Książki z PnŚ 27 maja 2020 - pomysły na Dzień Dziecka

Już za moment Dzień Dziecka. Emka Kowalska ma dziś kilka propozycji na idealny książkowy prezent.

Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat (premiera)

Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat

30 wyjątkowych wywiadów, które Joanna Suchecka przeprowadziła z polskimi nastolatkami. 30 inspirujących historii pasjonatów, którzy nie czekają, aż dorosną, tylko starają się zmieniać świat. Wszyscy bohaterowie i bohaterki tej książki urodzili się po roku dwutysięcznym. Najmłodsza z nich ma 10 lat! Co ich łączy? Pasja. Wiara we własne możliwości. Przekonanie, że to również od nich zależy, jak będzie wyglądał świat, w którym przyjdzie im żyć. Ich pasje są najróżniejsze – sport, nauka, sztuka, działalność społeczna. Często zajmują się kilkoma rzeczami na raz.

Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat

Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat

Liczą się z nimi przedstawiciele lokalnych władz. Ich wysiłki doceniają naukowcy z całego świata. Cenią ich rówieśnicy. Niektóre nazwiska bohaterów Young Power znajdziecie na pierwszych stronach gazet – są tu Viki Gabor, Michał Karbownik czy Zuzanna Jabłońska. O innych zapewne usłyszycie w nadchodzących latach. Są na dobrej drodze, żeby wynaleźć lekarstwo na raka, rozwiązać problemy rolników, czy ocalić nas przed zalewem plastiku. Dziś wielu z nich możecie spotkać w internecie – na przykład śledzić postępy ich prac na Youtubie. Ale też dołączyć do ich działań, które sprawiają, że nasz świat jest lepszy.

Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat

Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat

wiek: 9+ wydawnictwo: Znak Emotikon

Wielka księga supermocy (nowość)

Wielka księga supermocy

18 historii dzieci. Każde z nich ma mocną stronę, swoją supermoc. Marina pięknie gra na skrzypcach – jej supermocą jest muzyka. Elena swoimi historiami bawi, trzyma w napięciu i wzrusza do łez – jej supermoc to snucie opowieści. Jest tu też Albert, który ma świetną pamięć, Daniel, którego cecha jest wielka cierpliwość. Kreatywny Adri, który buduje domki dla ptaków z kartonu i tworzy lasy z suchych liści.

Wielka księga supermocy

Wielka księga supermocy

Wielka księga supermocy

Roztańczony Pablo i Mateo, który każdą wolną chwilę wykorzystuje na czytanie. Carlota, której supermocą jest matematyka – w pamięci wykonuje skomplikowane zadania. I Laura, która dobrze czuje się w każdym miejscu, w które trafi – jej moc to adaptacja. Każdemu z dzieci poświęcono krótką notatkę. sportretowano je też na dużych, klimatycznych ilustracjach. Ta książka nie tylko pokazuje, ze każdy ma swoją mocną stronę. Skłania też do zastanowienia nad tym, jaka jest nasza – na końcu znajdziecie miejsce, żeby ją opisać.

Wielka księga supermocy

Wielka księga supermocy

wiek: 4+ wydawnictwo: Mamania

Moje pierwsze podróże pociągiem (nowość)

Moje pierwsze podróże pociągiem

Idealna książka dla małych miłośników pojazdów i małych podróżników. Również dla tych dzieci, które dopiero czeka pierwszy ważny wyjazd. Krok po kroku pokazano, jak wyglądają poszczególne etapy podróży. Rozpoczynamy od wizyty w hali dworcowej. Od czekania na przyjazd pociągu, przez szukanie odpowiednich miejsc po wizytę w wagonie restauracyjnym. Na peronach widać dużo podróżujących dzieci. Zuzia i Michał jadą z rodzicami nad morze. Krzyś z mamą odwiedzi babcię.

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Podróże potrafią zaskoczyć wieloma nowymi sytuacjami. Warto wcześniej porozmawiać o nich z dziećmi. Ta książki przygotuje dzieci na nieznane i sprawi, że podróż pociągiem stanie się radosną przygodą, a nie źródłem stresu. Pomogą również rodzicom, gdyż w pewien sposób porządkują to, jak taka podróż będzie wyglądać. Pozwalają omówić ją z dzieckiem krok po kroku. Realistyczne ilustracje sprawiają, że scenki na rysunkach są dokładnie takie, na jakie dziecko trafi w tracie podróży. Książki będą atrakcyjne zarówno dla maluchów, które na długo zajmą się ilustracjami, jak i dla przedszkolaków, które z tekstu dowiedzą się wiele o współczesnych pociągach.

