Niedźwiedź i przestrzeń - recenzja książki z serii Zwierzęta z bieszczadzkiego lasu

Niedźwiedź i przestrzeń to druga książka z objętego obibookowym patronatem cyklu Zwierzęta z bieszczadzkiego lasu, który ukazuje się nakładem wydawnictwa alulalu.

Stoją za nim Urszula Kuncewicz-Jasińska, autorka tekstów i Aleksander Jasiński, ilustrator - prywatnie małżeństwo. Ich pasję i miłość do książek widać gołym okiem, książki są dopracowane, dopieszczone w każdym calu. I stworzone z myślą o przedszkolakach, dzieciach takich, jak ich synek.

O pierwszej książce z serii, zatytułowanej Wielkie małe zwierzę pisałam tutaj i wiem, że wiel_ z Was, podobnie jak ja, pokochało ją od pierwszego wejrzenia. Tym bardziej cieszę się z kolejnego tytułu. I z obietnicy, że powstaną kolejne!

Bohaterem nowego tomu jest niedźwiedź. Znany może być dzieciom z książki o mrówce i ze słynnej już ilustracji, na której przygląda się on małej bohaterce dzielnie wspinającej się na wierzchołek drzewa. Ten rysunek możecie zresztą otrzymać przy zakupie. W formie pocztówki – dużej, nieco większej niż sama książka – lub plakatu, jeśli się pospieszycie i zamówicie obie książki z serii (plakaty otrzyma 100 pierwszy osób kupujących zestaw).

Interaktywna książka dla przedszkolaków

Niedźwiedź i przestrzeń to lektura, która angażuje dzieci. Narratorzy zwracają się bezpośrednio do małych czytelników i czytelniczek, zachęcając do interakcji z książką. Zadają pytania - Jak ty mówisz na niedźwiedzia?, zachęcają do dotykania stron, powtarzania tup, tup, tup, czy nazywania zwierząt widocznych na ilustracjach.

niedzwiedz i przestrzen

niedzwiedz i przestrzen

Dzieci dowiedzą się z niej między innymi: co lubią jeść niedźwiedzie, jak szybko biegają, jakie mają umiejętności, dlaczego tak ważne, żeby zimą mogły spać nie niepokojone. Ale przede wszystkim przeczytają, co zrobić, kiedy spotkamy niedźwiedzia na bieszczadzkim szlaku (lub innym miejscu). Żeby poznać te wskazówki musimy obrócić książkę o 90 stopni. Na ilustracjach pojawia się człowiek. Przewracając kolejne strony widzimy jak mężczyzna i zwierzę spoglądają na siebie zdziwieni. Dowcipny tekst krok po kroku opisuje, jak powoli bezpiecznie oddalić się od groźnego zwierzęcia. Teraz można znów podziwiać las i innych jego mieszkańców. I próbować odgadnąć, który z nich stanie się bohaterem kolejnej książki z serii ;)

niedzwiedz i przestrzen

niedzwiedz i przestrzen

Wielkie małe zwierzę było książką pokazującą piękno bieszczadzkiego lasu jesienią. Teraz oglądamy przyrodę latem – soczysto zieloną z promieniami słońca przeświecającymi przez korony drzew.

niedzwiedz i przestrzen

niedzwiedz i przestrzen

Opowieść o niedźwiedziu to nie tylko książka o przyrodzie. To też książka, która może być punktem wyjścia do rozmów z dziećmi o szanowaniu cudzych granic!

Książkę możecie zamawiać w sklepie alulalu z 20% rabatem obejmującym wszystkie książki wydawnictwa. Kod uprawniający do zniżki to OBIBOOKI. Będzie działał do 2 czerwca.

niedzwiedz i przestrzen

Kategorie/wiek: 3-6


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek