Książki dla dzieci na prezent - Książki z PnŚ 17 grudnia 2020

Dzisiaj kolejna porcja książkowych propozycji na prezent dla małych i trochę większych. Coś dla dzidziusiów i coś dla nastolatków. Książki, które towarzyszyć będą młodym czytelniczkom i czytelnikom przez wiele lat. Piękne ilustracje i ciekawe historie.

Daj gryza

Daj gryza

Najnowsza książka Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Tym razem zabierają czytelników i czytelniczki w kulinarną podróż dookoła świata! Jak zwykle w przypadku tego duetu książka łączy w sobie wiele gatunków. Jest tu nieco historii, mnóstwo zaskakujących faktów. Odwiedzicie 26 krajów i poznacie aż 107 receptur z całego globu. W tym przepis na pierniczki! Słynne tradycyjne potrawy i mniej znane kulinarne ciekawostki. Bogactwo warzyw i owoców, szokujące lokalne przysmaki. I scenki z życia mieszkańców.

Daj gryza

Daj gryza

Gdzie wypiekano pierwszy chleb? Skąd pochodzą ziemniaki? Kto wymyślił kostki rosołowe? I jakie mięso jedzono w Amerykach, zanim Europejczycy przywieźli tam krowy? W odnalezieniu się w tej pełnej wiedzy książce pomogą przejrzysty chronologiczny spis treści i alfabetyczny indeks.

Daj gryza

Daj gryza

wiek: 7+ wydawnictwo: Dwie Siostry

Tupeciary 2

Tupeciary 2

Długo oczekiwany tom bestsellerowego komiksu z nurtu girl power. 15 biografii kobiet, „które robią co chcą”. Królowa muzyki Betty Davis, której piosenki były zbyt odważne dla słuchaczy i afgańska raperka Sonita Alizadeh, której odwaga daje siłę jej rodaczkom. Biegaczka, Cheryl Bridges, której pozwolono brać udział w zawodach, pod warunkiem, że będzie startować 5 sekund… po mężczyznach. Katia Krafft, wulkanolożka, której praca pomogła uratować życie tysiącom ludzi. Jesselyn Radack, adwokatka znana z obrony demaskatorów, dziennikarzy i hakistów.

Tupeciary 2

Tupeciary 2

Mimo komiksowej formy, tematy poruszane w książce, tak jak losy kobiet, których dotyczą są trudne. Dostarczają wiele tematów do ważnych rozmów z dziećmi. To książka, z której i dorośli wiele się dowiedzą. Daje do myślenia, składnia do samodzielnego poszukiwania informacji. To biografie osób, które miały i w wielu przypadkach nadal mają wielki wpływ na to, jak wygląda i jak zmienia się świat.

Tupeciary 2

Tupeciary 2

wiek: 13+ wydawnictwo: Bęc Zmiana

Seria dobra książeczka

Seria dobra książeczka

Idealny pomysł na prezent, jeśli niedawno w Waszej rodzinie pojawiło się dziecko! To seria, która rośnie razem z dzieckiem. 7 książeczek stworzonych w oparciu o najnowszą wiedzę dotyczącą rozwoju dziecka. Od kontrastowych ilustracji, dostosowanych o słabego wzroku noworodka, przez książeczkę z wyrazami dźwiękonaśladowczymi, które wspierają rozwój mowy niemowlaka, po historie dostosowane dla dzieci po pierwszych, drugich i trzecich urodzinach.

Seria dobra książeczka

Seria dobra książeczka

Książeczki mają wygodny dla dziecka format, zaokrąglone bezpieczne rogi i piękne ilustracje. Na pierwszej i ostatniej stronie okładki rodzice znajdą informacje o rozwoju dziecka i rady dotyczące tego, jak czytać mu książkę. Dzięki tej serii dzieci świetnie się bawią, a rodzice czują się bardziej kompetentni – wiedzą jak wybierać kolejne tytuły dla swojej pociechy.

Seria dobra książeczka

Seria dobra książeczka

wiek: 0-3 wydawnictwo: Tekturka

Pakiet 7 książeczek kupicie w sklepie wydawnictwa - o tu

Możecie je też kupić pojedynczo!

Radość. Opowiastki dla dzieci

Radość. Opowiastki dla dzieci

Kontynuacja książek „Szczęście” i „Przyjaźń”. 10 opowieści o tym, jak każdego dnia odnaleźć w sobie radość. Bohaterami wszystkich opowiadań są ptaki różnych gatunków. Pelikan różowy Pella uczy współpracy z innymi. Trzmielojad Perni przypomina, że nie można się poddawać. Sowa Uhu podpowiada, jak wyznaczyć sobie cel. A Koliber Oli, jak odnaleźć swoje mocne strony. Opowieści są ciepłe i wzruszające. Ilustracje to małe dzieła sztuki.

Radość. Opowiastki dla dzieci

Radość. Opowiastki dla dzieci

Po każdym rozdziale są też pytania, które pomogą sprawdzić czy dziecko dobrze zrozumiało przesłanie tekstu. I tematy do rozmowy z dzieckiem o jego doświadczeniach. Znajdziecie tu również propozycje rodzinnych zabaw, w tym ruchowych. Tworząc teksty, autor opierał się na badaniach naukowych dotyczących jakości życia prowadzonych przez London School of Economics. Na deser, dla wszystkich małych miłośników i miłośniczek przyrody ciekawostki o gatunkach ptaków, które są bohaterami i bohaterkami książki!

Radość. Opowiastki dla dzieci

Radość. Opowiastki dla dzieci

wiek: 5+ wydawnictwo: Papilon

Kategorie/wiek: 1-3 3-6 6-8 8+ PnŚ


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek