(PREMIERA) Siedem łóżek malutkiej Popielicy – dla dzieci, które boją się same spać (i ich rodziców)

Ciepła, uroczo zilustrowana opowieść, idealna na dobranoc. Sprawdzi się zwłaszcza w tych domach, w których są mali nocni wędrownicy, którzy boją się spać sami.

W Zielonym Lesie dzieją się dziwne rzeczy. Każdego ranka ktoś znajduje nieopodal swojego łóżka śpiąca Popielicę. Małe zwierzątko było już u Królika - w pojemniku na marchew, u Rudzika – w szufladzie z krawatami, a nawet w rogach Jelenia. Spała w bucie Niedźwiedzia, w etui na okulary u Żółwicy, w zegarze, w pozytywce, u Myszy, u Wiewiórki.

siedem łóżek malutkiej Popielicy

siedem łóżek malutkiej Popielicy

Za każdym razem zawstydzona Popielica powtarza to samo:

„Przepraszam! Nie mogłam w nocy zasnąć, więc postanowiłam spróbować w innym łóżku.”

siedem łóżek malutkiej Popielicy

siedem łóżek malutkiej Popielicy

W końcu zwierzęta mają dość. Idą do koleżanki i oznajmiają jej, że musi skończyć z zakradaniem się do ich do ich domów. Nie dają jej szansy wytłumaczyć, dlaczego to robi…

Następnego dnia Popielica znika z lasu. Wieczorem szukający jej królik, dowiaduje się od Sowy, że Popielica boi się spać sama. Co gorsza, widziano ją z walizką, jak zmierzała w stronę Szarego Lasu, w którym mieszka zły Wilk.

siedem łóżek malutkiej Popielicy

siedem łóżek malutkiej Popielicy

Zwierzęta, nie zwlekając, ruszają na poszukiwania. Znajdują sąsiadkę śpiąca w skarpecie w kryjówce Wilka. Na szczęście udaje im się wyciągnąć ją stamtąd całą i zdrową.

siedem łóżek malutkiej Popielicy

Od tego dnia Popielica każdej nocy tygodnia śpi u innego przyjaciela. Niedługo przestaje się bać i spokojnie przesypia całe noce.

W końcu nadchodzi poniedziałkowy poranek, a Królik po przebudzeniu nie znajduje towarzyszki w pojemniku na marchewki. Okazuje się, że Popielica spędziła noc we własnym łóżku, a u jej stóp, zwinięta w kłębek, smacznie śpi mała Ryjówka.

siedem łóżek malutkiej Popielicy

siedem łóżek malutkiej Popielicy

To ważna książeczka i dla dzieci, które zobaczą, że nie tylko one nie chcą być nocą same w pokoju, ale i dla rodziców, którzy przypomną sobie, że nocne wędrówki są normalne dla maluchów, które potrzebują poczucia bezpieczeństwa. I są pewnym etapem rozwoju dziecka, który kiedyś minie.

dzieciom, które boją się spać same, spodoba sie również książka “Gucio się boi”

więcej książek do czytania przed snem znajdziesz: -tutaj -i tutaj

siedem łóżek malutkiej Popielicy

Kategorie/wiek: 3-6


Zobacz inne tematy
adaptacja adopcja adwent Afryka anatomia architektura babcia baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie choroba chłopcy ciekawostki ciąża czas czytanie dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dorota Minta drzewa dziadek dzieci edukacyjne ekologia emocje etno ewolucja fizyka folklor fryzjer girl power gniew gry dla dzieci historia humor inspiracja jak to działa jednorożec jesień karmienie piersią karty edukacyjne kino komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori motyle na dobranoc na prezent nauka czytania naukowe niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odwaga okienka Oliver Jeffers owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rymowane różnorodność samodzielne czytanie seksualność smok smutek sowy sport stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata strażacy szkoła sąsiedzi taniec tata technika tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa Wielkanoc wieś wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wyobraźnia Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek