Nowości dla maluchów - książki z PnŚ 15 lipca 2020

Najciekawsze propozycje dla maluchów, które ostatnio pojawiły się w naszej biblioteczce.

Urodziny Misia

Urodziny Misia

Książeczka interaktywna, dzięki której mały czytelnik bierze aktywny udział w przyjęciu urodzinowym z okazji pierwszych urodzin misia. To książka, która nie tylko dostarczy mnóstwa zabawy i zaangażuje dziecko. Pomoże też przygotować malucha na to, co go czeka na imprezach – jego własnej i tych, na które będzie zaproszony. To ważne, bo często jest to trudne i pełne emocji doświadczenie.

Urodziny Misia

Urodziny Misia

Urodziny Misia

Gość, który przybywa na przyjęcie do Misia musi zapukać lub zadzwonić do drzwi, pomóc w nadmuchaniu balonów, włączyć muzykę, podskakiwać w jej rytm. Kiedy pojawia się niespodzianka, dzieci zakrywają oczy, kiedy pęka balon zatykają uszy. Pomagamy Misiowi zdmuchnąć świeczkę na urodzinowym torcie i karmimy go ciastem. Jeszcze tylko wytrzyjmy mu buzię serwetką i pora na rozpakowywanie prezentu!

Urodziny Misia

Urodziny Misia

Urodziny Misia

Wielkim atutem książki są artystyczne ilustracje, które w rzeczywistości powstały jako olejne obrazy, dzięki temu wydają się mieć ciekawą fakturę.

wydawnictwo: Kinderkulka

Czapu Czipu Co to tak świszczy? Co to tak skrobie? Co to tak kapie? Co to tak człapie?

Czapu Czipu

Książeczki z serii Czapu Czipu wspierają rozwój mowy. Łączą naukę i zabawą, zachęcając do eksperymentów z dźwiękami. Czapu Czipu, to mały chłopiec, bohater popularnego serialu dla maluchów, znanego widzom TVP ABC.

Ma czarodziejską czapkę pełną dźwięków. Co to tak świszczy? skrobie? kapie? człapie? - zastanawia się maluch. A do głowy przychodzą mu niesamowite pomysły. W odróżnieniu od innych książeczek z wyrazami dźwiękonaśladowczymi tym, że punktem wyjścia jest tutaj dźwięk, nie jego źródło. Z czapki wydobywa się tajemniczy dźwięk, a dziecko musi go rozszyfrować. To mnóstwo zabawy i świetne ćwiczenie wyobraźni.

Czapu Czipu

Czapu Czipu

Czapu Czipu

fff fff śśś – czy to bańki mydlane? A może wiatraczek?
Do sięgnięcia po książki zachęca też ich nietypowy format i sympatyczne kontrastowe ilustracje. Przed lekturą przygotujcie kolorowe arkusze z papieru, z których razem z dziećmi zrobicie czapki podobne do tej, którą nosi Czapu Czipu!

Czapu Czipu

Czapu Czipu

wydawnictwo: Harper Collins Kids

Czapu Czipu Co to tak świszczy?
Czapu Czipu Co to tak skrobie?
Czapu Czipu Co to tak kapie?
Czapu Czipu Co to tak człapie?

Przepraszam, Żabo!

Przepraszam, Żabo!

Książki autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej można kupować w ciemno. To gwarancja pięknego języka. Rytmiczne, rymowane, ale niebanalne teksty, które wzbogacają dziecięce słownictwo i niosą ważne przesłanie. Dołącza do nich właśnie kartonowa książeczka „Przepraszam, Żabo!”. Jej bohaterką jest mała myszka, mieszkanka Kwietnej Doliny. Sąsiedzi ją uwielbiają – jest miła, życzliwa i zawsze wie, jak się zachować. Kolejne strony to scenki z życia myszki i innych mieszkańców Doliny. Niestety nie wszyscy z nich mają dobre maniery.

Ślimak, wbiegając pędem do sklep,

w drzwiach wychodzącą bęcnął kokoszkę.

A myszka najpierw ją przepuściła,

chociaż musiała poczekać troszkę.

