Książki z PnŚ 25 lipca 2018 - książki o lasach i drzewach

Drzewa fascynują ludzi od zawsze. Lasy to magiczne miejsca, które dzieci uwielbiają. W ostatnich latach dowiadujemy się coraz więcej o tym, jakie tajemnice kryją i jak funkcjonują. Znamy odpowiedzi na coraz więcej pytań. Wybrałam dziś dla Was książki, w których Wasze dzieci znajdą te odpowiedzi.

O CZYM SZUMIĄ DRZEWA

pasjonująca opowieść o życiu lasu

Autor bestsellerowych “Sekretnego życia drzew” i “Duchowego życia zwierząt” napisał książkę dla dzieci! Całą swoją wiedzę zdobytą przez lata pracy jako leśnik przekazuje w sposób przystępny i pasjonujący. Zapewniam, że po przeczytaniu tej książki już nigdy nie spojrzycie tak samo na drzewo. Jak drzewa komunikują się, jak sobie pomagają a jak ze sobą walczą. Dlaczego drzewo w parku będzie żyło kilka razy krócej niż jego krewniak w lesie? Czemu małe sarenki nie pachną? Jakie tajemnice zostały jeszcze w lesie do odkrycia? Polskie wydanie jest najpiękniejsze ze wszystkich a to za sprawą pięknych ilustracji Diany Karpowicz, które sprawiły, że nawet mój trzyletni syn zainteresował się tą książką :)

wiek: 6+ Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte

pasjonująca opowieść o życiu lasu

DRZEWA

kompendium wiedzy o drzewach

Piękna wielkoformatowa książka pełna niesamowitych informacji o drzewach. Ilustrowane tablice nawiązują do siedemnasto i osiemnastowiecznych atlasów przyrodniczych. Doceńcie pracę ilustratora, bogactwo szczegółów. Prace nad tą książką trwały dwa lata. Samo. Kolorowanie ilustracji pół roku! Znajdziecie tu drzewne legendy. Święte drzewa i drzewa rekordzistów. Dowiecie się co można z drzewa zrobić i zbudować. Poznacie najbardziej niesamowite domki na drzewach z całego świata. I jak przycinać drzewa tak, żeby uzyskać pożądany kształt.

wiek: 6+ wydawnictwo: Dwie Siostry

ilustracje

ilustracje

WYHODUJ SWOJE DRZEWO (książka aktywnościowa)

własne drzewo na papierze

kiedy już poznacie te wszystkie niesamowite fakty z życia drzew, na pewno zechcecie jakieś posadzić. A czekając na to co z niego wyrośnie, możecie cały proces przyśpieszyć - na papierze. 60 kroków od nasionka do pięknego silnego drzewa. To 2 miesiące zabawy. Codziennie drzewo może być inne. We mgle, w deszczu, z gniazdem dla ptaków czy zaczepionym o gałęzie żółtym balonikiem. Każdy krok to nowe zadanie do wykonania rozwijające wyobraźnię dziecka i garść informacji o rozwoju drzewa. A rysowaniu pomaga psotny duszek drzewa.

wiek: 5+ wydawnictwo: Publicat

DUSZAN

wakacje w lesie

Przecież las to miejsce, w którym można przeżywać niesamowite przygody! Wiedzą o tym najlepiej Duszan i jego brat Janek, którzy spędzają wakacje u babci mieszkającej w środku lasu. Babcia jest trochę dobrą wiedźmą, jej dom jest pełen dzikich zwierząt a las bywa magiczny… Miejskie dzieci pierwszy raz spotkają się tu z przyrodą, odkryją swoją prawdziwą naturę, przeżyją zachwycające a czasem mrożące krew w żyłach przygody. Książka wciąga od pierwszego zdania a magiczne ilustracje Doroty Wojciechowskiej pozwalają poczuć niesamowity klimat lasu, w którym wszystko jest możliwe…

wiek: 6+ wydawnictwo: Tadam

magiczny wilk

ZESTAW KSIĄŻEK OD LASÓW PAŃSTWOWYCH

lasy w praktyce

Pewnie nie wiecie, bo i ja do niedawna nie wiedziałam, że Centrum i Lasów Pańsgwowych wydaje książki dla dzieci. Znajdziecie w nich mnóstwo zabaw wymyślonych przez edukatorów leśnych,w które możecie się bawić przez cały rok. W sumie zabaw i gier jest prawie 400! A wszystkie są nieodpłatnie udostępnione tutaj Możecie więc je wydrukować dla. Dowolnej liczby dzieci :) Jest też przewodnik po polskich lasach a w nim 29 miejsc w całym kraju z pomysłami na trasy, scenariuszami wypraw i zadaniami do wykonania. To świetna inspiracja do weekendowych wypadów.

wiek: 6+ wydawnictwo: Lasy Państwowe

przewodnik po lasach

GRA ŻUBR POMPIK

gra z żubrem w roli głównej

Pompik to żuberkiem, mieszkającym w Puszczy Białowieskiej. Mali widzowie mogą go znać z serialu pokazywanego przez TVP ABC i książek Tomasza Samojlika. Pompik spaceruje po lesie odkrywając jego tajemnice. Siostra Pompika - Polinka ma urodziny i trzeba z naszym bohaterem nazbierać kwiaty na bukiet dla niej. Mogą mu w tym pomóc leśni znajomi, ale najpierw musimy ich znaleźć. Dzień jest krótki, a na dodatek zbliża się burza :) Grając dzieci ćwiczą logiczne myślenie i poznają zwierzęta mieszkające w puszczy. Nieduża plansza pozwala na grę praktycznie w każdym miejscu.

wiek: 4+ wydawnictwo: egmont

tutaj znajdziecie dzisiejsza rozmowę

polecam Wam też relację z naszej wizyty w leśnym przedszkolu Cuda na kiju

przygoda w leśnym przedszkolu

olaf w leśnym przedszkolu

Kategorie/wiek: 6-8 8+ PnŚ


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek