Książki z PnŚ 18 grudnia 2019 - książki na świąteczne wieczory

W świątecznym pośpiechu znajdźcie trochę czasu, żeby zwolnić, poczytać z dziećmi piękne książki, przypomnieć sobie co w tych dniach jest najważniejsze, lub po prostu pośmiać się razem. Dziś mam dla Was książki na ostatnie dni przed świętami i na wigilijny wieczór.

Miś Pracuś. Pomocnik Mikołaja (Nowość)

Miś Pracuś. Pomocnik Mikołaja

Benji Davies ma propozycję dla najmłodszych. Sympatyczna książeczka z serii o Misiu Pracusiu. Ruchome, łatwe do przesuwania elementy pomagają ćwiczyć motorykę małą. Rytmiczny, rymowany, tekst z powtórzeniami zachęca do powtarzania. Razem z Misiem odwiedzamy dom Mikołaja, pomagamy elfom zrobić i zapakować zabawki, odlatujemy saniami, wpadamy przez komin, żeby położyć prezenty pod choinkę, zaglądamy w okna, żeby sprawdzić co dostały dzieci. Ilustracje są bardzo kolorowe, a strony naprawdę grube. W sam raz dla początkujących czytelników.

Miś Pracuś. Pomocnik Mikołaja

Miś Pracuś. Pomocnik Mikołaja

Miś Pracuś. Pomocnik Mikołaja

Miś Pracuś. Pomocnik Mikołaja

wiek: 1+ wydawnictwo: Wilga

Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony

Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony

Zbliża się Wigilia. Obora Mamy mu i innych krów jest już świątecznie przystrojona przez gospodarzy. Kiedy zagląda tam Pan Wrona, widzi, że Mama Mu śmiesznie podskakuje. Okazuje się, że próbuje w ten sposób zrobić ze swojego mleka bitą śmietanę dla gospodarzy. Na hasło Wigilia Pan Wrona wpada w panikę. Zostało tak mało czasu, a on nie ma DLA SIEBIE żadnego prezentu. Pędzi do domu, gdzie pakuje w zgromadzone torebki i papierzyska najdziwniejsze, nazbierane przez cały rok przedmioty. Na każdym pakunku pisze życzenia DLA SIEBIE. A następnie nie wytrzymuje i wszystko rozpakowuje.

Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony

Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony

Rano jest wykończony i załamany. W końcu nikt nie przejmuje się wronami, dla niego już po świętach. Wtedy Mama Mu, wskakuje na rower i w towarzystwie stada kur zawozi wronę, do jeszcze jednego prezentu. To pięknie oświetlony świerk w środku lasu. Okazuje się, że Pan wrona znajdzie też idealny prezent dla swojej przyjaciółki…

Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony

Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony

Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony

Idealna lektura na wieczór przed Wigilią i jedna z moich ulubionych książek świątecznych. Ciepła historia przyjaźni między zwierzętami. Opowieść o tym co w Świętach najważniejsze. Bez Mikołaja, bez wątków religijnych, a przepełniona świąteczną atmosferą.

wiek: 3+ wydawnictwo: Zakamarki

„Oskar głodny jednorożec zjada święta” (Nowość)

Oskar głodny jednorożec zjada święta

Pamiętacie pierwszą część przygód wiecznie głodnego jednorożca o znudzonym spojrzeniu? Oskar zamieszkał w pałacu u miłośniczki jednorożców, księżniczki Oli, gdzie niezmiennie konsumuje wszystko, co napotka na swojej drodze.

Oskar głodny jednorożec zjada święta

Oskar głodny jednorożec zjada święta

Właśnie połknął poczęstunek przygotowany dla Mikołaja i świąteczne skarpety. Zeżarł choinkę (w końcu Ola powtarza, że zieleninka jest zdrowa) i górę prezentów. I niestety pochłonął cały zapas magicznej karmy dla reniferów. To dzięki tej karmie potrafią one latać! Jak teraz Mikołaj dostarczy prezenty?!

Oskar głodny jednorożec zjada święta

Oskar głodny jednorożec zjada święta

Ola ma odważy plan – na jedną noc Oskar zamieni się w renirożca! Mikołaj jeszcze nigdy nie dostarczył prezentów tak szybko! Oskar uratował święta dla wszystkich na świecie! Renifery i Pani Mikołajowa nie są jednak do końca zadowoleni ;)

Dla miłośników jednorożców, tęczy, brokatu, absurdalnego humoru i opowieści… bez morału.

wiek: 4+ wydawnictwo: Zielona Sowa

Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja

Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja

Świąteczna rymowana opowieść z ukrytymi okienkami. Zuzia Świst w liście do Mikołaja napisała, że marzy tylko o jednej rzeczy – pragnie odwiedzić go na Biegunie Północnym. W Wigilijną noc Święty Mikołaj przybywa i zabiera dziewczynkę do swojego domu. Elfy witają ją i oprowadzają po domu pełnym paczek, zabawek, listów od dzieci. jest ta nawet mapa z trasa reniferów. Zuzia pomaga pani Mikołajowej pakować prezenty i tańczy z elfami. Kiedy rano budzi się we własnym łóżku, znajduje paczkę ze szklaną kulą, która niemal wyskakuje z książki. W środku jest Mikołaj i figurka do złudzenia przypominająca naszą bohaterkę.

Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja

Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja

Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja

Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja

wiek: 3+ wydawnictwo: Wilga

Ture Sventon w Sztokholmie

Ture Sventon w Sztokholmie

Dowcipna, zaskakująca książka o przygodach prywatnego detektywa Ture Swentona. W zasypanym śniegiem Sztokholmie trwają ostatnie przygotowania do świąt. Najsłynniejszy detektyw w kraju próbuje się uporać z ostatnimi zleceniami. W tym samym czasie, w dalekiej Arabii, jego przyjaciel pan Amar, zachęcony artykułem o świątecznych obyczajach Szwedów wyrusza w podróż. Musi na własne oczy zobaczyć dziesiątki Świętych Mikołajów!

Ture Sventon w Sztokholmie

Ture Sventon w Sztokholmie

Tymczasem u domu jubilera Erikssona dzieją się dziwne rzeczy. Na lśniących podłogach widać ślady błota. Ginie zapasowy komplet kluczy do domu. Na dodatek nagle i w środku świątecznej gorączki przybywa ciotka Agda – właścicielka wyjątkowo cennego pierścionka z rubinami. Ture Swenton i rodzina Erikssonów będą musieli stawić czoło Wielkiemu Gangowi Platerowemu, który sieje postrach wśród jubilerów w mieście. Sprawy nie ułatwia fakt, że zarówno przestępcy, poszkodowani, jak i detektyw i jego asystent z dalekiego południa sa przebrani za Mikołajów.

Ture Sventon w Sztokholmie

Ture Sventon w Sztokholmie

To tylka jedna z kilku opowieści o niesztampowym detektywie. O innej z nich opowiadałam tutaj

wiek: 8+ wydawnictwo: Dwie Siostry

dzisiejsza rozmowa do obejrzenia tu, link będzie aktywny, kiedy video pojawi się w sieci

Kategorie/wiek: 1-3 3-6 6-8 8+ PnŚ historia młodzieżowe


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek