Książki z PnŚ 20 maja 2020 - książki na Dzień Matki

Książki z PnŚ 20 maja 2020 - książki na Dzień Matki

Już za kilka dni Dzień Matki. Dlatego dziś w roli głównej mamy! Chwytające za serce historie matczynej miłości. Mamy wojowniczki, mamy pocieszycielki, mamy, które objaśniają dzieciom świat. Uwaga! Możecie potrzebować chusteczek!

Zawsze (premiera)

Zawsze

Zawsze to wzruszająca książka o matczynej miłości. O tym, że mama zawsze jest przy swoim dziecku, nawet wtedy, kiedy nie ma jej w zasięgu wzroku ;) Na dobre i na złe. To książka, które idealnie sprawdzi się przed powrotem mamy do pracy, albo pójściem dziecka do żłobka, czy przedszkola. To też świetny prezent dla malucha i dla świeżo upieczonej lub przyszłej mamy.

Zawsze

Zawsze

Mama sprawia, że świat wydaje się lepszy. Pomaga dziecku poradzić sobie z emocjami, przegania zły humor. Ma sposób na zmęczenie i znużenie. Ma pomysły na dobrą zabawę. Jej miłość jest zawsze obok. Melodyjny, rymowany tekst. Jednocześnie prosty i chwytający za serce. Śliczne, pastelowe ilustracje pokazujące scenki z życia mamy i dziecka.

Zawsze

Zawsze

wiek: dla wszystkich KUPISZ TU do 24 maja z hasłem ZAWSZEEMKA 20% taniej!

Po prostu mama (premiera)

Po prostu mama

7 prawdziwych, wzruszających historii o mamach z różnych miejsc świata. Mamach zwykłych i niezwykłych jednocześnie. Opowieści o miłości, gotowości do poświęceń i wierze we własne dziecko. Jest tu historia samotnej mamy, która dostaje od córki wyjątkową laurkę na… Dzień Ojca. Jest opowiadanie o mamie, która przez długie tygodnie nie spała, bo jej synek, wcześniak, zapominał o tym, że powinien oddychać.

Po prostu mama

Po prostu mama

Poznacie mamę, która pomogła córce pokonać tremę przed występem i tę, która zgoliła włosy, żeby dodać otuchy dziecku, które przeszło chemioterapię. Poznacie losy mamy Thomasa Edisona. I wyruszycie w wysokie góry z mamą Tashiego, która w śnieżnej zamieci próbuje odnaleźć zaginionego synka.

Po prostu mama

Po prostu mama

Wszystkie historie z wielką wrażliwością opisała Renata Piątkowska. Książkę zilustrowała Joanna Rusinek.

Więcej o książce Po prostu mama przeczytasz tu

wiek: 6+ wydawnictwo: Literatura

Mama bohatera

Mama bohatera

Przewrotna bajka o pewnym szermierzu, który wyrusza na kraniec królestwa, do siedziby Czarnego Kawalera, groźnego rycerza, któremu król jest winny sporą sumę pieniędzy. Dick van Dyke, bo tak nazywa się najlepszy szermierz w królestwie, ma wynegocjować dogodny sposób spłaty długu. W podróż, najpierw na dwóch króla, a potem do pałacu Czarnego Kawalera, wyrusza nie tylko dzielny śmiałek. W krok za nim podąża jego mama. Drobna, zgarbiona kobieta dba, żeby buty syna były czyste, szykuje kanapkę z omletem na drogę. Wszystko to bardzo denerwuje szermierza. Wielokrotnie próbuje przechytrzyć mamę, uciec jej. Nie jest to jednak łatwe. Co więcej, okazuje się, że mama ma wyjątkową umiejętność zjednywania sobie ludzi (i bajkowych stworów).

Mama bohatera

Mama bohatera

Kiedy sposoby Dicka van Dyke zawodzą, mama uruchamia swoje negocjacyjne zdolności. Wystarczy z troską zapytać ogra czy goblina o jego mamę, żeby zmiękczyć ich serca. Mama potrafi też walczyć. Kiedy widzi, że syn jest w niebezpieczeństwie Mama Dicka van Dyke jak gdyby nagle urosła. Przypominała chodzącą mściwą furię. Udaje jej się pokonać Czarnego Kawalera, a potem wynegocjować satysfakcjonującą króla umowę. W końcu groźny rycerz też ma mamę…

Mama bohatera

Mama bohatera

wiek: 5+ wydawnictwo: Tako

Wielka Mała Niedźwiedzica (premiera)

Wielka Mała Niedźwiedzica

Pewnej ciepłej nocy wśród tysięcy złotych gwiazd po galaktyce zwanej Drogą Mleczną wędrowały dwa gwiazdozbiory: Wielka Niedźwiedzica i Mała Niedźwiedzica. Mama i córka. Mama Niedźwiedzica szła pierwsza, pokazując Wszechświat swojej córeczce. Kiedy Małą Niedźwiedzice bolą łapki od długiej wędrówki, troskliwa mama wiezie ją swoim wozem. Kiedy pora na drzemkę, mama mruczy niedźwiedzią kołysankę. Wszechświat jest ogromny, ale odkrywany razem z mamą wydaje się przyjazny i fascynuje Małą Niedźwiedzicę. Nasze bohaterki mają jednak do wykonania zadanie – wiozą ważny pakunek, którego Mała Niedźwiedzica obiecuje strzec, jak oka w głowie.

Wielka Mała Niedźwiedzica

Wielka Mała Niedźwiedzica

Jednak, kiedy mama zasypia, dziecięca ciekawość zwycięża. Niedźwiedzice pilnowały najjaśniejszej gwiazdy, teraz wielki smok ma na nią chrapkę. Na szczęście w pobliżu jest mama, które nie pozwoli skrzywdzić córki, ani wykraść skarbu, który należy do Małej Niedźwiedzicy, ale też do wszystkich mieszkańców nieba i do ludzi na Ziemi.

Wielka Mała Niedźwiedzica

Wielka Mała Niedźwiedzica

To nie tylko wzruszająca, mądra opowieść. To również książka, w której znajdziecie notki z mnóstwem ciekawostek o kosmosie. A co najważniejsze w środku jest mapa nocnego nieba, która świeci w ciemności!

wiek: 4+ wydawnictwo: Wilga

Gdzie jesteś, mamo? (nowość)

Gdzie jesteś, mamo?

Druga część uwielbianej opowieści o rodzinie niedźwiedzi, które uwielbiają się przytulać. Tata niedźwiedź i mały niedźwiadek uświadamiają sobie, że bardzo chcą się przytulic do mamy, która wyruszyła na poszukiwanie miodu. Byli z nią co prawda umówieni na polanie pod krzywą wierzbą, ale nigdzie nie mogą znaleźć charakterystycznego drzewa. Ruszają więc w głąb lasu, żeby znaleźć mamę.

Gdzie jesteś, mamo?

Gdzie jesteś, mamo?

Również mama nie może znaleźć wyznaczonego miejsca spotkania. Nieświadomie podąża więc śladem rodziny, próbując ją odnaleźć. Po drodze spotyka mieszkańców lasu, którzy zachowują się nieco dziwnie. Wszyscy chcą ją przytulić. Dzięki temu samotna przeprawa przez las staje się zaskakująco miłą i poprawiającą humor przygodą. Ilustracje Emilii Dziubak i tekst Przemysława Wechterowicza to murowany przepis na sukces

Gdzie jesteś, mamo?

Gdzie jesteś, mamo?

wiek: 3+ wydawnictwo: Ezop

WIĘCEJ KSIĄŻEK O MAMACH ZNAJDZIESZ TUTAJ!

cała rozmowa do obejrzenia tutaj