Książki z PnŚ 21 listopada 2018 - nowości dla maluszków

Prosiliście mnie o przygotowanie propozycji książkowych dla maluszków. Dlatego dzisiaj przegląd najciekawszych nowości dla roczniaków i dwulatków. Nauka kolorów, rymowane wyliczanki, okienka i przesuwanki, książki obrazkowe. Wiele z nich zostanie z Wami na dłużej i zainteresuje również starsze rodzeństwo – sprawdzone!

SERIA „MOJE PIERWSZE STO…” – SŁOWA, POJAZDY, ZWIERZĘTA, NA WSI

fantastyczne książeczki z okienkami

Jedne z najlepszych okienkowych książek na rynku! Każdy znajdzie coś dla siebie - pojazdy, zwierzęta, codzienne sytuacje. Każda książka pomaga poznać kolory, cyfry i zawiera onomatopeje i wyszukiwankę. Duży, atrakcyjny format. Wszystko to sprawia, że sprawdzi się zarówno dla maluchów, jak i 4-5latków. Realistyczne rysunki, no i przede wszystkim zdjęcia! (czyli są też montessori friendly)

wiek: 1,5+ wydawnictwo: Egmont

 • POJAZDY
 • SŁOWA
 • ZWIERZĘTA
 • NA WSI

SERIA „MYSIA”

kultowa seria wraca do Polski!

Kultowa seria książek z ruchomymi elementami po kilkunastu latach wróciła do Polski! Klapki do otwierania i przesuwane elementy.

 • STO LAT MYSIU

Otwórzcie klapki, żeby zobaczyć, co Mysia dostała w prezencie i kto schował się pod łóżkiem, pociągnijcie za łapkę, żeby zagrać na trąbce – i zaśpiewajcie Mysi „Sto lat”!

 • MYSIA NA WSI

Mysia jeździ na koniu, karmi owieczki, szuka jajek, daje gąskom pić, a na koniec kładzie wszystkich spać – oczywiście z pomocą łapek małego czytelnika.

 • MYSIA NA PLACU ZABAW

Zjeżdżalnia, huśtawka, zabawy w wodzie, powrót na rowerku do domu. Pociągnijcie strzałkę, żeby zrobić babkę z piasku albo bujać się na koniku.

Czekamy na kolejne tomy – jest ich ponad 50!

Na świecie seria o Mysi ukazała się w 27 językach i sprzedała w milionach egzemplarzy. Doczekała się nawet też serialu animowanego, a nawet pojawiła się na znaczku pocztowym.

wiek: 1,5+ (ale jeśli Wasza pociecha ma niszczycielskie zapędy, to pod nadzorem!) wydawnictwo: Dwie Siostry

SERIA „DWA TRZY CZTERY” – WSPÓLNE SPACERY (1+) CYFRY I NUMERY (1,5+), SŁOWA I LITERY (2+)

nieduże książeczki obrazkowe

Kontynuacja lubianej serii Joanny Bartosik na niemowląt. Książki obrazkowe w nietypowym, ale wygodnym formacie pozwalającym na zabranie książki na spacer czy w podróż.

 • WSPÓLNE SPACERY

Odwiedzamy znane dziecku miejsca, przyglądamy się szczegółom, możemy je porównywa z tymi, które maluch odwiedza na swoich spacerach i wyszukiwać podobieństwa i różnice. Plac zabaw, park, dworzec, gabinet lekarski, a nawet cmentarz – czy wyglądają tak, jak te w waszej okolicy?

wiek: 1+

 • CYFRY I NUMERY

Dodatkowo w książeczce „Cyfry i numery” znajdziecie sprytnie ukryte liczby, które przydadzą się do nauki cyferek i liczenia dla starszych dzieci.

wiek: 1,5+

 • SŁOWA I LITERY

Idealna jako pierwsza książka do nazwy alfabetu – pomysłowe, zaskakujące rysunki, z dowcipnymi podpisami.

wiek: 2+

wydawnictwo: Widnokrąg

URODZINY KRÓLA

zabawna rymowanka dla najmłodszych

„Moi mili, moi drodzy, czworonodzy i dwunodzy! Zapraszamy w odwiedziny, dziś nasz król ma urodziny!”

zabawna rymowanka, wyliczanka, z zaskakującym zakończeniem, która świetnie wzbogaci słownictwo dziecka hipopotam, zebry, pawiany, hieny, struś – wszystkie zwierzęta przynoszą różne wymyślne smakołyki i nietypowe prezenty (marcepan, rabarbarowe lizaki, starta mandragora, zagraniczne mydła i złota rybka) a surykatki nawet odtańczą szalony taniec kolorowe zabawne, jednocześnie bajkowe i dość realistyczne ilustracje, pobudzają wyobraźnię

wiek: 1+ (chociaż takie rymowane, rytmiczne teksty warto czytać dzieciom od urodzenia) wydawnictwo: Ezop

ELMER - KARTONOWE KSIĄŻECZKI DLA NAJMŁODSZYCH

słoń Elmer w wersji dla najmłodszych

Opowieści o kolorowym słoniu Elmerze mogą gościć w wielu Waszych domach – jeśli macie starsze dzieci. Teraz mogą go poznać także maluchy. Na rynku 4 kartonowe książki z ulubiony słoniem dzieci z całego świata. Wraz z Elmerem podziwiawy zmieniającą się pogodę, uczymy się kolorów, poznajemy zwierzęta i ich cechy charakterystyczne i po prostu spędzamy dzień (w tej części znajdziecie również onomatopeje). Idealna propozycja na pierwszy czytanki, a jeśli Wasze dzieci pokochają Elmera (a trudno go nie pokochać), to kiedy wyrosną z kartonówek będą mogły sięgnąć po kolejne książki z jego przygodami.

 • ELMER I KOLORY
 • ELMER I POGODA
 • DZIEŃ ELMERA
 • PRZYJACIELE ELMERA

wiek: 1+ Wydawnictwo: Papilon

DZIEŃ DOBRY I DOBREJ NOCY

książeczki do przesuwania paluszkiem

Urocze książeczki do przesuwania paluszkiem. W jednej witamy się z dniem – wstaje słońce, pieje kogut, tata się goli, piekarnia się otwiera i tylko sowa idzie spać. W drugiej pomagamy okolicy ułożyć się do snu – zasypia drzewo, wiewiórka, dzidziuś. Bardzo grube strony, łatwo ruszające się, ale trudne do uszkodzenia elementy, spokojnie, pogodne ilustracje z małą ilością szczegółów – to wszystko sprawdzi się nawet w przypadku młodszych dzieci.

 • DZIEŃ DOBRY
 • DOBREJ NOCY

wiek: 1+ wydawnictwo: adamada

moją (i Olafa) dzisiejszą wizytę w studiu PnŚ możecie zobaczyć tu

Kategorie/wiek: PnŚ 1-3


Zobacz inne tematy