(PREMIERA) Siedem łóżek malutkiej Popielicy – dla dzieci, które boją się same spać (i ich rodziców)

Ciepła, uroczo zilustrowana opowieść, idealna na dobranoc. Sprawdzi się zwłaszcza w tych domach, w których są mali nocni wędrownicy, którzy boją się spać sami.

W Zielonym Lesie dzieją się dziwne rzeczy. Każdego ranka ktoś znajduje nieopodal swojego łóżka śpiąca Popielicę. Małe zwierzątko było już u Królika - w pojemniku na marchew, u Rudzika – w szufladzie z krawatami, a nawet w rogach Jelenia. Spała w bucie Niedźwiedzia, w etui na okulary u Żółwicy, w zegarze, w pozytywce, u Myszy, u Wiewiórki.

siedem łóżek malutkiej Popielicy

siedem łóżek malutkiej Popielicy

Za każdym razem zawstydzona Popielica powtarza to samo:

„Przepraszam! Nie mogłam w nocy zasnąć, więc postanowiłam spróbować w innym łóżku.”

siedem łóżek malutkiej Popielicy

siedem łóżek malutkiej Popielicy

W końcu zwierzęta mają dość. Idą do koleżanki i oznajmiają jej, że musi skończyć z zakradaniem się do ich do ich domów. Nie dają jej szansy wytłumaczyć, dlaczego to robi…

Następnego dnia Popielica znika z lasu. Wieczorem szukający jej królik, dowiaduje się od Sowy, że Popielica boi się spać sama. Co gorsza, widziano ją z walizką, jak zmierzała w stronę Szarego Lasu, w którym mieszka zły Wilk.

siedem łóżek malutkiej Popielicy

siedem łóżek malutkiej Popielicy

Zwierzęta, nie zwlekając, ruszają na poszukiwania. Znajdują sąsiadkę śpiąca w skarpecie w kryjówce Wilka. Na szczęście udaje im się wyciągnąć ją stamtąd całą i zdrową.

siedem łóżek malutkiej Popielicy

Od tego dnia Popielica każdej nocy tygodnia śpi u innego przyjaciela. Niedługo przestaje się bać i spokojnie przesypia całe noce.

W końcu nadchodzi poniedziałkowy poranek, a Królik po przebudzeniu nie znajduje towarzyszki w pojemniku na marchewki. Okazuje się, że Popielica spędziła noc we własnym łóżku, a u jej stóp, zwinięta w kłębek, smacznie śpi mała Ryjówka.

siedem łóżek malutkiej Popielicy

siedem łóżek malutkiej Popielicy

To ważna książeczka i dla dzieci, które zobaczą, że nie tylko one nie chcą być nocą same w pokoju, ale i dla rodziców, którzy przypomną sobie, że nocne wędrówki są normalne dla maluchów, które potrzebują poczucia bezpieczeństwa. I są pewnym etapem rozwoju dziecka, który kiedyś minie.

dzieciom, które boją się spać same, spodoba sie również książka “Gucio się boi”

więcej książek do czytania przed snem znajdziesz: -tutaj -i tutaj

siedem łóżek malutkiej Popielicy

Kategorie/wiek: 3-6


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura babcia bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dorota Minta drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe historia humor inspiracja jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka czytania nauka naukowe niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie seksualność serie smok smutek sowy sport stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata strażacy szkoła sąsiedzi taniec tata technika tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek