Jak to działa? Tak!

Jak to działa? Tak!

Znacie to uczucie, kiedy bierzecie do rąk przypadkową książkę dla dzieci i od razu wiecie, ze to będzie hit? Kiedy niedawno w moje ręce wpadła książka „Tak to działa! ”, na chybił trafił otworzyłam na stronie, na której narysowany jest wielki dźwig i od razu wiedziałam, że nie będziemy mogli oderwać się od niej przez długi czas. Nie tylko dlatego, że Iwo aktualnie przeżywa fascynację dźwigami.

jak działają maszyny budowlane?

sprzęt strażacki

W książce znajdziecie 250 przedmiotów, maszyn, urządzeń wszelakich. I dowiecie się jak działają i obejrzycie to na doskonale, realistycznie rozrysowanych kolorowych schematach. Nieważne czy Wasze dziecko ma 4 lata czy 14 (czy sami macie 44 :) ). Czy interesują je pojazdy, sport, muzyka czy medycyna. Wszyscy znajdą w niej coś dla siebie.

jak działa komputer?

tajemnice instrumentów muzycznych

Książka jest podzielona na 4 główne działy: Dom, Miasto, Hobby i Transport. W każdym z nich znajdziecie wiele podrozdziałów. W domu odkryjecie działanie telewizji, centralnego ogrzewania, zmywarki czy konsoli do gier. W Mieście dowiecie się jak działa sieć komórkowa, sprzęt strażacki, robot chirurgiczny, karty płatnicze. Jeśli lubicie spędzać czas w wesołym miasteczku, na nartach, puszczając latawce czy jeżdżąc na rolkach – zajrzyjcie do działy Hobby. W dziale Transport czekają na was informacje o działaniu GPSu, samochodów hybrydowych, stacji paliw i statku kosmicznego.

maszyny rolnicze

ciepło w domu

Bardzo realistyczne ilustracje i przejrzyste schematy sprawiają, że naprawdę łatwo zrozumieć jak działają różne urządzenia. Znajdziecie tu też dużo ciekawostek i zabawnych anegdot, oraz trochę podstaw fizyki – koniecznych do zrozumienia zasad działania prezentowanych maszyn.

Jest też alfabetyczny indeks haseł – co bardzo ułatwia życie, kiedy dziecko przychodzi i pyta „mamo, tato, jak działa zmywarka?”

mamo,tato, jak działa zmywarka?

przejrzysty indeks

Mamy tutaj czworo bohaterów i z dumą donoszę, że są to: dziewczynka Julia, chłopiec Tymek oraz pani profesor i pan profesor. Dzieci na zmianę zadają pytania ekspertom i oboje są równie kompetentni w sprawach technicznych. Wielkie brawa dla autorów!

dzieci zadają pytania

i uzyskują odpowiedzi

Ta książka to skarb dla rodziców, którzy codziennie słyszą pytania „jak to działa?", „z czego jest zrobione?”, „co się dzieje gdy?”.

To też świetny pomysł na prezent!