Książki na grudzień i pomysły na książkowe prezenty część 2 - książki z PnŚ 26 listopada 2020

Dziś kolejna porcja świąteczno-prezentowych propozycji książkowych! To same nowości!

Jak Ratowaliśmy Wigilię

Jak Ratowaliśmy Wigilię

Książka- kalendarz adwentowy. 24 rozdziały do czytania w grudniu i jeden styczniowy! Najnowsza propozycja od wydawnictwa Zakamarki, które przyzwyczaiło nas już, że co roku wydaje nową adwentową propozycję.

W klasie Tima nauczycielka wymyśla przedświąteczną zabawę. Od 1 grudnia, 24 uczniów i uczennic klasy będzie po kolei zrywać kartki z kalendarza. Przed przerwą świąteczną ostatnie wylosowane dzieci zabiorą ze sobą do domu kartki pozostałymi dniami. W tym kartką z numerem 24.

Jak Ratowaliśmy Wigilię

Jak Ratowaliśmy Wigilię

Tim boi się, że „Wigilia” trafi do kogoś, kto nie będzie umiał odpowiednio się nią zaopiekować i niewiele myśląc wykrada ważną datę. Wigilijna kartka trafia jednak do pralki. Kiedy okazuje się, że ukochana przyrodnia siostra Tima nie może przyjechać na Święta, chłopiec jest pewien – wszystko zepsuł, Boże Narodzenie się nie odbędzie! Otuchy dodaje mu koleżanka, Esme. Dziewczynka uważa, że wystarczy „zrekompensować zło”, który uczynił Tim kradnąc kartkę.

Jak Ratowaliśmy Wigilię

Jak Ratowaliśmy Wigilię

Dzieci tworzą listę rzeczy kojarzących się ze świętami i planują zrealizować cały plan, żeby wprowadzić świąteczną atmosferę. Pełna zwrotów akcji opowieść o przyjaźni i o tym z czym kojarzą nam się Święta.

wiek: 5+ wydawnictwo: Zakamarki

Gdzie jest Mikołaj?

Gdzie jest Mikołaj?

Jest wigilia. Mały Miś nie może się doczekać wizyty świętego Mikołaja. Boi się, że nie zmieści się w kominie i że będzie mu przeszkadzał bałagan w pokoju. „Mikołaj pojawi się zaraz po tym, jak pójdziesz spać” – zapewnia malca mama.

Gdzie jest Mikołaj?

Gdzie jest Mikołaj?

Ale jak to zwykle w taką noc bywa, Miś nie może zasnąć. „Gul gul gul” słyszy z dołu. Na dole spotyka… tatę, który zjada ciasteczka i wypija mleko naszykowane dla Mikołaja! Zapowiada się dłuuuuga noc. Czy Misiowi i Tacie uda się nie zasnąć i zobaczyć Mikołaja? Czy ten na pewno zmieści się w kominie?

Gdzie jest Mikołaj?

Gdzie jest Mikołaj?

Opowieść o dziecęcym oczekiwaniu. W postaci Misia odnajdzie się każdy maluch.

wiek: 3+ wydawnictwo: Tekturka

Fakty i Plotki o smokach

Fakty i Plotki o smokach

Duża tekturowa encyklopedia o baśniowych stworach znaleziona pod poduszką czy choinką sprawi, ze dzieciom zaświecą się oczy. Szalenie dowcipna książka Nikoli Kucharskiej zawiera mnóstwo faktów i plotek z życia smoków.

Fakty i Plotki o smokach

Fakty i Plotki o smokach

Historia smoczo-ludzkiej przyjaźni i jej zakończenia. Smocza anatomia. Gatunki smoków spotykanych na całym świecie – wodnych, lodowych, pustynnych, a nawet kosmicznych! Kim są smoczki wymoczki? Jakie kłopotliwe pytania zadają smocze jaja? W jakim wieku smok osiąga pełnoletność? Jak wygląda smocza szkoła? Jest nawet rozdział poświęcony smoczym chorobom i dolegliwościom!

Fakty i Plotki o smokach

Fakty i Plotki o smokach

Autorka po raz kolejny udowodniła, że jej wyobraźnia nie zna granic i stworzyła kompletny, spójny świat. Pełne szczegółów ilustracje zajmą dzieci na wieeeele dni.

wiek: 4+ wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Klimatyczni

Klimatyczni

Książka piękna i mądra. I zupełnie inna niż wszystkie! Basia i Witek to rodzeństwo. Poznajemy ich, kiedy w ich pokoju gaśnie światło i nie bardzo wiedzą, co ze sobą zrobić. Jak tu się uczyć, kiedy nie ma prądu? Nie można oglądać telewizji! Ani nawet odgrzać pizzy! Tych narzekań nie może słuchać Tymoteusz. To ich żółw. Zirytowany postanawia… przemówić. I zaczyna snuć pasjonującą opowieść. Jedną z wielu, które znajdą się w tej książce. Bo żółw długo już żyje i niejedno widział…

Klimatyczni

Klimatyczni

Wstępem do każdej z opowieści Tymoteusza jest problem, z którym muszą się zmierzyć Basia i Witek. Żółw podsuwa im rozwiązania opowiadając o inspirujących osobach z całego świata, które zrobiły coś dla ochrony przyrody i dla swoich społeczności. Bo to nie tylko książka o ekologii, to też opowieść o odpowiedzialności społecznej.

Klimatyczni

Klimatyczni

Scenki, które rozgrywają się w dziecięcym pokoju, na podwórku czy w okolicznym parku są przedstawione w formie komiksu. Żółwie opowieści o ludziach zmieniających świat, to klasyczne rozdziały, okraszone klimatycznymi ilustracjami Weroniki Żurowskiej. Po każdej biografii jest też krótki poradnik Coś dla Ciebie, Czytelniku.

O Klimatycznych pisałam obszerniej tutaj - znajdziecie tu między innymi listę osób opisanych w książce i więcej zdjęć!

wiek: 7+ wydawnictwo: Tekturka

Kategorie/wiek: 1-3 3-6 6-8 8+ PnŚ


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek