Książkowe nowości dla dzieci. Książki pełne tajemnic - Książki z PnŚ 16 września 2020

Dzieci uwielbiają książki, które kryją w sobie tajemnice. Otwierane klapki, przesuwane i obrotowe elementy sprawiają, że interesują się nimi nawet wyjątkowo oporni mali czytelnicy. Z punktu widzenia dziecka czytanie książki, w której można otworzyć drzwi, wprawić w ruch pojazdy, nakarmić zwierzęta, staje się zabawą. Ale to też świetne narzędzie wspierające dziecięcy rozwój! Dziś w PnŚ pokazywałam książki pełne tajemnic. Nie tylko dla maluchów!

Seria Kolorowy Świat. Akademia Mądrego Dziecka

Seria Kolorowy Świat. Akademia Mądrego Dziecka

To cztery kolorowe książeczki, poruszające ukochane przez wszystkie dzieci tematy. Na każdej stronie jest tu kilka ruchomych elementów i ukrytych okienek. Dzięki krótkim opisom i ciekawostkom dzieci poznają wiele nowych słów. Małe zwierzęta i W gospodarstwie to tytuły dla miłośników przyrody. Ciekawscy czytelnicy poznają cykl rozwojowy żaby i zajrzą do mrowiska. Dowiedzą się też, czym się różni koński galop od kłusu i tego, że świnia może rocznie urodzić nawet 25 prosiaczków.

Seria Kolorowy Świat. Akademia Mądrego Dziecka

Seria Kolorowy Świat. Akademia Mądrego Dziecka

Nie zapomniano o fanach motoryzacji. Pojazdy to książka, w której oprócz wozu strażackiego czy koparki jest też łódź, z kokpitem i iluminatorem, której trzeba rozwinąć żagiel, żeby płynęła szybciej. A także wypełniony pasażerami samolot, który właśnie wylądował na płycie lotniska. Czytanie takiej książki, to też doskonały sposób na oswojenie dziecko z nową sytuacją, taka jak wakacyjny rejs czy pierwsza podróż samolotem.

Seria Kolorowy Świat. Akademia Mądrego Dziecka

W serii jest jeszcze jeden tytuł, który sprawdzi się, kiedy nasze dziecko czekają nowe doświadczenia. To W przedszkolu – książka, z której dzieci dowiedzą się jak wygląda typowy dzień przedszkolaka. Od powieszenia kurtki w szatni, przez zabawę, jedzenie obiadu, leżakowanie, aż po powrót rodziców.

Seria Kolorowy Świat. Akademia Mądrego Dziecka

Seria Kolorowy Świat. Akademia Mądrego Dziecka

wiek: 2+ wydawnictwo: HarperKids

Pojazdy. Kolorowy świat
W gospodarstwie. Kolorowy świat
W przedszkolu. Kolorowy świat
Małe zwierzęta. Kolorowy świat

Budujemy wieżowiec. Książka z okienkami

Budujemy wieżowiec. Książka z okienkami

Książki o budowie i książki z okienkami kojarzą nam się z lekturami, dla najmłodszych. Nic bardziej mylnego! Oto pozycja dla miłośników budownictwa, którzy nie wyrośli z przedszkolnej fascynacji dźwigami i koparkami. Przygodę zaczynamy w biurze architektki, która właśnie kończy projektowanie drapacza chmur. Możemy zajrzeć do planów i notatek. Zanim rozpocznie się budowa, trzeba ostrożnie rozebrać stary budynek i oczyścić teren. Poznajemy ekipę pracującą na budowie – to setki osób. Jest też dużo specjalistycznego sprzętu. Dowiecie się też co trzeba zrobić, żeby budynek był stabilny, jak zadbać o bezpieczeństwo osób pracujących na budowie. Poznacie tajemnice inżynierów budownictwa.

Budujemy wieżowiec. Książka z okienkami

Budujemy wieżowiec. Książka z okienkami

Budujemy wieżowiec. Książka z okienkami

wiek: 6+ wydawnictwo: Olesiejuk

Moje zęby

Moje zęby

Książka napisana z myślą o dzieciach, którym właśnie zaczął się ruszać pierwszy mleczny ząb, ale z naszego rodzinnego doświadczenia wiem, że fascynuje również dużo młodsze dzieci. Kompendium wiedzy o dziecięcych ząbkach z mnóstwem niespodzianek. Oprócz pudełeczka na pierwszego mleczaka znajdziecie tu klapki, ruchome elementy, lusterko, a nawet sznurek z przywiązanym do niego zębem, który możecie wyrwać. Jest też miejsce na zdjęcia Waszych uśmiechów – od niemowlęctwa po pierwszą szczerbę. W tej zachęcającej dzieci do interakcji książeczce młodzi czytelnicy przeczytają również jak dbać o zęby i co robić, kiedy chorują. Poznają budowę zębów i dowiedzą się dlaczego każdy w końcu musi pożegnać się z mleczakami.

Moje zęby

Moje zęby

Moje zęby

Moje zęby

wiek: 6+ wydawnictwo: Debit

Symfonia zwierząt

Symfonia zwierząt

Żeby odkryć tajemnice tej książki, trzeba użyć technologii ;) spokojnie wystarczy smartfon!

Dan Brown, autor Kodu Leonarda da Vinci napisał książkę dla dzieci i… skomponował do niej muzykę! Maestro Mysz zabiera małych czytelników (i słuchaczy) w podróż dookoła świata. Poznajemy zwierzęcych mieszkańców lasu, australijskiej prerii, podwodnych głębin, afrykańskiej sawanny. Każde ze zwierząt ma cenną radę, którą chce przekazać czytelnikom. Dzięki darmowej aplikacji możemy wysłuchać utworów, które oddają charakter poszczególnych zwierząt. Wykonała je Orkiestra Filharmonii z Zagrzebia. Dzięki nim możecie usłyszeć skaczące kangury i pędzące gepardy.

Dan Brown nie byłby sobą, gdyby na każdej stronie nie ukrył zagadki. Na pełnych szczegółów, radosnych ilustracjach Susan Batori znajdziecie literki układające się w nazwy instrumentów. Niełatwo je odszukać!

Za polskie tłumaczenie odpowiada Michał Rusinek.

Symfonia zwierząt

Symfonia zwierząt

Symfonia zwierząt

Symfonia zwierząt

wiek: 3+ wydawnictwo: Debit

[cała rozmowa do obejrzenia tutaj, video będzie aktywne, kiedy link pojawi się w sieci]

Kategorie/wiek: 1-3 3-6 6-8 PnŚ


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek