Książki z PnŚ 24 lipca 2019 - komiksy dla całkiem małych i trochę większych

Propozycje na pierwsze komiksowe pozycje w biblioteczce przedszkolaka i komiksy dla starszych czytelników.

MALUTKI LISEK I WIELKI DZIK

Malutki Lisek i Wielki Dzik

Pięknie zilustrowana opowieść o przyjaźni, odwadze i odkrywaniu nieznanego. Idealny wybór na pierwszą komiksową przygodę. Mały Lisek mieszka na wzgórzu pod jabłonką. Czuje się szczęśliwy. Któregoś dnia pod lisim drzewem pojawia się Wielki Dzik. Początkowa niechęć dość szybko przeradza się w przyjaźń, a zwierzęta postanawiają wyruszyć w świat. Wędrując mają lepsze i gorsze momenty. Mijają pory roku. Choć trafiają w piękne, tajemnicze miejsca, pogoda często daje im w kość. Coraz lepiej poznają siebie samych i siebie nawzajem. Opowieści zamknięte w czterech uzupełniających się tomach będą punktem wyjścia do rozmowy na ważne, choć nie zawsze łatwe tematy: tęsknota, lęk przez nieznanym czy utrata przyjaciela.

Malutki Lisek i Wielki Dzik

Malutki Lisek i Wielki Dzik

Malutki Lisek i Wielki Dzik

Malutki Lisek i Wielki Dzik

wiek:4+ wydawnictwo: Egmont

TOM 1 - TAM
TOM 2 - NAJDALEJ
TOM 3 - ŚWIT
TOM 4 - TAMTĘDY
W PRZYGOTOWANIU TOM 5 - HUK

GABI I GATOR

Gabi i Gator

Gator jest samotnym aligatorem, który w dzieciństwie został przez nieodpowiedzialnego właściciela w toalecie. Przez 10 lat rósł ukrywając się w kanałach, a wieczorami wyruszał na polowanie – najchętniej zjadał żyjące w okolicy pieski. Nie jest z siebie dumny. Ba! uważa, że jest potworem, ale nie potrafi żyć inaczej.

Gabi to dziewczynka mieszkająca w sąsiedztwie. Nie ma przyjaciół. Jest ekscentryczną wegetarianką i miłośniczką przyrody. Koledzy uważają ją za dziwadło i często jej dokuczają.

Kiedy ta dwójka się spotka, ich życie całkowicie się odmieni. Jednak zanim się to wydarzy, będą musieli stawić czoła jednookiemu hyclowi, który chce schwytać Gatora. Czy Gabi w końcu znajdzie przyjaciela, który akceptuje ją taką, jaka jest? Czy Gator nauczy się jeść tofu?

Gabi i Gator

Gabi i Gator

Gabi i Gator

Gabi i Gator

wiek: 5+ wydawnictwo: CzyTam

LOU! (10+)

Lou!

Zabawne, choć poruszające ważne tematy, opowieści o dziesięcioletniej Lou, zostały sprzedane w Europie w 3 milionach egzemplarzy, a sam komiks zdobył wiele prestiżowych nagród. Nic dziwnego!

Lou mieszka z mamą, która próbuje być pisarką science-fiction, nie potrafi gotować i jest uzależniona od gier na konsoli. Tworzą ciepłą, wspierającą się rodzinę. Muszą się jednak zmierzyć z wieloma problemami. Niech Was nie zmyli żartobliwy ton! Są tu typowe problemy dorastającej (i szaleńczo zakochanej) dziewczyny. Jest troska o to, żeby mama znalazła sobie towarzysza. Na uwagę zasługuje sposób w jaki pokazano relacje z babcią, która, choć ma problem z okazywaniem uczuć, bardzo chciałaby nawiązać kontakt z córką i wnuczką.

Nie tylko dla dziewczyn i nie tylko dla nastolatków!

Lou!

Lou!

Lou!

Lou!

wiek: 10+ wydawnictwo: Egmont

TOM 1 - CODZIENNIK
TOM 2 - SIELANKA
W PRZYGOTOWANIU TOM 3 - STRUKTURA KRYSZTAŁU

REKINY, NAJLEPSI MYŚLIWI W PRZYRODZIE, NAUKOMIKS (NOWOŚĆ)

rekiny

Komiks, który łączy naukę z rozrywką? Dlaczego nie! Wiele dzieci przeżywa etap fascynacji rekinami, a wcale niełatwo znaleźć pasjonującą książkę na ich temat. Z tego komiksu dowiecie się, że rekiny wcale nie są tak groźne jak nam się wydaje. Są natomiast fascynujące, a naukowcy nie rozwikłali jeszcze wszystkich zagadek dotyczących tych niesamowitych stworzeń. Trochę tu historii i przygody, trochę nawiązań do popkultury, ale przede wszystkim mnóstwo łatwo przyswajalnej wiedzy i wspaniałych, realistycznych ilustracji.

rekiny

rekiny

rekiny

rekiny

wiek: 8+ wydawnictwo: Nasza Księgarnia

DZIENNIK ANNE FRANK (NOWOŚĆ)

Dziennik Anne Frank

„Dziennik Anne Frank” to jedna z dziesięciu najczęściej czytanych na świecie książek. Przejmująca relacja trzynastolatki, która 2 lata spędziła ukrywając się wraz z rodziną i znajomymi w tajnym mieszkaniu w centrum Amsterdamu, stała się najważniejszym świadectwem Holokaustu.

Twórcami jego komiksowej wersji są Ari Folman i David Polonsky, autorzy nominowanego do Oscara „Walca z Baszirem”. Dzięki mistrzowskim ilustracjom i dialogom wymyślonym na podstawie „Dziennika” udało im się pokazać charakter Anne, jej specyficzne poczucie humoru, sposób patrzenia na świat i sytuację, w jakiej się znalazła. Rysunki pozwalają też poczuć atmosferę panującą w ukrytej oficynie.

Anne początkowo prowadziła dziennik dla samej siebie. Jednak któregoś dnia usłyszała w radiu apel holenderskiego ministra edukacji, który wzywał do zachowania listów i pamiętników z okresu wojny. Zaczęła wtedy prowadzić dziennik z myślą o osobach, które będą go czytać w przyszłości.

Komiks zawiera obszerne fragmenty „Dziennika”, które twórcy postanowili cytować w całości. Zaskakuje dojrzałość autorki, celność jej spostrzeżeń, umiejętność analizy sytuacji. Wśród nich znajdziemy również wiele informacji z wojennych frontów, które docierały do rodziny Franków i opisy pogarszających się warunków życia w okupowanym mieście. Od scen z ulicy podglądanych przez Anne z okna, przez opisy posiłków, po relacje z trwających godzinami bombardowań.

Nowoczesna forma książki sprawia, że trafia ona do młodszych czytelników. Anne staje się im bliższa, na pewno łatwiej się z nią identyfikować. To jednocześnie książka o dojrzewaniu, uczuciu rodzącym się między dwojgiem skazanych na siebie nastolatków. ARCYDZIEŁO!

Dziennik Anne Frank

Dziennik Anne Frank

Dziennik Anne Frank

Dziennik Anne Frank

wiek: 12+ wydawnictwo: Stapis

Może Ci się spodobać również komiks Tupeciary

dzisiejsza rozmowa do obejrzenia tutaj

Kategorie/wiek: 3-6 6-8 8+ PnŚ młodzieżowe


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek