Moje pierwsze podróże pociągiem i samolotem – idealne książki dla małych miłośników pojazdów

Wydawnictwo sam, które postawiło sobie za cel wprowadzanie na polski rynek najlepszych książek zgodnych z duchem metody Montessori, tym razem oddaje w nasze ręce pozycje dla małych podróżników i wszystkich dzieci zafascynowanych maszynami.

Po sukcesie Wielkich ksiąg, pora na coś w mniejszym formacie, ale równie atrakcyjnego.

Moje pierwsze podróże pociągiem

Rozpoczynamy od wizyty w hali dworcowej, która przez całą dobę tętni życiem. Setki podróżnych, długo otwarte sklepy, kasy biletowe, informacja dla podróżnych.

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Na peronach widać dużo podróżujących dzieci. Zuzia i Michał jadą z rodzicami nad morze. Krzyś z mamą odwiedzi babcię. Na dworzec podwiózł ich tata.

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Krok po kroku pokazano, jak wyglądają poszczególne etapy podróży. Od czekania na przyjazd pociągu, przez zajęcie odpowiednich miejsc i wizytę w wagonie restauracyjnym, po szukanie samochodu na dworcowym parkingu ;)

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Ale to też książka dla bardziej zaawansowanych fanów pociągów. Dzięki niej dzieci odwiedzą stację towarową, dowiedzą się co to jest kozioł oporowy i skład zespolony.

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Moje pierwsze podróże samolotem

Na płycie lotniska mnóstwo się dzieje. Ale dla mojego synka o wiele ciekawszy jest przekrój samolotu, na którym widać jak wiele osób mieści się w kabinie pasażerskiej i gdzie znajdują się ich bagaże. W kokpicie natomiast jest mnóstwo włączników i lampek.

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Lotnisko to niesamowite miejsce. Gwarna hala odlotów. Wielkie szyby, przez które można oglądać ogromne samoloty i to co dzieje się wokół nich przed startem.

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Poznajemy Anię i Krzysia, którzy będą lecieli gdzieś sami, więc są pod opieką stewardesy. Natomiast Jaś leci z mamą. Towarzyszymy chłopcu w odprawie, widzimy jak prześwietlany jest jego bagaż, uczymy się zapinać pasy, a nawet zaglądamy do kokpitu.

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Przed lądowaniem widać jak duże jest lotnisko. Dzisiaj jest na nim jeszcze więcej atrakcji. Odbywają się ćwiczenia ratownicze, które można oglądać z tarasu widokowego.

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

W książce są też samoloty transportowe przewożące różne niesamowite ładunki. Poświęcono też stronę pracy kontrolerów lotu.

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Książki dla małego podróżnika

Moje pierwsze podróże mają nietypowy format. Z jednej strony są na tyle duże, że nie ma problemu z wyszukiwaniem szczegółów na rozkładówkach, na których dużo się dzieje. Dobrze widać to na zdjęciach Olafa, który jest drobnym 2,5latkiem. Z drugiej strony zmieszczą się do dziecięcego plecaka.

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Realistyczne ilustracje sprawiają, że scenki na rysunkach są dokładnie takie, na jakie dziecko trafi w tracie podróży. Zadbano nawet o loga linii lotniczych. Książki będą atrakcyjne zarówno dla maluchów, które na długo zajmą się ilustracjami, jak i dla przedszkolaków, które z tekstu dowiedzą się wiele o współczesnych pociągach, samolotach oraz sposobach podróżowania i transportu towarów.

Oswajanie pierwszej podróży

Pamiętacie swój pierwszy lot samolotem? Ja doskonale. I pamiętam, że kompletnie nie wiedziałam czego się spodziewać. Poczynając od kontroli na lotnisku, które przytłaczało swoim ogromem, po niepokojące uczucie podczas startu. Żałuję, że jako dziecko nie miałam takiej książki. Może gdybym miała, bardziej polubiłabym latanie? Uważam, że to idealna książka dla dzieci o podróży samolotem. Czuć w niej dziecięce podekscytowanie nowym doświadczeniem, ale nie skupia się na negatywnych emocjach.

Podróże potrafią zaskoczyć wieloma nowymi sytuacjami. Warto wcześniej porozmawiać o nich z dziećmi. Przynajmniej o tych, które jesteśmy w stanie przewidzieć ;). Te książki przygotują dzieci na nieznane i sprawią, że podróżowanie stanie się radosną przygodą, a nie źródłem stresu. Pomogą również rodzicom, gdyż w pewien sposób porządkują to, jak taka podróż będzie wyglądać. Pozwalają omówić ją z dzieckiem krok po kroku.

Teraz, kiedy chwilowo mniej latamy i jeździmy pociągami, warto też wykorzystać te książki do snucia opowieści o tym, dokąd wybierzemy się, kiedy sytuacja się uspokoi. I pokazać dzieciom te miejsca, których na razie nie mogą zobaczyć na żywo.

Gdzie kupić?

Książki są dostępne na stronie wydawnictwa sam

Jeśli nie znacie książek wydanych do tej pory przez sam TUTAJ znajdziecie recenzje wszystkich

Kategorie/wiek: 1-3 3-6


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek