Tej nocy Miś chce być duży - samodzielne zasypianie to trudna sztuka

Nie tylko my, rodzice, z utęsknieniem czekamy na moment, w którym nasze pociechy zaczną same spać, same zasypiać. Często i dzieci chcą już przełamać lęk i nauczyć się samodzielnego zasypiania. Mój Iwo często powtarza: „kiedy będę już duży i będę w starszakach, to będę spał bez ciebie”, albo “jestem już duży, więc dziś spróbuję sam zasypiać”.

Tej nocy Miś chce być duży

Okazuje się jednak, że kiedy w pokoju gaśnie światło, świat wypełnia się podejrzanymi dźwiękami, które nie pozwalają spokojnie zasnąć.

Tej nocy Miś chce być duży

Tej nocy Miś chce być duży

W takiej sytuacji jest pewien pluszowy Miś. Jest już duży, więc dzisiaj będzie spał sam - bez chłopca. W nocy jednak na półce jest trochę strasznie. Woła więc chłopczyka. Ale nawet w jego łóżku jest strasznie. Na wszelki wypadek lepiej dołączyć do taty, który siedzi w kuchni.

Tej nocy Miś chce być duży

Tej nocy Miś chce być duży

Tata robi kanapki i zabiera chłopca i Misia na zewnątrz. Oglądają gwiazdy, tak długo, aż Misiowi zachcę się spać (i chłopcu też).

Tej nocy Miś chce być duży

Wszyscy trzej kładą się do łóżka taty i zasypiają.

Tej nocy Miś chce być duży

w “Tej nocy Miś chce być duży” Ulf Stark i Charlotte Ramel stworzyli prostą historię, z którą utożsami się każde dziecko. I jego rodzice! Jednak dzieci, tak naprawdę, odnajdą siebie w postaci Misia, który w nocy jest głodny, nie chce spokojnie leżeć i najbezpieczniej czuje się wtedy, kiedy ktoś go przytuli.

To idealna książka do czytania przed snem, która pomoże łagodnie oswoić lęk przed samodzielnym zasypianiem.

No i bardzo się cieszę, że pojawiła się kolejna książka dla dzieci, w której występuje tata.

Może Ci się spodobać również recenzja “Owco Śpij”

Kategorie/wiek: 3-6


Zobacz inne tematy
adaptacja adopcja adwent Afryka anatomia architektura babcia baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie choroba chłopcy ciekawostki ciąża czytanie dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dorota Minta drzewa dziadek dzieci edukacyjne ekologia emocje etno ewolucja fizyka folklor fryzjer girl power gniew gry dla dzieci historia humor inspiracja jak to działa jednorożec jesień karmienie piersią karty edukacyjne kino komiks konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori motyle na dobranoc na prezent nauka czytania naukowe niepodległość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odwaga okienka Oliver Jeffers owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pop-up pory roku potwory powieści powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rekiny robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rymowane różnorodność samodzielne czytanie seksualność smok smutek sowy sport stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata strażacy szkoła sąsiedzi taniec tata technika tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa Wielkanoc wieś wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wyobraźnia Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica święta żłobek