Przepraszam, Żabo!

Przepraszam, Żabo!

Przepraszam, Żabo!

Przepraszam, Żabo!

Podobnych scenek jest w książce 13. Po każdej pada pytanie do dziecka A teraz powiedz w kilku słowach – kto tu dobrze się zachował? Żaba wypluwająca gumę do żucia na ziemię, jeż i bóbr, którzy nie mówią dzień dobry i do widzenia, spóźnialski kot, szczur, który nie ustępuje miejsca starszym – wszyscy mogą się od myszki wiele nauczyć.

Przepraszam, Żabo!

wydawnictwo: Bajka

Marek, Kasia i Pola z ulicy Czereśniowej

Marek, Kasia i Pola z ulicy Czereśniowej

Obrazkowej Ulicy Czereśniowej większości z Was nie trzeba pewnie przedstawiać. Kultowa książka, którą znajdziemy w tysiącach biblioteczek w Polsce i na całym świecie. Dzieci uwielbiają śledzić bohaterów na kolejnych stronach kolejnych części czereśniowej. Zadają też dużo pytań. Wśród nich pojawiają się między innymi te: Czemu Marek zawsze ma ze sobą gęś? Komu uciekła papuga Pola? Ile czapek ma Kasia? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w rymowanych historyjkach, które zainteresują małych fanów Czereśniowej, a ich rodzicom pomogą snuć czereśniowe opowieści.

Marek, Kasia i Pola z ulicy Czereśniowej

Marek, Kasia i Pola z ulicy Czereśniowej

Marek, Kasia i Pola z ulicy Czereśniowej

Marek, Kasia i Pola z ulicy Czereśniowej

Te małe książeczki to też idealny wstęp dla tych dzieci, które jeszcze nie zdążyły poznać obrazkowej wersji książki. Na ilustracjach jest mniej szczegółów. Dzięki sympatycznym opowiastkom szybko zaprzyjaźnią się z bohaterami, których potem odnajdą na dużych stronach ilustrujących życie mieszkańców najbardziej znanej książkowej ulicy świata.

Marek, Kasia i Pola z ulicy Czereśniowej

Marek, Kasia i Pola z ulicy Czereśniowej

Pola z ulicy Czereśniowej
Marek z ulicy Czereśniowej
Kasia z ulicy Czereśniowej
W tych sklepach kupicie pakiet wszystkich trzech książek wraz z książką Rok na ulicy czereśniowej

o Roku na ulicy Czereśniowej opowiadałam tutaj

Moje pierwsze 100 słów. Świat

Moje pierwsze 100 słów. Świat

Często pytacie o słowniki obrazkowe dla najmłodszych. To rodzaj książeczek, na które najłatwiej się naciąć. Często zdarza się, że ilustracje w nich są nieaktualne. Najczęściej tez pokazują przedmioty, które dziecko już doskonale zna. Seria książeczek moje pierwsze 100 słów odczarowuje ten gatunek.

Moje pierwsze 100 słów. Świat

Moje pierwsze 100 słów. Świat

Kolorowe, współczesne ilustracje, dzięki którym dziecko rzeczywiście uczy się czegoś nowego. Najnowsza z nich zabiera nas w podróż dookoła świata. Są tu piramidy i Beduin na wielbłądzie. Wielki mur, chińska porcelana i zawodnik Sumo. Antarktyczna stacja badawcza, słynna australijska skała Uluru, posągi z wyspy wielkanocnej. Dzięki tej małej książeczce dzieci poznają mieszkańców różnych krajów świata, nauczą się rozpoznawać charakterystyczne krajobrazy i słynne zabytki. Idealna pozycja dla przyszłych podróżników.

Moje pierwsze 100 słów. Świat

Moje pierwsze 100 słów. Świat

Moje pierwsze 100 słów. Świat

więcej o książkach z tej serii piasałam tutaj

wydawnictwo: Smart Books

[cała rozmowa do obejrzenia tutaj, video będzie aktywne, kiedy link pojawi się w sieci]

Kategorie/wiek: 1-3


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek