Książki z PnŚ 16 stycznia 2019 - książki na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Książki z PnŚ 16 stycznia 2019 - książki na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Już za kilka dni Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji moje ulubione ksiażki z dziadkami w rolach głównych i niespodzianka idealna na prezent dla Nich.

BABCIE OD A DO Z I DZIADKOWIE OD A DO Z

różne typy babć i dziadków

Dobrze wiemy, że dziadkowie potrafią by baaardzo różni. Już w jednej rodzinie babcie potrafią być swoimi przeciwieństwami, a co dopiero, kiedy weźmiecie pod uwagę prababcie i pradziadków! Albo dziadków „przyszywanych”. Odnajdziecie ich wszystkich w tych książkach. Najlepiej zróbcie to razem z nimi!

Babcia Alfa i Omega lubi krzyżówki i quizy telewizyjne. Do zupy dodaje makaron w kształcie literek a rozwiązywania skomplikowanych równań ich wnuki uczą się zajadając ciasto czekoladowe. Może wasza Babcia, to Babcia krawcowa, która potrafi załatać każdą dziurę? Albo Babcia Kwoka, która dopilnuje, żebyście założyli ciepłe skarpety i nie skakali po kałużach? A może Babcia Nowoczesna, która jeździ na skuterze, chodzi na siłownie i studiuje modne kierunki?

Czy Wasz dziadek, to Dziadek Dasz Radę, wspierający na każdym kroku? Albo Dziadek Druga młodość korzystający z uroków emerytury? A może Dziadek od Planszówek, który cierpliwie tłumaczy zasady gry w szachy i chińczyka? Szczęście mają wnuki Dziadków Pogromców Potworów – żaden nocny stwór nie odważy się zbliżyć do ich łóżka.

Oprócz zabawnie opisanych sylwetek babć i dziadków znajdziecie w tych książkach m.in. zestawienie kapci dziadków czy perfum babć, dziadkowe gazety i zawartość babcinych kieszeni.

wiek: 4+ wydawnictwo: Debit

BABCIE

DZIADKOWIE

KOT KAMELEON

magiczny dom babci

Dwie zupełnie różne babcie ma Natalia. „Miastowa” babcia, którą dziewczynka widuje często maluje jej paznokcie i zabiera do kina czy do kawiarni. Dziewczynka nie jest więc zachwycona koniecznością spędzenia kilku jesiennych dni u babci Anieli na wsi. Na dodatek tata myli torby i dziewczynka zostaje bez ukochanych zabawek i konsoli do gier. Dziewczynka jest obrazona i przerażona. Szybko okazuje się jednak, że dom babci kryje sekrety ciekawsze niż najlepsze zabawki. Babcine kakao smakuje lepiej niż świąteczne pierniki, a sweter babci po kilku dniach już nie gryzie w policzek. Ciepła opowieść o babcinej mądrości i sile bliskości. A także o sile dziecięcej wyobraźni. Wisienką na torcie są klimatyczne ilustracje Emilii Dziubak, które pomogą nam poczuć klimat wiejskiego, pachnącego ziołami domu.

wiek: 5+ wydawnictwo: BIS

WAKACJE U DZIADKÓW

trojaczki na wakacjach u dziadków

Charakterne trojaczki – Tymek, Laura i Amelia – mają spędzić u dziadków całe wakacje. Nawet ich rodzicom wydaje się, że będą się tam okropnie nudzić – pakują tyle zabawek i ubrań, że w samochodzie nie ma już miejsca dla nikogo poza tatą – dzieci wraz z mamą wyruszają w podróż pociągiem. Szybko okazuje się, ze proste życie u boku dziadków, którzy pozwalają dzieciom zaangażować się w swoje codzienne zajęcia, może być pełne przygód. Wizyty na targu, leśne wędrówki, opieka nad kurczakami, kolorowy odpust, zbieranie poziomek – okazuje się, że to wszystko jest na tyle interesujące, że żadne z dzieci przez całe wakacje nawet nie włączyło tabletu ;)

wiek: 4+ wydawnictwo: BIS

CUDOWNA WYSPA DZIADKA

historia przyjaźni wnuczka i dziadka

Fantastycznie ilustrowana opowieść o Sydzie i jego ukochanym dziadku. Pewnego dnia razem wyruszają w niesamowitą podróż statkiem na egzotyczną wyspę, gdzie wspólnie odkrywają jej tajemnice. Po jakimś czasie dziadek mówi chłopcu, że to jest miejsce, w którym on już zostanie, a Syd musi wrócić do domu sam. To opowieść o ty, że najważniejsze dla nas osoby są zawsze przy nas. Może być również pretekstem do łagodnej rozmowy o tym, że dziadków kiedyś zabraknie.

wiek: 3+ wydawnictwo: Znak Emotikon

ZAPISKI BABCI/DZIADKA I. OPOWIEŚCI BABCI/DZIADKA

książki do wypełnienia przez dziadków

Uwielbiacie babcine opowieści? Wasz dziadek często mówi „Kiedy ja byłem młody…” podarujcie im książkę, w której będą mogli spisać dla Was historie ze swojego życia. Jak wyglądało ich dzieciństwo i młodość? Jakie wydarzenia z życia są dla nich najważniejsze? Może opowiedzą Ci o jakimi dziećmi byli twoi rodzice? Na pewno wygrzebią też jakieś stare rodzinne zdjęcia.

wydawnictwa: Wilga, Zakamarki

ZAPISKI DZIADKA

ZAPISKI BABCI

OPOWIEŚCI DZIADKA

OPOWIEŚĆI BABCI

video z dzisiejszego spotkania