Książki z PnŚ 14 października 2020 - książki edukacyjne dla dzieci

Dziś chciałam Wam opowiedzieć o kilku fantastycznych nowościach, które rozbudzają dziecięcą ciekawość i mogą wspierać szkolną edukację w wielu dziedzinach. Dla miłośników języka polskiego, geografii, historii i fizyki.

Kociołek Opowieści

Kociołek Opowieści

Baśń czy bajka? Epos czy opowiadanie? Reportaż czy kryminał? A może fantasy? Czy Wasze dzieci mają już swoje ulubione gatunki literackie? W “Kociołku opowieści” znajdą wciągające historie, które reprezentują wszystkie z nich a także najważniejsze informacje o poszczególnych gatunkach literackich i ich historii. Napisane przez najlepszych polskich autorów i autorki. Okraszone dziełami uwielbianych ilustratorek i ilustratorów. Książka udowadnia, że warto na chwilę zmienić się w badaczki i badaczy literatury!

Kociołek Opowieści

Kociołek Opowieści

Baśń to historia rybaka, który próbuje odzyskać skradziony przez złą królową księżyc. Epos, historia ptaków, które nie zgadzają się na wprowadzony w lesie zakaz spania. Opowiadanie o spotkaniu kociego dentysty i czarownicy. Bajka o maleńkim mamucie, który uciekł z malowidła w jaskini i szuka przygód we współczesnym świecie.

Kociołek Opowieści

Kociołek Opowieści

Fantasy – w tej opowieści Gaja trafia do świata pełnego magicznych stworzeń. Reportaż o kocie, który zgubił się u brzegów wyspy Lesbos, kiedy jego rodzina uciekała przed wojną to historia, która kilka lat temu wzruszyła cały świat. Kryminał – młodzi detektywi muszą rozwikłać zagadkę planet znikających ze szkolnej sali.

Kociołek Opowieści

wiek: 6+ wydawnictwo: HarperKids

Wielki Atlas Świata Feliksa

Wielki Atlas Świata Feliksa

Atlas geograficzny dla dzieci. Feliks to znany dzieciom pluszowy królik, który robi podróżować. Tym razem pomaga czytelnikom odkrywać tajemnice Ziemi. Oprócz szczegółowych map w atlasie znajdziecie na wiele pytań, które zadają dzieci: Jak żyją ludzie w innych krajach? Czemu morska woda jest słona? Jak powstały wulkany? Są tu największe rzeki i góry. Występujące na poszczególnych kontynentach zwierzęta i rośliny. Pory roku, strefy klimatyczne i czasowe i flagi wszystkich krajów.

Wielki Atlas Świata Feliksa

Wielki Atlas Świata Feliksa

Wielki Atlas Świata Feliksa

Ale to nie koniec! W atlasie umieszczono koperty z listami do dzieci z całego świata, w których opowiadają one o swoich rodzinnych stronach. Bo kto lepiej opowie naszym pociechom o życiu na Antarktydzie niż synowie badającego ją naukowca? Kto wie więcej o lekcjach w szkole w Ghanie niż jej uczniowie? Oprócz tego w książce jest mnóstwo ciekawostek i pomysły na eksperymenty – dowiecie się na przykład, jak zbudować zegar słoneczny. Oprócz tego do atlasu dołączono dużą mapę świata, którą możecie powiesić w dziecięcym pokoju.

Wielki Atlas Świata Feliksa

Wielki Atlas Świata Feliksa

Wielki Atlas Świata Feliksa

wiek: 5+ wydawnictwo: Mamika

Świat Starożytny w 100 Słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki

Świat Starożytny w 100 Słowach

Zachwycająca książka o największych osiągnieciach starożytnych Rzymian, Egipcjan, Greków. Najważniejsze osoby, które wpływały na kształt świata. Bohaterowie Mitologii. Wydarzenia, o których warto wiedzieć. Miejsca, które odegrały najważniejszą rolę w starożytnej historii. Wynalazki – wielu z nich używamy do dziś. Każdemu hasłu poświęcono jedną stronę i towarzyszy mu ilustracja Gosi Herby. To książka, która rozbudza ciekawość, zachęca do poznawania historii.

Świat Starożytny w 100 Słowach

Świat Starożytny w 100 Słowach

Świat Starożytny w 100 Słowach

Świat Starożytny w 100 Słowach

Świat Starożytny w 100 Słowach

wiek: 7+ wydawnictwo: HarperKids

Fizyka Kwantowa i jej tajemnice

Fizyka Kwantowa i jej tajemnice

Fizyka kwantowa wymyka się tradycyjnemu postrzeganiu rzeczywistości. Wydaje się, że nie ma nic wspólnego z tym, co podpowiada nam intuicja. Dlatego tak trudno ją zrozumieć. Ta książka w tym pomoże. Krok po kroku prowadzi nas przez historię wielkich odkryć naukowych, które zmieniły nasze myślenie o świecie.

Fizyka Kwantowa i jej tajemnice

Fizyka Kwantowa i jej tajemnice

Fizyka Kwantowa i jej tajemnice

Tajemnice światła, fotony, atomy i kwarki, widma atomowe. Dowiecie się czy kot może być jednocześnie żywy i martwy. Nad czym pracują naukowcy w CERNie. Jak odkrycia z dziedziny fizyki ułatwiają nam życie i jak będzie wyglądała fizyka w przyszłości. Dla wszystkich dzieci, które zadają dużo pytań.

Fizyka Kwantowa i jej tajemnice

Fizyka Kwantowa i jej tajemnice

Fizyka Kwantowa i jej tajemnice

wiek: 10+ wydawnictwo: Adamada

[cała rozmowa do obejrzenia tutaj, video będzie aktywne, kiedy link pojawi się w sieci]

Kategorie/wiek: 6-8 8+ PnŚ


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek