Książki z PnŚ 24 października 2018 - październikowe nowości

Dzisiaj jedno z tych spotkań, na które czekacie najbardziej – przegląd nowości! Dziś wyjątkowo dużo pięknych ilustracji!

NIĆ ARIADNY. MITY I LABIRYNTY

grecka mitologia w formie rysunkowych labiryntów

Niesamowita podróż do świata greckich mitów. Pokonajcie skomplikowane labirynty i odkryjcie świat starożytnej Grecji. Bogowie, herosi, cyklopi, Minotaur. Wojna trojańska, podróż Odyseusza, wyprawa po złote runo. Igrzyska olimpijskie, teatr grecki i dzień w greckim mieście. Trochę książka obrazkowa, trochę aktywnościowa. Informacje znajdziecie nie tylko na kolorowych rozkładówkach, ale też w objaśnieniach na końcu książki.

wiek: 7+ wydawnictwo: Dwie siostry

JELEŃ

o jeleniu, który mieszkał w mieście

Pan Jeleń mieszka w wielkim mieście, wszędzie jeździ samochodem, a najważniejsze dla niego jest jego mieszkanko. Pewnego dnia pod mieszkankiem nie ma miejsca do zaparkowania - szukając go, Pan Jeleń oddala się coraz bardziej i bardziej, aż trafia w zupełnie magiczne miejsce… Opowieść o tym jak łatwo przegapić to, co jest w życiu najważniejsze – na pewno da do myślenia również rodzicom ;) A od ilustracji nie będziecie mogli oderwać wzroku!

wiek: 5+ wydawnictwo: Bajka

WILK, KTÓRY SIĘ ZGUBIŁ

czy mały wilczek odnajdzie rodzinę?

Kolejna po „Koali, który się trzymał”, „Myszy, która chciała być Lwem” i „Wiewiórkach, które nie chciały się dzielić” książka duetu Rachel Bright i Jim Field. Tym razem opowieść o młodym wilczku, który w mroźnej krainie zgubił swoją watahę. Dotrzeć mu do rodziny pomagają mu inne zwierzęta – od narwala, przez morsa i arktycznego lisa, aż po… ćmę. Jak zwykle porywający, rymowany tekst (tłumaczenie to majstersztyk!) i pouczająca puenta. Idealna książka na zimowe wieczory ;)

wiek: 3+ wydawnictwo: Zielona Sowa

EXPLORER ACADEMY. TAJEMNICA MGŁAWICY

nowoczesna powieść dla młodzieży

Powieść dla młodzieży, która podbija serca nastolatków na całym świecie.

Nowe technologie, najnowsza wiedza naukowa, wartka akcja, tajemnica do odkrycia -wszystko to sprawia, że od tej powieści nie można się oderwać. 12-letni Cruz trafia do prestiżowej, tajnej szkoły dla młodych odkrywców z całego świata. Nowoczesne metody nauczania – misje i treningi prowadzone w wirtualnej rzeczywistości. Zadania, których podejmują się najlepsi naukowcy. Ale przede wszystkim zagadka kryjąca się w rodzinnej przeszłości, którą musi rozwiązać chłopiec, żeby dowiedzieć się kto i dlaczego czyha na jego życie. Mimo, że to książka dla młodzieży, znajdziecie w niej niesamowite ilustracje. A na deser informacje o ty, które z nowinek technicznych i naukowych są faktem, a które pozostają fikcją i poznacie sylwetki prawdziwych odkrywców, których praca była inspiracją dla świata pokazanego w książce. więcej o tej książce przeczytacie tutaj

wiek: 10+ wydawnictwo: Olesiejuk

TUTAJE

opowiadania o zwierzętach

3 ciepłe opowiadania o zwierzątkach mieszkających w jednym miejscu - tytułowych Tutajach.

Poznacie rodzinę myszek, które muszą opuścić swój zniszczony przez ulewy dom i po długiej wędrówce trafiają do Tutajów, ropucha tęskniącego za bratem, który wyruszył uczyć się malarstwa i jeżyka ze skręconą łapką, który martwi się, że zawiedzie przyjaciół bo nie przygotuje zabaw na piknik.

Bardzo dobrze pokazane emocje - dziecięcy lęk przed nieznanym, tęsknota pomieszana ze złością na brata, lęk przed odrzucenie. Wszystkie historie dobrze się kończą, a bohaterowie pokonują swoje słabostki. Zwierzęta są dla siebie miłe i pomocne. Tutaje to magiczne miejsce! Zachwycające ilustracje idealnie oddają ducha opowieści.

wiek: 5+ wydawnictwo: Tadam

GÓRA I DÓŁ

niesamowita książka o przyrodzie

Ocean, las deszczowy, biegun północny, sawanna, górskie jaskinie. Wszystkie miejsca kryją wiele tajemnic i mają wielu ciekawych mieszkańców. Po co gekon oblizuje oczy? Czemu flamingi są czerwone? Jakie ptaki żyją w norach? Czemu baobaby mają pękate pnie?

Informacje o przyrodzie w bardzo atrakcyjnej formie – bogato ilustrowane połówki stron odsłaniają to co na pierwszy rzut oka jest ukryte. Dla początkujących miłośników przyrody.

wiek: 4+ wydawnictwo: adamada

dzisiejsza rozmowa do obejrzenia tu

koniec

Kategorie/wiek: PnŚ 3-6 6-8 8+


Zobacz inne tematy