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Moje pierwsze podróże pociągiem samolotem

Ale to też książka dla bardziej zaawansowanych fanów pociągów. Dzięki niej dzieci odwiedzą stację towarową, dowiedzą się co to jest kozioł oporowy i skład zespolony. W serii znajdziecie też książkę o podróżowaniu samolotem. Więcej o obu książkach z tej serii przeczytasz TUTAJ

wiek: 1,5+ wydawnictwo: sam

KUPISZ TU Do końca maja przy zakupie dwóch książek wysyłka gratis!

Grunt to pomysł. Wynalazki, które zmieniły świat (nowość)

Grunt to pomysł. Wynalazki, które zmieniły świat

Silnik, prąd, druk, cegła, lódź podwodna. Ale też tworzywa sztuczne, igła, a nawet… zupa. Tym co pcha świat naprzód i sprawia, że coraz lepiej i wygodniej nam się żyje są wynalazki. Jedne z najważniejszych nie mają swoich autorów. Są dorobkiem ludzkości, już nigdy nie dowiemy się kto stworzył pierwszy żagiel czy pług. Inne, te bardziej współczesne mają już swoich ojców i matki. Co więcej, dzięki jednym odkryciom i wynalazkom, pojawiają się kolejne. Odkrywcy czerpią z dorobku innych. Czasami są niedoceniani za życia. Czasem wyprzedzający swoją epokę. A czy wiecie dlaczego dobrze, żeby byli trochę leniwi?

Grunt to pomysł. Wynalazki, które zmieniły świat

Grunt to pomysł. Wynalazki, które zmieniły świat

Grunt to pomysł. Wynalazki, które zmieniły świat

Grunt to pomysł. Wynalazki, które zmieniły świat

Historia odkryć i wynalazków to tak naprawdę historia rozwoju ludzkości. Opisana, przez Macieja Przewoźniaka – osobę, która o historii potrafi opowiadać pasjonująco, jak nikt inny.

wiek: 9+ wydawnictwo: Zielona Sowa

Name your story. Jedno imię, wiele historii

Name your story. Jedno imię, wiele historii

Książki z tej serii to idealny pomysł na prezent. W każdej znajduje się 10 historii wyjątkowych osób, które noszą takie samo imię, jak obdarowany. W tej chwili dostępnych jest 10 książek. Ich bohaterki i bohaterowie noszą najpopularniejsze w Polsce imiona, a kolejne tomy są w przygotowaniu. Mamy więc historie dziesięciu wyjątkowych Zofii, wśród nich pierwszą lekarkę, cyfrową geniuszkę czy carycę. Jest dziesięciu niesamowitych Antonich – wielki architekt, znany poeta i… król Kaszubów. Swoich książek doczekały się też Anny, Julie, Marie i Zuzanny. Są też Jan, Franciszek, Aleksander i Jakub.

Name your story. Jedno imię, wiele historii

Name your story. Jedno imię, wiele historii

Biografie wybrane do książek są bardzo różnorodne. To opowieści o osobach z różnych stron świata, żyjących w różnych czasach, zajmujących się najróżniejszymi rzeczami. Tak różne jak bohaterowie i bohaterki są też opowieści o nich. Pisane są przez różnych autorów. Każda w niepowtarzalnym stylu. Są nawet wiersze! Również za ilustrowane portrety odpowiada grono rysowników. Dzięki temu książki są bardzo różnorodne. Znajdziecie tu też miejsce na własny portret i własną biografię.

Name your story. Jedno imię, wiele historii

Name your story. Jedno imię, wiele historii

wiek: 4+ (ale to uniwersalny prezent, idealny też na chrzciny czy z okazji narodzin dziecka) KUPISZ TU

[cała rozmowa do obejrzenia tutaj, video będzie aktywne, kiedy link pojawi się w sieci]

Kategorie/wiek: 3-6 6-8 8+ PnŚ młodzieżowe


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek