Wielka księga zwierząt - recenzja

Wielka księga zwierząt - recenzja

O Wielkich Księgach wydawnictwa sam napisałam już wiele. W serii do tej pory ukazały się **Wielka Księga Pojazdów, Wielka Księga Gospodarstwa i **Wielka Księga Placu Budowy**.

Wielka księga zwierząt recenzja

Teraz do kolekcji dołącza kolejna – Wielka Księga Zwierząt. Według mnie najpiękniejsza z serii!

Wielka księga zwierząt recenzja

150 gatunków zwierząt z całego świata, 7 ekosystemów, zachwycające ilustracje – to wszystko znajdziecie w Wielkiej Księdze Zwierząt.

Na kolorowych rozkładówkach, które pełnią role wyszukiwanki umieszczono kolejno:

Las i góry

To jedyna ilustracja, na której pojawiają się ludzie: w gospodarstwie u podnóża gór i na górskim szlaku. Jest tu więc trochę zwierząt gospodarskich (na przykład krowy wyprowadzane na pastwisko) ale przede wszystkim dzikie zwierzęta: kozice, ryś, łosie, orły, borsuki, a nawet owady czy pstrąg potokowy.

Wielka księga zwierząt recenzja

Sawanna

Przy wodopoju zbierają się zwierzęta. Są tu zebry, krokodyle czy antylopy. Żyrafa skubie młode liście. W oddali widać zbliżające się słonie, lwy szukają odpoczynku w cieniu drzew...

Wielka księga zwierząt recenzja

Azjatycka dżungla

Temu ekosystemowi poświecono jedną stronę. W tętniąca kolorami dżungli kryje się paw, skrada się tygrys. Niełatwo tu wypatrzeć kameleona. Za to w oczy rzuca się gibbon białoręki huśtający się na gałęzi.

Wielka księga zwierząt recenzja

Las deszczowy Ameryki Południowej

Kolejna strona i kolejna egzotyczna gęstwina. A w niej tukan, ara, anakonda, tapiry, a nawet ptasznik i piranie.

Wielka księga zwierząt recenzja

Rafa koralowa u brzegów Australii

Pozostajemy na półkuli południowej ale zanurzamy się w głąb oceanu. Są tu wielkie ssaki i drobne skorupiaki. Groźne drapieżniki, ptaki żyjące nad brzegiem oceanu i ryby, które są dla nich pożywieniem

Wielka księga zwierząt recenzja

Biegun północny

W krainie wiecznego lodu dzieci spotkają niedźwiedzie polarne, foki grenlandzkie, narwala i renifery.

Wielka księga zwierząt recenzja

Biegun południowy

Zupełnie inne zwierzęta mieszkają na dalekim południu. To dom wielu gatunków pingwinów, wydrzyków czy mirungi południowej.

Wielka księga zwierząt recenzja

Białe strony

W książce są też rozkładówki z białym tłem, do których przyzwyczaiły nas już Wielkie Księgi. Tym razem tylko dwie, bo większość zwierząt jest podpisanych od razu na kolorowych rozkładówkach.

Pierwsze białe strony noszą nagłówek Gdzie żyją zwierzęta i przybliżają gatunki zwierząt z lasów i gór. To zwierzęta europejskie. Zarówno te, które spotykamy dość często – jak lisy czy jeże, jak i mieszkańcy mniej dostępnych obszarów orły i świstaki. Stąd dzieci dowiedzą się, że sarna nie jest „żoną jelenie” a jej dziecko to koźlę. Przyjrzą się gniazdom różnych gatunków ptaków i porównają nory bobrów lisów i borsuków

Wielka księga zwierząt recenzja

Kolejne zwierzęta na białych stronach to zwierzęta Afryki. Wszystkie przedstawiono wraz z młodymi. Czy wiecie, że młode hipopotamów nazywamy cielętami?! Oprócz doskonale znanych dzieciom zwierząt takich jak lwy, słonie, żyrafy czy krokodyle sa tu surykatki, impale, krokuty i mrówniki afrykańskie.

Wielka księga zwierząt recenzja

Krótkie teksty towarzyszące ilustracjom pomagają opisać dzieciom, co widać na obrazkach i zachęcają do uważnego ich studiowania. Mnogość szczegółów sprawia, że za każdym razem mali czytelnicy i czytelniczki odkryją w tej książce coś nowego. Taka lektura to też okazja do rozwinięcia tematu, obejrzenia filmów przyrodniczych czy wyszukania dodatkowych informacji na temat różnych zwierząt przedstawionych w książce.

Maluchy z radością będą odkrywać zwierzęta na kolorowych obrazkach – zadbano o to, żeby ich wizerunki były realistyczne, takie, jakie dzieci lubią najbardziej.

Kiedy będziecie czytać tę książkę ze starszymi dziećmi, warto zaopatrzyć się w mapę świata lub globus i sprawdzić, gdzie są miejsca w niej opisane. To przy okazji świetna nauka geografii!

Przedsprzedaż i rabaty!

Dziś, 12 marca rusza przedsprzedaż, która potrwa do 21 marca. Z kodem EMKA9 macie 20% rabatu! Rabatem objęte są WSZYSTKIE KSIĄŻKI DLA DZIECI w sklepie wydawnictwa sam

Recenzje pozostałych tytułów wydawnictwa znajdziecie tutaj!