Książki dla dzieci na wakacje - Książki z PnŚ 22 czerwca 2021

Dziś mam dla Was książkowe nowości dla dzieci na wakacje! Niezależnie od tego, czy jedziecie nad morze, w góry, planujecie urlop na żaglówce lub pod namiotem czy zostajecie w domu, znajdziecie coś dla Waszej rodziny!

Tatry. Przewodnik dla dużych i małych

Tatry. Przewodnik dla dużych i małych

Pięknie ilustrowany, pełen przydatnych informacji, ciekawostek i anegdotek przewodnik po najsłynniejszych polskich górach. Opowieści, które snuje Paweł Skawiński, wieloletni dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego spisała Beata Gawryluk, a zilustrował Adam Pękalski. Jakie zwierzęta można spotkać na tatrzańskich szlakach? Co powinniśmy wziąć ze sobą w góry? Jakie są lokalne przysmaki? Czym się różni murcula od piszczatej? To książka, która uczy, jak być bezpiecznym w górach – zarówno na szczytach i w jaskiniach, jak i w lasach i dolinach. Znajdziecie tu też legendy i nieco historii.

Tatry. Przewodnik dla dużych i małych

Tatry. Przewodnik dla dużych i małych

Tatry. Przewodnik dla dużych i małych

Tatry. Przewodnik dla dużych i małych

Tatry. Przewodnik dla dużych i małych

wiek: 6+ wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Skok przez Bałtyk

Skok przez Bałtyk

Ania spędza wakacje z rodzicami nad Bałtykiem. Pewnego dnia na plaży silny wiatr porywa piłkę dziewczynki. Zamierza pokazać jej różne zakątki bałtyckiego wybrzeża. W trakcie szalonej podróży piłka, a wraz z nią czytelnicy i czytelniczki poznają niesamowite zwierzęta żyjące w i nad Bałtykiem. Dzieci dowiedzą się do kogo należą różne muszelki, które zbierają nad morzem. Poznają stworzenia, które dbają o czystość wody i plaż. Przeczytają, gdzie nad morzem bałtyckim można spotkać najwięcej ptaków, jak śledzi się foki i jakie zwierzęta trafiły do Bałtyku przez przypadek. Nauczą się też dbać o bałtycką przyrodę.

Skok przez Bałtyk

Skok przez Bałtyk

Skok przez Bałtyk

Skok przez Bałtyk

wiek: 5+ wydawnictwo: Widnokrąg

Wakacje z Bąblami

Wakacje z Bąblami

Ciepła opowieść o czwórce rodzeństwa, które pewnego dnia dowiaduje się, że ze względu na pracę taty nie pojadą na długo wyczekiwane wakacje nad morzem. Czy wakacje w domu mogą być udane – zastanawia się Łucka, najstarsza z nich. Okazuje się, że tak! Wakacje w domu to statek piracki z pnia starego drzewa, ogniska z rodzicami, robienie wiśniowego dżemu, kąpiele w okolicznym strumyku. To czas beztroskich zabaw. Czas na budowanie relacji z rodzeństwem. Ta książka to pochwała dziecięcej wyobraźni.

Wakacje z Bąblami

Wakacje z Bąblami

Wakacje z Bąblami

Wakacje z Bąblami

wiek: 4+ wydawnictwo: Mamania

Gdzie dzisiaj śpimy?

Gdzie dzisiaj śpimy?

„To niesprawiedliwe, że w bajce możemy spać w kamperze, a w życiu musimy spać w tych nudnych łóżkach” – skarży się wieczorem Kosmos, bohater i narrator opowiadań. „Przecież możemy spać wszędzie, gdzie chcemy” – odpowiada mama. 12 opowiadań to 12 miejsc, w których nocuje rodzina. To zapis rodzinnych podróży. To też książka o dziecięcych emocjach i lękach związanych z nocowaniem w nowym, obcym miejscu. Kosmos, jego brat Małpka i ich rodzice. Odwiedzają górskie schronisko. Śpią na żaglówce, pod namiotem i w kamperze. W hamaku w ogrodzie znajomych, na materacu w pokoju brata ciotecznego, w tipi podczas obozu rowerowego, w pociągu. Każde z tych miejsc jest pełne tajemnic, w każdym można się nauczyć czegoś nowego.

Gdzie dzisiaj śpimy?

Gdzie dzisiaj śpimy?

Gdzie dzisiaj śpimy?

Gdzie dzisiaj śpimy?

wiek: 5+ wydawnictwo: druganoga

Kategorie/wiek: 6-8 8+


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek