Ksiażki z PnŚ 15 maja 2019 - najpiękniejsze nowości na Dzień Dziecka

Dzisiaj pierwsza porcja nowości - najpiękniejsze i najciekawsze książki na Dzień Dziecka

PAPIERNIK. TARGOWISKO OPOWIEŚCI (PREMIERA)

Papiernik

Co dwa lata w dalekiej krainie odbywa się wyjątkowe targowisko. Przybywają na nie Papiernicy z najodleglejszych zakątków kosmosu, żeby dzielić się zebranymi przez siebie historiami. Poznacie losy Zagubionego Papiernika, który próbuje odnaleźć swój dom w bezkresnym kosmosie. Papiernika – marzyciela ze skutej lodem krainy, której mieszkańcy zapomnieli, jak wielką moc mają dawne opowieści. Papiernika spod groźnej góry, który potrafił słuchać wieści niesionych przez wiatr i dzięki temu ocalił swoje miasto. Mądre, niosące ważne przesłania, historie przypominają dawne mity legendy, ale jednocześnie czerpią z popkultury. To wszystko razem z jedynymi w swoim rodzaju ilustracjami, tworzy wyjątkową mieszankę. Autor, Roch Urbaniak jest malarzem. Jego niesamowite obrazy, którymi zilustrowana jest książka, same w sobie są opowieściami. Gwarantuję, że Wasze dzieci zapamiętają je na całe życie.

szczegółową recenzję tej książki i dużo zdjęć znajdziesz tutaj

wiek: 8+ wydawnictwo: Tadam

Papiernik

DŻUNGLA BEZ TAJEMNIC (NOWOŚĆ)

Dżungla bez tajemnic

Dzieci uwielbiają książki o zwierzętach. I kochają te z okienkami, w których mają wiele tajemnic do odkrycia. 3 nowe tytuły z popularnej serii „Bez tajemnic” sprawdzą się idealnie, jako prezent dla małych odkrywców. Każda z nich skrywa ponad 80 okienek, w których dzieci znajdą mnóstwo ciekawostek o przyrodzie. Nigdzie indziej na świecie nie znajdziecie takiego bogactwa roślin i zwierząt. Występuje tam ponad połowa wszystkich gatunków! W dżungli amazońskiej spotkacie kolorowe motyle, ptaki i małpy. W indyjskiej spotkacie tygrysa i geparda. W poszyciu afrykańskiej dżungli mieszkają miliony niesamowitych owadów. Na Borneo występują niesamowite rośliny – największe na świecie kwiaty i śmierdzące owoce. W rzeki i bagna przecinające dżungle w Gabonie to schronienie dla wielu gatunków zwierząt, które szukają w nich ochłody. Dżungle tętnią życiem dniem i nocą.

więcej o tej i innych nowych książkach z serii “Bez tajemnic” przeczytasz tu

Bez tajemnic

wiek: 3+ wydawnictwo: Olesiejuk

MAPY. NOWA EDYCJA (NOWOŚĆ)

nowe Mapy

Najsłynniejsza polska książka dla dzieci powraca w rozszerzonej wersji. Wydana w 35 krajach, sprzedana w 3 milionach egzemplarzy, wpisana na listę 100 najlepszych książek dla dzieci w historii, opublikowanej na łamach “The Telegraph”. Teraz została uzupełniona o 24 mapy krajów, których nie było w pierwszym wydaniu. Udajcie się w podróż palcem po mapach 66 krajów. Zobaczycie ich faunę i florę, charakterystyczne budynki, lokalne potrawy. Poznacie ich znanych mieszkańców i popularnych bohaterów literackich. Zatańczycie Tango w Argentynie, spróbujecie jedzenia przygotowanego w podziemnej jamie w Nowej Zelandii, odwiedzicie wesoły cmentarz w Rumunii, zwiedzicie Hiszpanię w towarzystwie Don Kichota, obejrzycie fiordy w Norwegii.

wiek: dla wszystkich wydawnictwo: Dwie siostry

Mapy

- MAPY, KTÓRYCH NIE MASZ

Jeśli macie już w domu niebieskie Mapy, możecie je uzupełnić o zielone wydanie „Mapy, których nie masz” - dzięki temu, będziecie mieć wszystkie, które powstały do tej pory. Oto kraje, które znalazły sie w zielonym dodatku:

Mapy, edycja zielona

wiek: dla wszystkich (którzy mają niebieską edycję “Map”) wydawnictwo: Dwie siostry

- MAPY - PUZZLE

jeśli jeszcze Wam mało, możecie ułożyć puzzle z mapą świata inspirowane atlasem – będą świetnym uzupełnieniem prezentu. Są dostępne w dwóch wersjach:

Puzzle inspirowane Mapami

- Wszystko na mapie – 600 elementów (8+)

Wszystko na mapie

- Zwierzęta na mapie – 170 elementów (4+)

Zwierzęta na mapie

WIELKA KSIĘGA ZABAW. RATUJMY ZIEMIĘ (NOWOŚĆ)

Ratujmy Ziemię

Gry (w tym planszowa z pionkami do wycięcia) i zabawy, zgadywanki, quizy, wycinanki, okienka i ruchome elementy. To wszystko z bogato ilustrowanej książce, która przez zabawę uczy dzieci, jak dbać o naszą planetę. Zabawcie się w ekoogrodnika. Nauczcie się wybierać w sklepie produkty najlepsze dla siebie i dla Ziemi. Dowiedzcie się, jak oszczędzać wodę i energię. Wybierzcie najbardziej ekologiczny prezent na swoje urodziny. Posegregujcie odpady, a na koniec wytnijcie znaczki do powieszenia w różnych miejscach w domu, które pomogą Wam być eko na co dzień.

wiek: 5+ wydawnictwo: Egmont

Ratujmy Ziemię

WITAJ PTASZKU! i WITAJ MOTYLKU! (NOWOŚĆ)

dotknij natury

Nowa seria “Dotknij Natury” to pięknie wydane książeczki, pełne wycinanek, ażurowych i wklęsłych elementów o lekko chropowatej powierzchni, które będą ciekawe dla małych paluszków.

“Witaj Ptaszku!” opowiada o życiu rodziny rudzików. W gnieździe niedawno urodziły się dzieci – Małycyk i Małacyk. Pod czujnym okiem rodziców uczą się zdobywać pożywienie, ukrywać się wśród gałęzi drzew i przeganiać intruzów. Żeby przetrwać zimę, muszę zbliżyć się do ludzkich domów, gdzie łatwiej znaleźć coś do jedzenia. W końcu nadchodzi lato, pisklaki dorastają i wyruszają w świat. Kiedyś one też założą własne rodziny. Zaglądajcie do dziupli i okienek, odwiedźcie norkę krecika – czeka na Was mnóstwo niespodzianek.

witaj ptaszku!

W serii znajdziecie również książeczkę „Witaj Motylku!” opowiadającą o życiu gąsienicy i jej przemianie w motyla. Od maleńkiego jajeczka leżącego na łące, przez poszukiwanie pożywienia, budowę kokonu i przepoczwarzenie. Ale to nie koniec – motyl szuka na łące pachnącego nektaru, poznaje przyjaciół, uczy się odstraszać ptaki. W końcu składa jajeczko małe jak główka od szpilki.

witaj motylku!

wiek: 1+ wydawnictwo: Kapitan Nauka

DZISIEJSZA ROZMOWA do obejrzenia tutaj

więcej prezentowych propozycji znajdziesz w tym zestawieniu

mogą ci się również te propozycje

Kategorie/wiek: 1-3 3-6 6-8 8+ dla wszystkich PnŚ


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek