Ty - recenzja książki z Doliny Tumilu (patronat)

Kiedy zaczynałam czytać książkę Ty od Doliny Tumilu, wiedziałam tylko, że to opowieść o dziecku. Nie byłam przygotowana na taki ogrom emocji. Popłakałam się ze wzruszenia!

To kwintesencja rodzicielskiej miłości, książka, która da dzieciom siłę i pomoże uwierzyć w siebie, w to, że są wyjątkowe.

Idealna na prezent. Dla dziecka i dla rodziców. Zwłaszcza tych świeżo upieczonych. Ale i tych, którzy czują, że ich dzieci dorastają zbyt szybko! Stworzona do szeptania do uszka wieczorem, do czytania i przytulania, do przeganiania wszelkich smuteczków.

Jeśli chcesz, nadstaw ucha i uważnie posłuchaj o kimś jednym jedynym na świecie. O kimś WIELKIM, choć małym, o kimś bardzo wspaniałym. Kto to taki? To TY jesteś przecież

 Ty - recenzja książki z Doliny Tumilu

Lubię czytać dzieciom teksty pisane wierszem, ale na rynku dużo jest takich, które są męczące. Rymy w nich są wysilone, czyta się je topornie. W przypadku książki Ty teskt płynie, czyta się lekko, gładko, jest rytmiczny. Ewa Dahlig udowodniła już zresztą w czytankach z książki Zima w Dolinie Tumilu - KLIK że świetnie radzi sobie nie tylko z prozą, ale i z wierszem. Jedyne, co może przeszkadzać, to łamiący się ze wzruszenia głos… (Dobra rada ode mnie: zanim zaczniecie Ty czytać z dzieckiem, przeczytajcie je najpierw sam_)

To tekst o dorastaniu, o dziecięcych marzeniach, o kotłujących się w małych główkach emocjach. O beztroskiej zabawie. O zmysłach. Małe noski, bystre oczka, rączki lepiące błotne kotlety i trzymające najróżniejsze skarby od garści piasku, po kubeczek po serku (ja zaczęłam chlipać właśnie przy fragmencie o tym kubeczku…)

 Ty - recenzja książki z Doliny Tumilu

 Ty - recenzja książki z Doliny Tumilu

Ty przypomina, że każde dziecko jest wyjątkowe i powinno być sobą, że kochamy je takim, jakie jest. Kochamy te małe brzuszki, tupiące nóżki. A do tego wszystkiego, coś szczególnie pięknego: To Twój uśmiech, jaśniejszy od słońca

 Ty - recenzja książki z Doliny Tumilu

Na ilustracjach Marty Dahlig pojawiają się bohaterowie i bohaterki znani z poprzednich książek – KLIK tego wyjątkowego duetu – Ewa jest mamą Marty. Tym razem do sympatycznych zwierzaków dołączają dzieci. Uwielbiam w ilustracjach Marty to, że niosą one treści, których nie ma w tekście. Jej bohaterowie i bohaterki to dzieci z różnych grup etnicznych. Wśród nich jest też dziewczynka na wózku. To pokazuje, że ludzie wokół nas są różni, wszyscy ważni, wszyscy zasługujący na swoją reprezentacje w świecie Tumilu. Książka jest duża, więc miejsca na ilustracje jest sporo i mnóstwo się tu dzieje. Są baśniowe światy, lot w kosmos, na horyzoncie widać przechadzające się dinozaury.

 Ty - recenzja książki z Doliny Tumilu

 Ty - recenzja książki z Doliny Tumilu

Moja ulubiona to chyba ta, na które dzieci przebrane za piratów i piratki płyną tratwą, a jedno z nich zwisa głową w dół z gałęzi drzewa. Przy każdej lekturze dzieci będą odkrywać coś nowego, dużo tu humorystycznych elementów – piracka bandera zrobiona z dziecięcych majteczek, zblazowana kura w koronie, mysz w strażackim hełmie. Ciekawe, co jeszcze znajdziecie?

 Ty - recenzja książki z Doliny Tumilu

Gdzie kupić?

Książki możecie zamawiać na stronie Tumilu – KLIK . Z kodem EMKA do 31 maja kupicie 20% taniej. Rabatem objęte są wszystkie książki – recenzję pozostałych znajdziecie TUTAJ. I dostaniecie taki fajny i wieeelki plakat do kolorowania, w tym insta poście jest na 3 i 4 kafelku:

Kategorie/wiek: 1-3 3-6 6-8 dla wszystkich


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek