Książki z PnŚ 2 stycznia 2019 - nasze ulubione książki o zimie

Nikt tak nie kocha zimy jak dzieci. Nic więc dziwnego, że na rynku znajdziemy wiele książek o tej porze roku. Czytamy je chętnie zarówno w oczekiwaniu na śnieg, jak i po szaleństwach na mrozie. Są idealne na długie zimowe wieczory. Oto nasze ulubione.

ZIMA

panoramiczna książka o zimie

Druga książka z serii „Pory roku krok po kroku” Rymowane historyjki o tym co dzieje się ze zwierzętami i roślinami w lesie, na łące, w sadzie, a nawet nad morzem. Kto smacznie śpi, a kto przylatuje do nas na zimę? Kto potrzebuje naszej pomocy? które rośliny tracą liście, a które kwitną zimą? Strony rozkładają się, tworząc panoramiczny obraz, bogaty w szczegóły. Ale to nie wszystko – znajdziecie tu dużo edukacyjnych informacji i mnóstwo zdań do samodzielnego wykonania. Jeśli macie dzieci w różnym wieku, ta książka jest idealna dla Waszej rodziny – młodsze dzieci docenią kolorowe ilustracje i rymowany tekst – starsze na pewno zainteresują się quizami i zadaniami!

wiek:4+ wydawnictwo: AWM

O ZIMIE

„przewodnik po zimie” dla najmłodszych

To taki „przewodnik po zimie” dla najmłodszych. Co to za magiczny dzień, w którym wszystko staje się białe? Do czego służy śnieg? Co to są sople? Dlaczego tak szybko robi się ciemno i czy musimy wtedy iść spać? Przewijające się w tekście rymowanki są idealne do nauki dla najmłodszych dzieci i urozmaicają książkę. Klimatyczne ilustracje podsuną wiele pomysłów na śnieżne zabawy.

wiek: 3+ wydawnictwo: Zakamarki

NAJLEPSZA ZUPA NA ŚWIECIE

zimowe spotkanie przyjaciół

Piękna, zimowa opowieść o przyjaźni i jej wielkiej mocy i o magii wspólnego posiłku. W lesie szaleje burza śnieżna. Do chatki żółwia przybywają różne zwierzęta szukające schronienia. Każde z nich przynosi jakiś przysmak i wrzuca do bulgoczącego gara. Kiedy wspólnie zasiadają do stołu, zgodnie stwierdzają, że żółw ugotował najlepszą zupę na świecie – tylko czy to na pewno zasługa żółwia? ;) Jeśli macie w domu niejadka, albo małego wroga warzyw wszelakich – przeczytajcie tę książkę i wspólnie spróbujcie ugotować zupę jarzynową – może i w Waszym domu wydarzy się mały cud? Przepis na zupę (którą możecie ugotować tak naprawdę ze wszystkiego) znajdziecie na końcu książki ;)

wiek: 3+ wydawnictwo: Tako

YETI

spotkanie z rodziną Yeti

Uno i Mati gubią się jeżdżąc na sankach w zaśnieżonym lesie. Czy to możliwe, żeby tak daleko od Himalajów spotkali prawdziwego Yeti? I czy bycie uprowadzonym przez Yeti jest straszne? Grota Yeti jest pełna niespodzianek, a oni sami mówią zabawnym językiem. Kiedy chłopcy bezpiecznie wrócą do domu, okaże się, że nie są pierwszymi, którzy przeżyli taką niesamowitą przygodę

wiek: 3+ wydawnictwo: Zakamarki

WYBIERAM SWÓJ SPORT NA ŚNIEGU

wybierz swój sport zimowy

5 najpopularniejszych dyscyplin sportów zimowych dla miłośników śniegu i aktywnego spędzania czasu. Autor jest dziennikarzem sportowym – macie więc gwarancję, że znajdziecie w niej same rzetelne informacje. O zasadach, o potrzebnym sprzęcie, treningu, zawodach. Wszystko rzetelnie zilustrowane. Mnóstwo ciekawostek i sylwetki najsłynniejszych sportowców – w tym wiele Polek i Polaków. Jeśli jeszcze nie uprawiacie żadnego sportu, również sięgnijcie po tę książkę – może znajdziecie dyscyplinę dla siebie? Przyda się też w czasie oglądania mistrzostw ;)

wiek: 6+ wydawnictwo: Polarny lis

książki możecie też obejrzeć w tym video

zdjęcie tytułowe dzięki uprzejmości Waldemara Kompały

Kategorie/wiek: PnŚ 3-6 6-8


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek