Fizyka i chemia na wesoło - Książki z PnŚ 9 marca 2021

Jak zaszczepić w dzieciach miłość do nauki? Co zrobić, żeby nauka fizyki i chemii nie kojarzyła się z czymś trudnym? Jak pokazać, że nauka może być atrakcyjna? Oto książkowe nowości, które w tym pomogą!

Przygody z nauką. Akademia Mądrego Dziecka. Jajko. Cytryna. Papier

Przygody z nauką. Akademia Mądrego Dziecka

W każdej z książek dzieci znajdą 10 prostych doświadczeń, które mogą przeprowadzić pod opieką dorosłych. Każdy tytuł poświęcono jednemu przedmiotowi, który staje się inspiracją do zgłębiania tajników nauki.

Przygody z nauką. Akademia Mądrego Dziecka

Przygody z nauką. Akademia Mądrego Dziecka

Jajko, papier czy cytryna to doskonale znane dzieciom rzeczy, które dzięki eksperymentom zyskują nowe oblicze. Dzięki prostym, przejrzystym opisom eksperymentów i zabawnym ilustracjom, młodym czytelnikom i czytelniczkom łatwo wykonać eksperyment i zrozumieć prawa fizyki czy chemii, które sprawiły, że był możliwy.

Przygody z nauką. Akademia Mądrego Dziecka

Przygody z nauką. Akademia Mądrego Dziecka

Razem z tymi książkami dzieci między innymi: napiszą tajną wiadomość, zrobią wulkan, “skleją” ze sobą 2 książki bez użycia kleju, zrobią własny papier z makulatury, sprawdzą, jak wytrzymały może być papier, dowiedzą się, co można wyczyścić za pomocą cytryny, sprawdzą, dlaczego cytryna nie tonie (a limonka tak), przygotują domowy twaróg, dowiedzą się, jak sprawdzić wiek jajka, sprawdzą, jak wytrzymała jest jego skorupka, przygotują domowy majonez.

Przygody z nauką. Akademia Mądrego Dziecka

Przygody z nauką. Akademia Mądrego Dziecka

wiek: 4+ wydawnictwo: HarperKids

Jajko
Cytryna
Papier

Zagadki detektywistyczne. Nauka

Zagadki detektywistyczne. Nauka

25 zagadek z dziedzin takich jak: fizyka, geografia, optyka, zoologia, chemia, geologia, astronomia, meteorologia, biologia. Młodzi czytelnicy i czytelniczki muszą przeprowadzić śledztwa naukowe stosując dedukcję, wykorzystując logiczne myślenie i wiedzę. Książka do samodzielnego i rodzinnego czytania – można stworzyć własne zespoły naukowe i korzystać z wiedzy ich członków.

Zagadki detektywistyczne. Nauka

Zagadki detektywistyczne. Nauka

Do odkrycia między innymi: Jak spragnionej sroce udało się napić wody z dziury głębszej niż długość jej dzioba. Jak usunąć oregano, którym kucharz przez pomyłkę posypał lody? Dlaczego po wybudowaniu nowego biurowca okoliczny sklep z częściami zamiennymi do samochodów przeżywa oblężenie? Jak rabusiowi udało się przeżyć kilka dni w grobowcu, w którym został zasypany wraz z mumią?

Zagadki detektywistyczne. Nauka

Zagadki detektywistyczne. Nauka

Rozwiązania zagadek ukryto w książce pod klapkami, a na końcu książki umieszczono dodatkowe wyjaśnienia i pomysły na eksperymenty!

wiek: 6+ wydawnictwo: Debit

Jest chemia! Śledztwo w sprawie pierwiastków

Jest chemia!

Przewodnik po 92 pierwiastkach, z których składa się wszechświat. Okazuje się, że większość z nich można znaleźć w naszych domach. I do tego właśnie zachęca autor tego wyjątkowego przewodnika. Każdy z pierwiastków został tu szczegółowo opisany. Znajdziecie tu również informacje o tym, gdzie je znaleźć i jakie mają znaczenie.

Jest chemia!

Jest chemia!

Tellur w płytach dvd, jod w rybie, którą jecie na obiad, fosfor w coli i… ukochanym psie, chlor w gumowej kaczuszce. Informacje uzupełniono mnóstwem naukowych zagadek i poprzetykano zabawnymi scenkami z „Komiksu Atomowego” dzięki, którym czytelniczki i czytelnicy poznają najsłynniejszych naukowców i naukowczynie i ich odkrycia.

Jest chemia!

Jest chemia!

wiek: 10+ wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Teoria Względności i jej tajemnice

Teoria Względności i jej tajemnice

Teoria względności Alberta Einsteina dotyczy czasu i przestrzeni. To pojęcia, które wydają się łatwe, ale okazuje się, że czasoprzestrzeń jest pojęciem dużo bardziej skomplikowanym i zagadkowym.

Teoria Względności i jej tajemnice

Teoria Względności i jej tajemnice

Jak mierzymy czas i przestrzeń, jak to zrobić najdokładniej? Jak wykorzystać pociąg do zrozumienia czym jest układ odniesienia i jaką prędkość ma sterowany samochodzik, którym dziecko bawi się w tym pociągu? Jak zobaczyć przeszłość i jak rozciągnąć czas? Jak błyskawicznie przybrać na wadze? I jak brzmi jedno z najsłynniejszych równań na świecie. To książka, która w prosty sposób tłumaczy pojęcia z dziedziny fizyki, ale również pozwala poznać przydatne fizyczne wzory i podpowiada, kiedy jak stosować.

Teoria Względności i jej tajemnice

Teoria Względności i jej tajemnice

O innej książce z tej serii - Fizyka kwantowa i jej tajemnice opowiadałam TUTAJ

wiek: 10+ wydawnictwo: adamada

Kategorie/wiek: 6-8 8+ PnŚ


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek