Książki z PnŚ 26 marca 2018 - wiosenne propozycje i niesamowita książka o jajkach ;)

Dzisiaj odcinek świątecznowiosenny. Świat budzi się do życia - możemy obserwować owady, ptaki, założyć ogródek na oknie, spędzać więcej czasu na dworze. Ale na początek książka o…jajkach.

JAJO. JAJKA W GNIEŹDZIE I KOSMOSIE, CZYLI KOGEL MOGEL DLA DOCIEKLIWYCH

wszystko czego nie wiecie o...jajach

Wszystko o jajkach i ich historii. (Najmniejsze i największe jajka, pisanki, kraszanki, eksperymenty, potrawy, jajo w sztuce i architekturze, a nawet w bajkach)

  • jajko kolibra jest wielkości tic-taca
  • jajko emu zmienia kolory
  • dziobak jest ssakiem, ale składa jajka
  • jak rozpoznać czy jajko jest świeże?
  • jak za pomocą jajka wybielić firanki?
  • dlaczego Hitchcock bał się jajek?
  • co malowali na jajkach starożytni Egipcjanie, a co Chinczycy?
  • skąd w kosmosie wzięło się jajko sadzone?
  • czy jedząc jajka dzieci wyrosną na złodziei?

wiek: 6+ wydawnictwo: Nasza Księgarnia

WIELKA KSIĘGA ROBALI

co warto wiedzieć o owadach

“Wielka księga robali” to długo oczekiwane wznowienie. Chrząszcze, robaki, owady, ślimaki. Gdzie się kryją, czym się żywią? Po co biedronki wystrzelono w kosmos? Po co motylowi czułki? Co ćmy robią w ciągu dnia?

Na pełnych szczegółów ilustracjach znajdź konkretne robale, a kiedy nabierzesz wprawy, pora wyruszyć w teren i znaleźć je w naturalnym środowisku.

wiek: 4+ wydawnictwo: Wilga

ŁĄKA JEJ ZWYKLI I NIEZWYKLI MALI MIESZKAŃCY

stwórz własne owady

Możesz też zabrać do plecaka “Łąkę” - zeszyt do wyklejania robaków spotkanych na łące lub wymyślonych. Dziesiątki naklejek z czułkami, skrzydłami i odnóżami i powyklejać biedronki, ćmy, koniki polne, albo… ślimakomuchy. Ogranicza cię tylko twoja wyobraźna (w serii również nowość “Góry”, “Las” i “Bieguny”)

wiek: 5+ wydawnictwo: Widnokrąg

MAŁY ATLAS PTAKÓW EWY I PAWŁA PAWLAKÓW

co to za ptak?

Idealny na pierwszy atlas ptaków dla dziecka. Znajdziemy tu i charakterystyczne dla Ewy Kozyry - Pawlak “patchworki”, realistyczne ilustracje, zdjęcia a nawet dziecięce rysunki Hani Cisło. Poznajemy ptaki, które odwiedzają ogród autorów. Dowiadujemy się co lubią. Garść anegdotek uzupełniona ornitologicznymi ciekawostkami. Sztywne, kartonowe kartki sprawiają, że książka nadaje się już dla najmłodszych dzieci, ale jednocześnie, pełna jest faktów, które zaskoczą dorosłego.

wiek: dla wszystkich wydawnictwo: Nasza Księgarnia

My tego atlasu używamy też razem z kartami Biblioteczka Montessori Przyroda:

pomysł na wykorzystanie Atlasu Ptaków

pomysł na wykorzystanie Atlasu Ptaków

OGRÓDEK NA TWOIM OKNIE

stwórzcie domowy ogródek

Jak zacząć uprawę roślin? Jak wydobyć pestki z cytrusów, żwby nadawały się do posadzenia? Co zrobić z pestką z awokado? Jak wychodować ozdobną roślinę z resztek marchewki? Wskazówki dotyczące pielęgnacji. Podstawowe terminy, które powinien znać początkujący ogrodnik.

wiek: 4+ wydawnictwo: WAM

własny ogródek to frajda dla dzieciaków!

PRZED BLOKIEM (czyli zestaw 55 podwórkowych gier i zabaw z czasów, kiedy nie bylo smartfonów)

W tym tekturowym bloku znajdziemy ilustrowane karty, z instrukcjami jak bawić się na podwórku. Dorośli przypomną sobie zabawy z czasów dzieciństwa (i poznają trochę nowych), a dzieci nauczą się, jak atrakcyjnie spędzać czas, mając do dyspozycji tylko to, co znajdą pod ręką. Gra w kapsle czy w gumę, wyplatanie wianków ale też pomysły na gry na boisku czy nad wodą. Z tyłu każdej karty znajdziemy odpowiedź na pytanie “po co w to gramy” oraz wskazówki gdzie najlepiej się bawić, jakie są warianty gry, a nawet co zrobić, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej ;)

wiek: 5+ wydawnictwo: Finebooks

zabawy podwórkowe

tu obejrzysz tę wiosenną rozmowę

może Cię też zainteresować: Wiosna Toli

Kategorie/wiek: 3-6 PnŚ 6-8 8+


Zobacz inne tematy