Książki dla dzieci na prezent - Książki z PnŚ 17 grudnia 2020

Książki dla dzieci na prezent - Książki z PnŚ 17 grudnia 2020

Dzisiaj kolejna porcja książkowych propozycji na prezent dla małych i trochę większych. Coś dla dzidziusiów i coś dla nastolatków. Książki, które towarzyszyć będą młodym czytelniczkom i czytelnikom przez wiele lat. Piękne ilustracje i ciekawe historie.

Daj gryza

Daj gryza

Najnowsza książka Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Tym razem zabierają czytelników i czytelniczki w kulinarną podróż dookoła świata! Jak zwykle w przypadku tego duetu książka łączy w sobie wiele gatunków. Jest tu nieco historii, mnóstwo zaskakujących faktów. Odwiedzicie 26 krajów i poznacie aż 107 receptur z całego globu. W tym przepis na pierniczki! Słynne tradycyjne potrawy i mniej znane kulinarne ciekawostki. Bogactwo warzyw i owoców, szokujące lokalne przysmaki. I scenki z życia mieszkańców.

Daj gryza

Daj gryza

Gdzie wypiekano pierwszy chleb? Skąd pochodzą ziemniaki? Kto wymyślił kostki rosołowe? I jakie mięso jedzono w Amerykach, zanim Europejczycy przywieźli tam krowy? W odnalezieniu się w tej pełnej wiedzy książce pomogą przejrzysty chronologiczny spis treści i alfabetyczny indeks.

Daj gryza

Daj gryza

wiek: 7+ wydawnictwo: Dwie Siostry

Tupeciary 2

Tupeciary 2

Długo oczekiwany tom bestsellerowego komiksu z nurtu girl power. 15 biografii kobiet, „które robią co chcą”. Królowa muzyki Betty Davis, której piosenki były zbyt odważne dla słuchaczy i afgańska raperka Sonita Alizadeh, której odwaga daje siłę jej rodaczkom. Biegaczka, Cheryl Bridges, której pozwolono brać udział w zawodach, pod warunkiem, że będzie startować 5 sekund… po mężczyznach. Katia Krafft, wulkanolożka, której praca pomogła uratować życie tysiącom ludzi. Jesselyn Radack, adwokatka znana z obrony demaskatorów, dziennikarzy i hakistów.

Tupeciary 2

Tupeciary 2

Mimo komiksowej formy, tematy poruszane w książce, tak jak losy kobiet, których dotyczą są trudne. Dostarczają wiele tematów do ważnych rozmów z dziećmi. To książka, z której i dorośli wiele się dowiedzą. Daje do myślenia, składnia do samodzielnego poszukiwania informacji. To biografie osób, które miały i w wielu przypadkach nadal mają wielki wpływ na to, jak wygląda i jak zmienia się świat.

Tupeciary 2

Tupeciary 2

wiek: 13+ wydawnictwo: Bęc Zmiana

Seria dobra książeczka

Seria dobra książeczka

Idealny pomysł na prezent, jeśli niedawno w Waszej rodzinie pojawiło się dziecko! To seria, która rośnie razem z dzieckiem. 7 książeczek stworzonych w oparciu o najnowszą wiedzę dotyczącą rozwoju dziecka. Od kontrastowych ilustracji, dostosowanych o słabego wzroku noworodka, przez książeczkę z wyrazami dźwiękonaśladowczymi, które wspierają rozwój mowy niemowlaka, po historie dostosowane dla dzieci po pierwszych, drugich i trzecich urodzinach.

Seria dobra książeczka

Seria dobra książeczka

Książeczki mają wygodny dla dziecka format, zaokrąglone bezpieczne rogi i piękne ilustracje. Na pierwszej i ostatniej stronie okładki rodzice znajdą informacje o rozwoju dziecka i rady dotyczące tego, jak czytać mu książkę. Dzięki tej serii dzieci świetnie się bawią, a rodzice czują się bardziej kompetentni – wiedzą jak wybierać kolejne tytuły dla swojej pociechy.

Seria dobra książeczka

Seria dobra książeczka

wiek: 0-3 wydawnictwo: Tekturka

Pakiet 7 książeczek kupicie w sklepie wydawnictwa - o tu

Możecie je też kupić pojedynczo!

Radość. Opowiastki dla dzieci

Radość. Opowiastki dla dzieci

Kontynuacja książek „Szczęście” i „Przyjaźń”. 10 opowieści o tym, jak każdego dnia odnaleźć w sobie radość. Bohaterami wszystkich opowiadań są ptaki różnych gatunków. Pelikan różowy Pella uczy współpracy z innymi. Trzmielojad Perni przypomina, że nie można się poddawać. Sowa Uhu podpowiada, jak wyznaczyć sobie cel. A Koliber Oli, jak odnaleźć swoje mocne strony. Opowieści są ciepłe i wzruszające. Ilustracje to małe dzieła sztuki.

Radość. Opowiastki dla dzieci

Radość. Opowiastki dla dzieci

Po każdym rozdziale są też pytania, które pomogą sprawdzić czy dziecko dobrze zrozumiało przesłanie tekstu. I tematy do rozmowy z dzieckiem o jego doświadczeniach. Znajdziecie tu również propozycje rodzinnych zabaw, w tym ruchowych. Tworząc teksty, autor opierał się na badaniach naukowych dotyczących jakości życia prowadzonych przez London School of Economics. Na deser, dla wszystkich małych miłośników i miłośniczek przyrody ciekawostki o gatunkach ptaków, które są bohaterami i bohaterkami książki!

Radość. Opowiastki dla dzieci

Radość. Opowiastki dla dzieci

wiek: 5+ wydawnictwo: Papilon