Zawsze - książka o matczynej miłości, która wzrusza do łez

Zawsze - książka o matczynej miłości, która wzrusza do łez

O książce Zawsze opowiadam Wam od kilku dni na Facebook’u. I widzę, że zachwycacie się nią tak, jak ja. Były zachwyty, kiedy pojawiły się pierwsze zdjęcia ze środka. Były emocje, kiedy książka przyjechała prosto z drukarni.

Teraz pora na spokojniejszy opis i trochę historii o tym, jak powstawała ta wyjątkowa książka.

Zawsze powstała z potrzeby serca. Autorka tekstu, Joanna Świercz mówiła mi, że do końca miała wątpliwości, bo wydawało jej się, że nie powinno się wydawać książek w tak ekspresowym tempie ;)

Niepotrzebnie! Książka jest dopracowana. Pięknie wydana. Ilustracje Joanny Czarneckiej, znanej pod artystycznym pseudonimem Zojka, idealnie współgrają z tekstem i są po prostu śliczne. Widać, że pracując nad tą książką obie Joanny rozumiały się bez słów.

Zawsze to opowieść uniwersalna i ponadczasowa. Pokazuje siłę więzi między mamą i jej dzieckiem. Mamina miłość jest jak skała. Mimo, że świat wokół nas się zmienia.

Jest coś jednak, co wraz z czasem

zawsze będzie. Zawsze było.

Coś co tuli. Trzyma. Wspiera

Twojej mamy WIELKA MIŁOŚĆ

książka Zawsze

Każda ilustracja to scenka z życia mamy i dziecka. Spaja je linia biegnąca przez wszystkie strony książki. Raz mniej, raz bardziej poplątana. Czasami jest wielkim węzłem – to dziecięce emocje, które mama cierpliwie rozplątuje, porządkuje. To bardzo sugestywny obraz. Uważam, że zdolność rozpoznawania własnych uczuć i radzenia sobie z nimi to jedna z najcenniejszych umiejętności, jakie powinniśmy przekazać dzieciom.

książka Zawsze

Wśród opisanych momenty są lepsze i gorsze. Są chwile beztroskiej zabawy i momenty smutku lub irytacji. Są takie, w których dziecko chce zostać samo. A mama jest, mama czuwa. Mama zawsze będzie obok - to zdanie powtarza się echem w całym tekście, jak refren.

książka Zawsze

książka Zawsze

książka Zawsze

Będzie obok, nawet wtedy kiedy nie ma jej fizycznie. Kiedy jest w pracy, kiedy maluch spędza pod opieką kogoś innego. Zawsze będzie wsparciem dla dziecka, którego mama idzie do pracy albo musi gdzieś wyjechać. Sprawdzi się w trakcie adaptacji do żłobka czy przedszkola. Sprawdzi się zawsze wtedy, kiedy nam smutno.

książka Zawsze

książka Zawsze

książka Zawsze

Warto zwrócić uwagę, że dziecko z tekstu i ilustracji jest po prostu... dzieckiem. Autorki zadbały o to, żeby nie miało cech typowych tylko dla chłopca czy tylko dla dziewczynki. Dzięki temu książka jest pięknym prezentem dla każdego dziecka. Będzie też cudownym upominkiem dla każdej mamy czy kobiety, która spodziewa się dziecka.

Marzy mi się, żeby po ten tekst sięgnęli przedszkolni nauczyciele, przygotowujący z dziećmi występy z okazji Dnia Matki. Tekst jest prosty, melodyjny, dzieciom łatwo będzie go zapamiętać, zwłaszcza, że odnosi się do emocji. Jego przesłanie, wartości, które pokazuje są jednoznacznie pozytywne.

Dziękuję za tę książkę, która dostarcza tak wielu wzruszeń. Jestem dumna, że mogłam wziąć udział w tym wyjątkowym projekcie i napisać kilka słów na okładkę. Mam nadzieję, że zakochacie się w niej tak, jak ja.

książka Zawsze

Książka „Zawsze” jest dostępna na stronie żegnamy mleko Do 24 maja możecie ją kupić z 20% rabatem na hasło ZAWSZEEMKA