Książki do samodzielnego czytania - Nowości w serii „Czytam sobie” i rabaty!

W ostatnich dniach dostaję od was dużo pytań o książki, które przydadzą się, kiedy dziecko zaczyna samodzielnie czytać. A ja niezmiennie polecam Wam serię Czytam sobie. Dziś mam dla Was niespodziankę – 35% zniżki na całą serię w sklepie wydawnictwa - Klik

Rabat na hasło EMKA35 obowiązuje od dziś, czyli od 12 sierpnia do 18 sierpnia.

Ale to nie koniec! W serii pojawiło się kilka nowych tytułów. W tym dwa ze znaczkiem EKO.

Oto 3 wybrane przeze mnie nowości:

POZIOM 1 Goryl u fryzjera

Goryl u fryzjera

Zabawna historyjka autorstwa Rafała Witka, zilustrowana przez Jolę Richter-Magnuszewską.

Goryl Mietek przegląda się rano w lustrze i uznaje, że najwyższy czas wybrać się do fryzjera i pozbyć brudnych kłaków i kołtunów. Wskakuje na skuter i pędzi do salonu fryzjerskiego. Goryl chce mieć fryzurę na pawiana. Świeżo ostrzyżony i wystrojony jest gotów na randkę z panią Gorylicą!

Goryl u fryzjera

Goryl u fryzjera

Goryl u fryzjera

Książki z pierwszego poziomu mają nie więcej niż dwieście wyrazów, nie zawierają liter z ogonkami i dwuznaków. (Wyobrażacie sobie, jakim wyzwaniem dla autorek i autorów musi być napisanie tekstu bez używania ś, ź, ć, ą, ę, ch czy rz ?!) Duże, atrakcyjne ilustracje mają ważne zadanie – ułatwiają dzieciom zrozumienie historii, ale też sprawiają, że książki są atrakcyjne dla małych czytelników. Strony są zaprojektowane tak, żeby dziecko czytając, mogło wodzić palcem za tekstem.

POZIOM 2 Złota rybka

Złota rybka

Poziom drugi to nawet 900 wyrazów, elementy dialogów i ćwiczenie sylabizowania. Nadal nie ma w tekście ogonków i dwuznaków. Ilustracje nadal są kolorowe, ale zajmują mniejszą część strony.

Rodzeństwo, Werka i Mati mają spędzić sobotę i swojej ekscentrycznej babci, zwanej po prostu Dorotą. Dorota mieszka nad Bugiem. Tata (tak, w tej opowieści występuje tata i to on odwozi dzieci do swojej teściowej) nie pozwala synowi używać ze sobą smartfona ani tabletu – w miniony wtorek Mati grał stanowczo za długo i nie odrobił lekcji. Chłopiec jest bardzo nie zadowolony. Nie chce budować z Werką i Dorotą domku na drzewie ani grać w warcaby. Gdy spędza czas sam, wyławia z okolicznego stawu złotego karpia. To rybka z bajki, która spełni jego życzenie. Chłopiec prosi o smartfon. I spędza całą sobotę przed ekranem. Szybko zrozumie, jak wiele przez to stracił…

Złota rybka

Złota rybka

Złota rybka

Autorką tekstu jest Justyna Bednarek. Za ilustracje odpowiada Agnieszka Żelewska.

POZIOM 3 Darwin. Opowieść o naszej wielkiej rodzinie

Darwin. Opowieść o naszej wielkiej rodzinie

Książki z poziomu trzeciego serii Czytam sobie to już całkiem porządna porcja czytania. Pojawiają się też wszystkie litery i dwuznaki. Mniej tu ilustracji i są czarnobiałe. Jest się za to słowniczek trudniejszych wyrazów użytych się w książce.

Opowieść o Darwinie napisał Mikołaj Golachowski. To doktor nauk przyrodniczych, biolog, polarnik i tata. Klimatyczne ilustracje to dzieło Doroty Wojciechowskiej-Danek. To debiut Mikołaja w tej serii i wszystko wskazuje na to, że on i jego córka, są bohaterami tej historii.

Pewnego dnia znudzona Hania prosi tatę o to, żeby się z nią pobawił. Niestety tata jest zajęty, siedzi przed komputerem i pisze… książkę dla dzieci o Darwinie. Hania chce się dowiedzieć więcej o słynny badaczu. Tata wyłącza więc komputer i zaczyna snuć opowieść. Historia rozpoczyna się, kiedy Karol Darwin jest młody. Jego tata próbuje go zmusić, żeby poszedł w jego ślady i został lekarzem. A przecież Hania wie, że dzieci mogą w przyszłości zostać tym, kim same chcą! Na szczęście i Karol się buntuje. Rzuca studia i wyrusza w wieloletnią podróż na pokładzie statku Beagle. Hania wraz z tatą śledzi trasę Darwina na globusie. Dowiaduje się też jak zdobywał i konserwował znalezione okazy zwierząt, co wzbudza jej zdecydowany sprzeciw. Niestety 200 lat temu ludzie mniej szanowali zwierzęta. W końcu Hania dowiaduje się też co nieco o odkryciach geograficznych i o tym, jak żółwie i zięby sprawiły, że Darwin uznał, że wszyscy musimy mieć wspólnych przodków. Dziewczynka jest przeszczęśliwa, kiedy dowiaduje się, jak wiele łączy ją z ukochanymi kotami i żółwiem.

Darwin. Opowieść o naszej wielkiej rodzinie

Darwin. Opowieść o naszej wielkiej rodzinie

Darwin. Opowieść o naszej wielkiej rodzinie

Wszystkie książeczki z serii Czytam sobie mają przejrzyście ponumerowane strony, co pozwala dzieciom śledzić własne postępy. Na końcu każdej książki znajdziecie dyplom sukcesu z naklejkami na zachętę. Na skrzydełkach okładki są również pytania do tekstu, które pozwolą rodzicom ocenić, czy dziecko czyta ze zrozumieniem.

Najmocniejszą stroną serii jest jednak jej olbrzymia różnorodność. Niezależnie od tego czy wasze dziecko uwielbia Gwiezdne wojny czy Kucyki Pony interesuje się piłką nożną czy baletem, marzy o locie na księżyc lub pracy w fokarium, znajdzie w niej coś dla siebie.

Młodzi czytelnicy są traktowani poważnie. Piszą dla nich nie tylko najbardziej znani autorzy książek dla dzieci, ale też dorośli autorzy, publicyści i dziennikarze. Za ilustracje odpowiada plejada polskich rysowników.

Regularnie pojawiają się nowe tytuły, odpowiadające na aktualne zainteresowania młodych czytelników. Dzięki Czytam sobie przygodę z samodzielnym czytaniem rozpoczęły setki tysięcy dzieci.

Wszystkie spośród ponad 100 tytułów z serii możecie od dziś do 18 sierpnia kupić z 35% rabatem na hasło EMKA35 w tym sklepie - Klik

seria czytam sobie

Kategorie/wiek: 6-8 8+


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek