Święta pana Misia - recenzja książki o misiu, który nie śpi WCALE!

Zbliżają się święta w śniegowej piżamie. Miś zwinięty w kłębek chrapie w swojej jamie…

Święta pana Misia to kolejna poszukiwana świąteczna książka, która powraca na rynek za sprawą wydawnictwa Tekturka.

W zupełnie nowym tłumaczeniu Basi Supeł, którą, jak pewnie już wiecie, uwielbiam za lekkość, z jaką tworzy rymy i za wspaniałe poczucie humoru. Nowy tekst jej (prawie)autorstwa (bo, umówmy się, tłumaczenie rymowanych opowiadań, to niemal tworzenie ich na nowo!) jest lekki, rytmiczny, wpada w ucho i czyta się go fantastycznie. Dodajcie do tego wspaniałe ilustracje Jane Chapman. Ten picture book to murowany świąteczny hit dla maluchów!

Święta pana Misia

Święta pana Misia

Misiowi nie jest dane spokojnie przespać zimę. Grupka leśnych zwierzątek urządza mu niezbyt łagodną pobudkę. Przecież Miś nie może przespać świąt. Nie ma obaw, nasz bohater nie zaśnie ponownie. Mała Mysz dopilnuje, żeby miał co robić. Przecież tyle rzeczy trzeba przygotować.

Święta pana Misia

Miś uwija się więc wraz z innymi i nie śpi – WCALE!. Ta fraza pojawia się w całym tekście, jak refren, zachęcając dzieci do odczytywania jej razem z dorosłymi w akompaniamencie wybuchów śmiechu, zwłaszcza, że na ilustracjach widać doskonale, że misiek jest zaspany i z trudem otwiera oczy.

Święta pana Misia

Święta pana Misia

Wir przygotowań sprawia jednak, że wkrótce zasypiają wszyscy jego towarzysze. Czy Miś śpi? Nie śpi – WCALE!. A ponieważ nie śpi, słyszy dzwoneczki przy saniach i ciche kroki na zewnątrz…

Rano przychodzi czas rozpakowywania prezentów. Okazuje się, że nocny przybysz przyniósł Misiowi akuratny kocyk (teraz wszystkie kocyki w naszym domu są akuratne ;) ).

Czy pod ciepłym kocykiem uda się dzielnemu Misiowi zasnąć?

Święta pana Misia

Święta pana Misia

To idealna opowieść do czytania z dziećmi przed snem, w grudniowe wieczory. Jedna z tych książek, które zapadają w pamięć, do których lubi się wracać i które wspomina się nawet po latach.

Przedsprzedaż i rabat!

Książka jest już dostępna w sklepie na stronie wydawnictwa Tekturka i do 21 października 2021 do północy możecie ją tam kupić 40% taniej.

Książki będą wysyłane od razu. Chyba, że w Waszym koszyku znajdzie się również kultowa już Święty Mikołaj. I ty możesz mu pomóc!, o której pisałam TU** – wtedy na paczkę poczekacie do około 20 listopada!

Również do 21 października, przy zakupach za 150 złotych nie płacicie za przesyłkę! W sklepie Tekturki znajdzie mnóstwo fantastycznych książek. Moje recenzje większości z nich znajdziecie TUTAJ

Kategorie/wiek: 3-6


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek