Książki z PnŚ 21 listopada 2018 - nowości dla maluszków

Prosiliście mnie o przygotowanie propozycji książkowych dla maluszków. Dlatego dzisiaj przegląd najciekawszych nowości dla roczniaków i dwulatków. Nauka kolorów, rymowane wyliczanki, okienka i przesuwanki, książki obrazkowe. Wiele z nich zostanie z Wami na dłużej i zainteresuje również starsze rodzeństwo – sprawdzone!

SERIA „MOJE PIERWSZE STO…” – SŁOWA, POJAZDY, ZWIERZĘTA, NA WSI

fantastyczne książeczki z okienkami

Jedne z najlepszych okienkowych książek na rynku! Każdy znajdzie coś dla siebie - pojazdy, zwierzęta, codzienne sytuacje. Każda książka pomaga poznać kolory, cyfry i zawiera onomatopeje i wyszukiwankę. Duży, atrakcyjny format. Wszystko to sprawia, że sprawdzi się zarówno dla maluchów, jak i 4-5latków. Realistyczne rysunki, no i przede wszystkim zdjęcia! (czyli są też montessori friendly)

wiek: 1,5+ wydawnictwo: Egmont

 • POJAZDY
 • SŁOWA
 • ZWIERZĘTA
 • NA WSI

SERIA „MYSIA”

kultowa seria wraca do Polski!

Kultowa seria książek z ruchomymi elementami po kilkunastu latach wróciła do Polski! Klapki do otwierania i przesuwane elementy.

 • STO LAT MYSIU

Otwórzcie klapki, żeby zobaczyć, co Mysia dostała w prezencie i kto schował się pod łóżkiem, pociągnijcie za łapkę, żeby zagrać na trąbce – i zaśpiewajcie Mysi „Sto lat”!

 • MYSIA NA WSI

Mysia jeździ na koniu, karmi owieczki, szuka jajek, daje gąskom pić, a na koniec kładzie wszystkich spać – oczywiście z pomocą łapek małego czytelnika.

 • MYSIA NA PLACU ZABAW

Zjeżdżalnia, huśtawka, zabawy w wodzie, powrót na rowerku do domu. Pociągnijcie strzałkę, żeby zrobić babkę z piasku albo bujać się na koniku.

Czekamy na kolejne tomy – jest ich ponad 50!

Na świecie seria o Mysi ukazała się w 27 językach i sprzedała w milionach egzemplarzy. Doczekała się nawet też serialu animowanego, a nawet pojawiła się na znaczku pocztowym.

wiek: 1,5+ (ale jeśli Wasza pociecha ma niszczycielskie zapędy, to pod nadzorem!) wydawnictwo: Dwie Siostry

SERIA „DWA TRZY CZTERY” – WSPÓLNE SPACERY (1+) CYFRY I NUMERY (1,5+), SŁOWA I LITERY (2+)

nieduże książeczki obrazkowe

Kontynuacja lubianej serii Joanny Bartosik na niemowląt. Książki obrazkowe w nietypowym, ale wygodnym formacie pozwalającym na zabranie książki na spacer czy w podróż.

 • WSPÓLNE SPACERY

Odwiedzamy znane dziecku miejsca, przyglądamy się szczegółom, możemy je porównywa z tymi, które maluch odwiedza na swoich spacerach i wyszukiwać podobieństwa i różnice. Plac zabaw, park, dworzec, gabinet lekarski, a nawet cmentarz – czy wyglądają tak, jak te w waszej okolicy?

wiek: 1+

 • CYFRY I NUMERY

Dodatkowo w książeczce „Cyfry i numery” znajdziecie sprytnie ukryte liczby, które przydadzą się do nauki cyferek i liczenia dla starszych dzieci.

wiek: 1,5+

 • SŁOWA I LITERY

Idealna jako pierwsza książka do nazwy alfabetu – pomysłowe, zaskakujące rysunki, z dowcipnymi podpisami.

wiek: 2+

wydawnictwo: Widnokrąg

URODZINY KRÓLA

zabawna rymowanka dla najmłodszych

„Moi mili, moi drodzy, czworonodzy i dwunodzy! Zapraszamy w odwiedziny, dziś nasz król ma urodziny!”

zabawna rymowanka, wyliczanka, z zaskakującym zakończeniem, która świetnie wzbogaci słownictwo dziecka hipopotam, zebry, pawiany, hieny, struś – wszystkie zwierzęta przynoszą różne wymyślne smakołyki i nietypowe prezenty (marcepan, rabarbarowe lizaki, starta mandragora, zagraniczne mydła i złota rybka) a surykatki nawet odtańczą szalony taniec kolorowe zabawne, jednocześnie bajkowe i dość realistyczne ilustracje, pobudzają wyobraźnię

wiek: 1+ (chociaż takie rymowane, rytmiczne teksty warto czytać dzieciom od urodzenia) wydawnictwo: Ezop

ELMER - KARTONOWE KSIĄŻECZKI DLA NAJMŁODSZYCH

słoń Elmer w wersji dla najmłodszych

Opowieści o kolorowym słoniu Elmerze mogą gościć w wielu Waszych domach – jeśli macie starsze dzieci. Teraz mogą go poznać także maluchy. Na rynku 4 kartonowe książki z ulubiony słoniem dzieci z całego świata. Wraz z Elmerem podziwiawy zmieniającą się pogodę, uczymy się kolorów, poznajemy zwierzęta i ich cechy charakterystyczne i po prostu spędzamy dzień (w tej części znajdziecie również onomatopeje). Idealna propozycja na pierwszy czytanki, a jeśli Wasze dzieci pokochają Elmera (a trudno go nie pokochać), to kiedy wyrosną z kartonówek będą mogły sięgnąć po kolejne książki z jego przygodami.

 • ELMER I KOLORY
 • ELMER I POGODA
 • DZIEŃ ELMERA
 • PRZYJACIELE ELMERA

wiek: 1+ Wydawnictwo: Papilon

DZIEŃ DOBRY I DOBREJ NOCY

książeczki do przesuwania paluszkiem

Urocze książeczki do przesuwania paluszkiem. W jednej witamy się z dniem – wstaje słońce, pieje kogut, tata się goli, piekarnia się otwiera i tylko sowa idzie spać. W drugiej pomagamy okolicy ułożyć się do snu – zasypia drzewo, wiewiórka, dzidziuś. Bardzo grube strony, łatwo ruszające się, ale trudne do uszkodzenia elementy, spokojnie, pogodne ilustracje z małą ilością szczegółów – to wszystko sprawdzi się nawet w przypadku młodszych dzieci.

 • DZIEŃ DOBRY
 • DOBREJ NOCY

wiek: 1+ wydawnictwo: adamada

moją (i Olafa) dzisiejszą wizytę w studiu PnŚ możecie zobaczyć tu

Kategorie/wiek: PnŚ 1-3


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek