Zabawne książki na poprawę nastroju - książki z PnŚ

Czytanie książek powinno się kojarzyć dzieciom z przyjemnością i radością. Dziś w Pytaniu na śniadanie pokazywałam książki, przy których ostatnio śmiejemy się z dziećmi najczęściej :)

NIErożec

NIErożec - recenzja

W pewnej krainie, w której na polach rosną lizaki a wróżki urządzają niezapomniane przyjęcia. Nigdy nie było tam żadnego myśliwego, a „kwiaty bywają wyższe nawet od taty”. Nic więc dziwnego, że to właśnie miejsce wybrał na swój dom klan jednorożców. W tej właśnie krainie na świat przychodzi nowy maluch, według ciotek i sąsiadów „słodki niczym cukrowa wata”.

NIErożec - recenzja

NIErożec - recenzja

Okazuje się jednak, że mały jednorożec ma charakterek, na każdą propozycję zabawy, ma jedną odpowiedź: NIE! I irytują go krewniacy mówiący rymem. Nierożec rusza więc w podróż. Spotyka szopa, który ma problem ze słuchem. Psa, który ciągle pyta „że jak?” i księżniczkę, która cierpi na chroniczną czkawkę. A to dopiero początek.

NIErożec - recenzja

NIErożec - recenzja

Zabawna opowieść, która podbija serca dzieci w kolejnych krajach, w doskonałym tłumaczeniu Agnieszki Frączek. To historia nietypowej przyjaźni, która pokazuje, że nie wszyscy mają miły charakter, ale niekoniecznie musi im to przeszkadzać w znalezieniu bratniej duszy. Autor, Marc-Uwe Kling, twierdzi, że to książka bez morału – czy na pewno? ;)

NIErożec - recenzja

NIErożec - recenzja

wiek: 5+ wydawnictwo: Debit

Wanda szuka miłości

Wanda szuka miłości

Najnowsza książka duetu Emilia Dziubak i Przemysław Wechterowicz. Jej bohaterką jest Wanda – dżdżownica marzycielka. Wanda chce zostawić po sobie jakiś ślad na świecię. Choć koleżanki mówią jej, że jest bardzo istotna, bo codziennie spulchnia ziemię, dżdżownica ma inne zdanie.

Wanda szuka miłości

Jest w końcu bohaterka książki! Nic więc dziwnego, że chce od życia czegoś więcej! Rusza więc w podróż z silnym postanowieniem – wróci zakochana. Bo drodze spotyka różnych potencjalnych kandydatów na miłość swojego życia. Żuk gnojarz jest zbyt małomówny. Truteń oczekuje, że przyrządzi mu obiad.

Wanda szuka miłości

Wanda szuka miłości

W końcu przy strumieniu spotyka małego szopa, który szuka taty, żeby pomógł mu…zrobić pranie. Szopik nie ma mamy i jest pewien, że Wanda spodoba się jego tacie. Ich podróż przez lasy i łąki jest pełna zabawnych perypetii. Zdarzają się również momenty mrożące krew w żyłach, jak spotkanie z drapieżnym ptakiem. A to dopiero wstęp do zaskakujące zakończenia…

Wanda szuka miłości

Wanda szuka miłości

wiek: 3+ wydawnictwo: Ezop

Kapryśne wróżki

Kapryśne wróżki

W pewnym lesie mieszkają pomocne wróżki, które dbają o to, żeby rósł on bujnie i radośnie i pomagają jego mieszkańcom. Uwielbiają swoją pracę. „Powinniście jednak wiedzieć, że niektóre wróżki, a szczególnie te najmłodsze… są kapryśne! Wprost nieznośnie kapryśnie” W scenkach z udziałem młodych wróżek większość rodziców odnajdzie scenki z życia swoich dzieci. „Gniazda są GŁUPIE!” – wołają naburmuszone wróżki proszone przez ptaki o pomoc w zbieraniu gałązek. „Nektar jest zbyt lepki” odpowiadają pszczołom proszącym o pomoc.

Kapryśne wróżki

Kapryśne wróżki

Prychając ze zniecierpliwieniem i nerwowo tupiąc nóżkami wróżki wędrują przez las. Mieszkańcy lasu są wyrozumiali, wygląda na to, że doskonale znają naturę młodych wróżek. Próbują tez ostrzec maluchy przed grasującym po lesie goblinem, który uwielbia jeść… kapryśne wróżki. Maluchy nie zostają jednak nigdzie na tyle długo, żeby wysłuchać ostrzeżenia.

Kapryśne wróżki

Kapryśne wróżki

Na szczęście wróżki to małe spryciule. Kiedy spotykają stwora, zamieniają się w milutkie aniołki. Takich „mdłosłodkich, lukrowatych” wróżek goblin nie tknie. Odchodzi więc zniesmaczony. A gromadka naszych bohaterek i bohaterów radośnie wraca przez las pomagając wszystkim napotkanym po drodze zwierzętom. Stwierdzają, że „bycie pomocną wróżką wcale nie jest takie złe”. Pytanie tylko, w jakim humorze wróżki wstaną jutro…

Kapryśne wróżki

Więcej o tej książce pisałam tutaj

wiek: 4+ wydawnictwo: Zielona Sowa

Kategorie/wiek: PnŚ 3-6 6-8


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek