Książki z PnŚ 22 stycznia 2020 - smarki, kupa, robale i inne obrzydliwości w książkach dla dzieci

Smarki, beknięcia, burczenie w brzuchu. Przychodzi taki czas, kiedy te i inne „obrzydliwości” to ulubiony temat dziecięcych rozmów. Jak wykorzystać te zainteresowania i sprawić, żeby były pretekstem do nauki i zabawy? Mam dziś dla Was najbardziej obrzydliwe książki, które zachwycą dzieci i rodziców!

Sekretne życie smarków (nowość)

Sekretne życie smarków

Smarki, gluty, gile, babole. Wszyscy mamy je w nosie. Ram mniej raz więcej. Po co nam one? Jak powstają i z czego się skłądają? Czy zawsze są oznaką choroby? Co można z nimi zrobić? Od czego zależy ich kolor? Jak wydmuchać nos? Jak leczyć katar? Jak glutów pozbywają się zwierzęta? I jak powiedzieć „na zdrowie” w różnych językach?

Sekretne życie smarków

Sekretne życie smarków

Sekretne życie smarków

Okazuje się, że smarki to prawdziwi superbohaterowie, którzy pomagają nam chronić się przed infekcją. Dowiecie się dlaczego katar lepiej leczyć ciepłą zupą niż antybiotykiem. I czy to prawda, że katar pojawia się wtedy, kiedy zmarzniemy.

Sekretne życie smarków

Sekretne życie smarków

Sekretne życie smarków

Szalenie dowcipna i bardzo ciekawa książka o tym, co tak nam bliskie ;)

wiek: 4+ wydawnictwo: Debit

Robale, czyli co nas zżera (nowość)

Robale

Każde stworzenie, żyjące na ziemi ma swoje siedlisko. Dla jednych to lasy, dla innych rafy koralowe, a dla wielu siedliskiem jesteśmy MY. Czym jest pasożytnictwo, jakie miewa oblicza i jak się uchronić przed atakiem pasożytów. Których się wystrzegać, a które są dla nas nieszkodliwe? W książce m.in. tydzień z życia kleszcza, rodzina wszy, malutkie roztocza i gigantyczne tasiemce. A także najsprytniejsze, najdziwniejsze i najpiękniejsze pasożyty świata. Dodatkowo gra planszowa, dzięki której dzieci poznają cykl rozwojowy tasiemca.

Robale

Robale

Robale

Robale

Robale

Robale

w serii znajdziecie również książkę „Kupa. Przyrodnicza wycieczka na stronę”

Kupa

Dlaczego zwierzęta robią kupę. Czym się różni kupa zwierząt mięsożernych od kupy roślinożerców? Dlaczego wieloryby robią różowe kupy? Czy wiecie, że złotokrety budują w swoich norkach toalety? Jak zwierzęta znaczą teren używając do tego kupy? I jak rośliny wykorzystują zwierzęce kupy? Kto robi najbardziej śmierdząca kupę na świecie? A jakie stworzenie nie robi jej wcale? I co naukowcy potrafią wyczytać z kupy.

Kupa

Kupa

Kupa

Kupa

Kupa

Kupa

Książki są ciekawie i przystępnie napisane. Zawierają mnóstwo ciekawostek. Lekturę umilają dowcipne ilustracje z komiksowymi wstawkami.

wiek: 6+ wydawnictwo: Dwie Siostry

Nie liż tej książki

nie liż tej książki

Książka interaktywna, dzięki której dzieci poznają mikroby, z którymi, zazwyczaj o tym nie wiedząc, spotykają się na co dzień. Na początku czeka nas spotkanie z Minem. Mikroby żyją wszędzie: w powietrzu, w trąbce, pod ziemią, w Antarktyce. Nawet w nosie Świętego Mikołaja. A Min mieszka w tej książce. Dotykając odpowiedniego miejsca, możemy go zabrać w podróż. Z naszego palca wędruje na nasze zęby, potem na koszulkę i do pępka. Wszędzie spotykamy kolejne mikroby i widzimy co robią. W każdym miejscu do wycieczki dołączają kolejne mikroby – wśród nich bakterie i grzyby. Wielką zaletą książki są zdjęcia powierzchni zęba, materiału koszulki, kartki papieru czy wnętrza pępka w ooooolbrzymim powiększeniu. Obiecuję, że Was zaskoczą!

nie liż tej książki

nie liż tej książki

nie liż tej książki

nie liż tej książki

nie liż tej książki

nie liż tej książki

wiek: 3+ wydawnictwo: Kinderkulka

Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała (nowość)

Co tam słychać

Jak to się dzieje, że nasze ciało wydaje dźwięki i nie mamy nad tym kontroli? Czemu Bekamy i czy wszyscy uważają, że to nieeleganckie? Jakie stworzenie puszcza najwięcej bąków? Co nam burczy w brzuchu? Co zrobić, żeby „nie zarazić się” ziewaniem innej osoby? Czemu kaszlemy? Skąd się bierze czkawka i jak się jej pozbyć? Czy chrapanie jest niezdrowe? Kiedy nasze serce zaczyna bić szybciej? Dlaczego dzwonimy zębami? Jak powstaje gwizd? Co strzela nam w palcach i kolanach? A także o śmiechu i płaczu.

Co tam słychać

Co tam słychać

Co tam słychać

Co tam słychać

Co tam słychać

Co tam słychać

Wszystko opisane w formie krótkich notatek, uzupełnione działającymi na wyobraźnię ilustracjami, przypominającymi trochę szalony notatnik. Do tego mnóstwo doświadczeń, które możecie zrobić w domu, żeby lepiej zrozumieć co wyprawia Wasze ciało

wiek: 6+ wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Ohyda. Mała księga obrzydliwości (nowość)

ohyda

Jeśli nie możecie się zdecydować, która z powyższych pozycji interesuje Was najbardziej, książka Ohyda zawiera wszystkie możliwe obrzydliwości ze świata zwierząt. Śliniące się wielbłądy, dłubiące w nosie goryle, plujące pająki i wymiotujące kaszaloty. Każdy z obrzydliwych tematów został wnikliwie opisany. Poznacie więc różne zastosowani śliny, najróżniejsze rodzaje kup. Dowiecie się jakie są najbardziej śmierdzące zwierzęta świata, po co żabom krosty i dlaczego beczenie owiec jest złe dla klimatu na ziemi. A na koniec przeczytacie jakimi paskudnikami sami jesteście.

ohyda

ohyda

ohyda

ohyda

ohyda

ohyda

wiek: 6+ wydawnictwo: Babaryba

dzisiejsza rozmowa do zobaczenia tu, link będzie aktywny, kiedy video pojawi się w sieci

Kategorie/wiek: 3-6 6-8 8+ PnŚ


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek