Książki z PnŚ 20 marca 2019 - kosmos

Kosmos fascynuje ludzi od tysięcy lat. Nic więc dziwnego, że wśród najmłodszych nie brakuje marzących o odkrywaniu nowych planet, mieszkaniu na stacji kosmicznej czy podróżach międzygalaktycznych. Dzisiaj mam książki dla małych (i trochę większych) miłośników kosmosu.

KOSMICZNY LABIRYNT – GRA KAFELKOWA

kosmiczna gra kafelkowa

Gra w którą możemy grać w pojedynkę lub w dwie osoby. Mamy do wyboru łatwiejsze, albo trudniejsze misje. Może rywalizować, albo prowadzić wspólną misję kosmiczną. Zadaniem graczy jest kolonizacja planet – w tym celu trzeba stworzyć swojemu bohaterowi bezpieczną drogę do każdej planety. Czyhają na nas pasy asteroid i czarne dziury i komety. Do dyspozycji mamy satelity, prom kosmiczny i stację kosmiczną. Gra uczy logicznego myślenia i trenuje wyobraźnię. Ilustracje do niej stworzyła Dobrusi Rurańska. Idealny prezent dla małego miłośnika kosmosu.

wiek: 6+ wydawnictwo: Zielona Sowa

PLANETARIUM

wizyta w muzeum kosmosu

Witajcie w Muzeum Kosmosu. zgromadzono tu wiedzę, którą ludzie zdobywali od tysięcy lat. Podróż przez Układu Słoneczny. Narodziny i śmierć gwiazd. Tajemnice czarnych dziur. Zderzenia Galaktyk. Początek i koniec wszechświata. Nowoczesne obserwatoria kosmiczne. Wielkoformatowy, pięknie ilustrowany album dla tych, którzy lubią wiedzieć więcej. Szczegółowe ilustracje są bardzo dobrze opisane. Język jest zrozumiały, mimo że książka opowiada przecież o rzeczach, które czasem ciężko ogarnąć ludzkim umysłem. Autor stosuje obrazowe porównania, które pomagają czytelnikom wyobrazić sobie kosmiczne zjawiska.

wiek:7+ wydawnictwo: Dwie Siostry

planetarium ilustracje

TU JESTEŚMY

kosmiczne misje i odkrycia

Coś dla tych, którzy marzą o tym, żeby zostać kosmicznymi badaczami. To wyjątkowe kompendium wiedzy o kosmicznej działalności człowieka. Jak wyglądają misje kosmiczne. Jak astronauci dostają się na Międzynarodową Stację Kosmiczną? Kto czuwa nad ich bezpieczeństwem? Co badają łaziki na Marsie i jak daleko latają sondy kosmiczne? Czy kiedyś polecimy na inną planetę? Jak poradzić sobie z tonami śmieci na ziemskiej orbicie? I dlaczego naukowcy poszukują „Planety Złotowłosej”? To wszystko i wiele więcej w książce Aleksandry i Daniela Mizielińskich.

wiek: 6+ wydawnictwo: Dwie Siostry

ZIEMIA DO JADZI

kosmiczna misja podczas sprzątania pokoju

Jadzia marzy o wizycie w planetarium. Ale najpierw musi posprzątać w swoim pokoju. Sprzątanie szybko zamienia się w misję ratunkową – trzeba sprowadzić do domu dinozaura Mirka, który jakimś cudem znalazł się na Marsie. Okazuje się, że wiele domowych przedmiotów może się przydać do budowy statku kosmicznego lub stać się wyposażeniem astronauty. Przy okazji lektury maluchy mogą nauczyć się nazw planet Układu Słonecznego. No i nasze ukochane ilustracje Przemka Liputa - Iwo pokochał tę książkę od razu!

wiek: 3+ wydawnictwo: Mamania

kosmiczna misja podczas sprzątania pokoju

GŁOWA DO GÓRY

głowa do góry

Basia i Stefek mają ciocię astronomkę. Kiedy spędzają u niej czas, długo patrzą w teleskop i dowiadują się wielu niesamowitych rzeczy o kosmosie. To książka, w które w bardzo przystępny sposób wyjaśnione są najważniejsze kosmiczne kwestie. Ciocia tłumaczy wszystko bardzo obrazowo – nawet najmłodsi czytelnicy nie będą mieli problemów ze zrozumieniem czym jest rok świetlny, skąd się biorą gwiazdy, jak działa radioteleskop. To świetne wprowadzenie do wiedzy o wszechświecie. Ale ostrzegam – po lekturze Wasze dzieci mogą zacząć marzyć o własnym teleskopie.

wiek: 5+ wydawnictwo: bis

CO WIDZIMY W GWIAZDACH? ILUSTROWANY PRZEWODNIK PO NOCNYM NIEBIE

przewodnik po nocnym niebie

Dzięki tej książce nie tylko nauczycie się znajdować na niebie i rozpoznawać gwiazdozbiory. Poznacie mity i legendy, które są z nimi związane. Dowiecie się jak przed setkami lat ludzie wyobrażali sobie wszechświat. Czy wiedzieliście, że Gwiazdą Polarną mogą być różne gwiazdy? Że na niebie jest gwiazdozbiór nazwany tarczą na cześć Jana III Sobieskiego? Że Indianie mieli inną nazwę na każdą pełnię w roku? Ale patrząc w niebo możemy też zobaczyć zaćmienie Słońca, albo zorzę polarną. O tym wszystkim przeczytanie w tej przepięknej książce.

wiek: 8+ wydawnictwo: Nasza Księgarnia

dzisiejsza rozmowa do obejrzenia tutaj

mogą Cię zainteresować również te książki

Kategorie/wiek: 3-6 6-8 8+ dla wszystkich PnŚ


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek