Trzy Pytania - recenzja książki i rabaty!

Trzy Pytania to książka napisana na podstawie opowiadania Lwa Tołstoja, które z kolei zainspirowane zostało dawną przypowieścią z książki wietnamskiego mistrza zen. Jak się więc domyślacie, to opowieść uniwersalna i ponadczasowa. Nic dziwnego, że kiedy nakład poprzedniego wydanie tej wspaniale zilustrowanej książki autorstwa Jona J. Mutha się wyczerpał, stała się ona jedną z najbardziej poszukiwanych na rynku.

Wydawnictwo Tekturka po raz kolejny wysłuchało próśb czytelników i czytelniczek i dzięki ich zaangażowaniu Trzy Pytania są znów dostępne!

Mikołaj poszukuje odpowiedzi na 3 nurtujące go pytania:

  • Kiedy jest właściwy moment na działanie?
  • Kto jest najważniejszy?
  • Jak odgadnąć, co należy zrobić?

Uważa, że jeśli pozna te odpowiedzi, będzie wiedział, jak być dobrym człowiekiem.

Trzy Pytania książka recenzja

Ma nadzieję, że dobrych rad udzielą mu jego przyjaciele, czapla Sonia, małpa Gogol i pies Puszkin. Niestety ich odpowiedzi wzajemnie się wykluczają i w żaden sposób nie przybliżają chłopca do rozwiązania problemu.

Trzy Pytania książka recenzja

Trzy Pytania książka recenzja

Mikołaj postanawia więc zadać te ważne pytania żółwiowi o imieniu Lew. W końcu on żyje już tak długo, że miał szanse poznać odpowiedzi.

Zwróćcie uwagę na imiona bohaterów. Nie są przypadkowe! Gogol i Puszkin to przecież słynni rosyjscy pisarze, podobnie jak Lew Tołstoj. Sonia, to z kolei imię jego żony. A Mikołaj nazywał się jego syn. W ten sposób Jon J. Muth oddaje hołd autorowi, który miał wpływ na jego życie.

Trzy Pytania książka recenzja

Kiedy nasz bohater dociera do żółwia, zastaje go zmęczonego przekopywaniem ogródka. Chłopiec bez wahania mu pomaga. Prace przerywa ulewą, przed którą Mikołaj i Lew zamierzają się schronić w chacie. Wtedy słyszą wołanie o pomoc. To panda przygnieciona przez powalone drzewo. Mikołaj rzuca się na ratunek i przynosi zwierzę do chaty. Wtedy dowiaduje się, że gdzieś w lesie zostało osamotnione pandziątko. Chłopak nie ma wątpliwości, że musi je odnaleźć.

Trzy Pytania książka recenzja

Trzy Pytania książka recenzja

Choć Mikołaj jeszcze tego nie widzi, mądry żółw już wie, że chłopiec doskonale zna odpowiedzi na swoje pytania. Intuicyjnie wie, co i kto jest najważniejszy. Udowodnił to najpierw pomagając żółwiowi w ogrodzie, a potem ratując potrzebujących.

Trzy Pytania książka recenzja

Trzy Pytania książka recenzja

Najważniejsza jest chwila – mówi żółw – ta, która jest teraz. Osoba, z którą właśnie jesteś. I czynienie dobra.

Trzy pytania to książka, która pomoże dzieciom uwierzyć w siebie i zaufać własnym decyzjom. Pokaże, jak ważne jest pomaganie innym. Dostarczy Wam wielu tematów do rozmowy.

Pięknie wydana książka to idealny prezent dla czytelniczek i czytelników w różnym wieku. To książka, którą po prostu trzeba mieć!

Książkę możecie kupić również w sklepie na stronie Wydawnictwa Tekturka – KLIK

Pamiętajcie, że kupując bezpośrednio u małych wydawców, zwłaszcza teraz, dajecie im szansę na sfinansowanie wydania kolejnych książek!

Kategorie/wiek: 3-6 6-8 8+


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek