebiesko!

Pepe idzie do fryzjera

Na końcu książki dziecko znajdzie rysunki przedmiotów, z którymi może się spotkać u fryzjera i dyplom, na który może przykleić kosmyk obciętych włosów, wpisać datę wizyty i imię osoby, która obcięła mu włosy.

Pepe idzie do fryzjera

PEPE IDZIE DO KINA

Zabierając dziecko po raz pierwszy do kina, nie zastanawiamy się nad tym, że to może być dla niego nie tylko ekscytujące, ale i stresujące doświadczenie – wielka sala, ciemność, hałas. Dlatego warto wybrać w miarę krótki seans, a przed wyprawą, przeczytać „Pepe idzie do kina” :).

Pepe wybiera się z mamą do miasta. Niestety strasznie pada, Pepe jest kompletnie przemoczony. Mama wpada więc na pomysł, żeby obejrzeli film. W prawdziwym kinie! Pepe podoba się w kinie. Pachnie popcornem a na ścianach wiszą kolorowe plakaty filmowe – chłopcu podoba się reklama filmu o strachach, ale mama prosi, żeby wybrał coś dla dzieci.

Pepe idzie do kina

Kupują bilety i ustawiają się w kolejce do biletera. O nie! Ten pan podarł bilet Pepe! Chłopcu się to nie podoba. Dostaje jeszcze poduszkę pod pupę, żeby lepiej widzieć i wchodzi na salę. To największy pokój jaki widział! I te wszystkie fotele! Mama pokazuje mu, jak znaleźć odpowiednie miejsca i tłumaczy dlaczego w kinie nie ma telewizora. Nagle… Ratunku, czemu tu tak ciemno?!

Pepe idzie do kina

Pepe idzie do kina

Pepe idzie do kina

Pepe idzie do kina

Pepe idzie do kina

Okazuje się, że przed filmem trzeba jeszcze obejrzeć baaardzo długie reklamy. Sam film bardzo się chłopcu podoba. Niestety w pewnym momencie musi iść siku. Kinowe toalety też są całkiem fajne!

Pepe idzie do kina

Pepe idzie do kina

Pepe idzie do kina

I w tej książeczce na końcu zestawienie słówek i rysunków związanych z kinem i pamiątkowy dyplom na którym umieścicie datę pierwszego seansu i tytuł filmu. Możecie go też ocenić ;)

Pepe idzie do kina

Pepe idzie do kina

Książeczki świetnie opisują miejsca, które odwiedzają współczesne dzieci. Są bardzo prawdziwe i pełne humoru. Kto z nas nie zna smutku z powodu przerwanego biletu? Wprawne oko zauważy na ilustracji, że zmęczona mama zasnęła w kinie ;). Sam Pepe to niezłe ziółko – proponuje panu z pokaźną łysiną, że podaruje mu swoje obcięte włosy. Dzieciom łatwo będzie się utożsamiać z sympatycznym bohaterem.

P.S. widzieliście gdzieś w kinach poduszki dla dzieci? Czy to tylko skandynawski wynalazek? ( (Annakarin Garhamn, autorka tych książek, jest Szwedką)

PEPE IDZIE DO FRYZJERA
PEPE IDZIE DO KINA

może Cię też zainteresować książka “Staś Pętelka. Dzielny pacjent”

więcej książek pomagających pokonać lęk znajdziesz tu

Kategorie/wiek: 3-6


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek