Książki z PnŚ 19 grudnia 2018 - pomysły na świąteczne prezenty

Jaka powinna być książka na prezent? Pięknie wydana, niepowtarzalna, zapierająca dech w piersiach, trafiająca w zainteresowania obdarowanego – nawet jeśli ma dopiero kilka lat. Dziś kolejna część moich tegorocznych prezentowych propozycji.

OGRODY NATURY

jedna z najpiękniej ilustrowanych książek przyrodniczych

Las deszczowy, Himalaje, lasy Szwarcwaldu, Pustynia Chihuahua, Wielka Rafa Koralowa – 5 niesamowitych miejsc i kilkudziesięciu jej mieszkańców w jednym z najpiękniej ilustrowanych książek popularnonaukowych dla dzieci. Soczyste barwy, pełne życia ilustracje.. Tekst prowadzi nas jak podróżników, przez te niesamowite krainy. Jest łatwy w odbiorze, niezbyt długi, ale działa na wyobraźnię i przekazuje mnóstwo wiedzy. Wprowadzenia, które pomagają nam poczuć klimat miejsca – naprawdę można mieć wrażenie, że jest się w Lesie Deszczowym, albo nurkuje na Rafie Koralowej

wiek: 6+ wydawnictwo: admamada

ATLAS MITÓW

mity z całego świata

Kolejna książkowa podróż, tym razem przez 12 mitologicznych krain. Od Greckich Bogów i Herosów, przez Świat mitów Słowiańskich, po wierzenia Azteków i japońskie legendy. Mapy mitycznych światów. Sylwetki bóstw i bohaterów, dowcipnie spisane legendy, ciekawostki. Dodatkowo możecie za darmo pobrać z internetu karty zabaw inspirowane książką. Świetny sposób na odkrywanie innych kultur. Doskonałe ilustracje, które sprawiają, że nawet najbardziej przerażające mitologiczne stwory wydają się całkiem sympatyczne. A na końcu znajdziecie tabelę z wymową trudnych, wieloliterowych egzotycznych imion

wiek: 6+ wydawnictwo: Nasza Księgarnia

ODYSEJA PO LUDZKIM CIELE Z PROFESOREM ASTROKOTEM

podróż do wnętrza ludzkiego ciała

Skoro mity, to odyseja ;) znany i lubiany przez dzieci profesor Astrokot i jego drużynsa tym razem zabierają nas w podróż po ludzkim ciele. Po co nam skóra? Czemu język jest chropowaty? Czemu mamy mokry nos? Po co nam rzęsy? I skąd się bierze czkawka? A także o dorastaniu, dbaniu o zdrowie, niepełnosprawności, medycynie i o tym jak będziemy leczeni w przyszłości. Intrygujące ilustracje mogą zainteresować również młodsze, nie czytające samodzielnie dzieci.

wiek: 7+ wydawnictwo: Entliczek

GISELLE

balet czy książka?

Zjawiskowo piękna książka na motywach klasycznego baletu. Ażurowe strony i misterne wycinanki sprawiają, że nie można oderwać od niej wzroku. Historia Giselle to historia nieszczęśliwej miłości. Kiedy tytułowa bohaterka odkrywa, że jej wybranek jest przyrzeczony innej dziewczynie, serce pęka jej z rozpaczy. Dołącza do willid – duchów młodych dziewczyn, które, będą próbowały zabić jej ukochanego – czy uda jej się go uratować?

wiek: dla wszystkich wydawnictwo: Mamania

POP-UPY. KOT W BUTACH I KRÓLEWNA ŚNIEŻKA

pop-upy mistrza

Niektórzy z Was mogą pamiętać te niesamowite książki z własnego dzieciństwa – teraz mogą po nie sięgnąć również nasze dzieci. Rozkładane bajki zaprojektowane przez czeskiego mistrza Vojtěcha Kubaštę zachwycają tak samo, jak kilkadziesiąt lat temu. Ruchome elementy angażują małych czytelników. To świetny wybór dla tych, dla których będzie to pierwsze spotkanie z tymi bajkami, jak i dla tych, którzy już znają i lubią te klasyczne opowieści. W serii dostępne są jeszcze “Czerwony Kapturek” i “Jaś i Małgosia”

wiek: 3+ wydawnictwo: Entliczek

KOT W BUTACH

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA

link do programu

Kategorie/wiek: PnŚ 3-6 6-8 dla wszystkich


Zobacz inne tematy