Książki z PnŚ 3 lipca 2019 - czytanie może być zabawą!

Jak zainteresować dziecko książką? Jak wybrać taką, którą pokocha ją od pierwszego wejrzenia? Dzisiaj mam dla Was zapierające dech w piersiach nowości, które są czymś więcej – zachęcają do zaangażowanego czytania, wprowadzają do wspólnej lektury element zabawy.

KOLOROWY POTWÓR. POP-UP (NOWOŚĆ)

Kolorowy potwór pop-up

Kiedy otworzycie książkę, z każdej strony wyłonią się trójwymiarowe i ruchome elementy. Chmury, z których pada deszcz, Potwór odpoczywający w hamaku, słoiczki, do których możecie zajrzeć.

To książka o uczuciach. Pomoże dzieciom nauczyć się je identyfikować i rozumieć. Kolorowy potwór czuje się dziwnie, jest zagubiony – najwyraźniej zrobił mu się bałagan w emocjach. Mała dziewczynka opowiada mu, jak je rozpoznać i pomaga mu je poukładać w odpowiednich pojemniczkach. Każde z uczuć symbolizuje inny kolor i towarzyszy mu trójwymiarowa scenka.

Pomysł na „chowanie” emocji do słoiczków możecie wykorzystać z dziećmi w domu na co dzień.

Kolorowy potwór pop-up

Kolorowy potwór pop-up

Kolorowy potwór pop-up

Kolorowy potwór pop-up

Kolorowy potwór pop-up

wiek: 3+ wydawnictwo: Mamania

ROŚNIJ W GÓRĘ (NOWOŚĆ)

Rośnij w górę

Harmonijkowa książka obrazkowa, dzięki której możecie wymyślać własne historie. Wraz z dziewczynką w czerwonym płaszczyku wspinamy się na kolejne pietra wyyyysokiej kamienicy odwiedzając magiczne pokoje pełne barwnych postaci i zaskakujących przedmiotów. Ilustracje są pełne szczegółów – zaangażują dziecko na długi czas. Ale to nie koniec – po rozłożeniu książka ma 2 metry długości, a powieszona na ścianie zmienia się w miarkę, na której możecie zaznaczać aktualny wzrost dziecka

Rośnij w górę

Rośnij w górę

Rośnij w górę

Rośnij w górę

wiek: 2+ wydawnictwo: Mamania

LISTY OD FELIKSA (5+)

Listy od Felika

Wracając z wakacyjnego wyjazdu mała Zosia gubi na lotnisku swojego ukochanego pluszowego zająca Feliksa. Dziewczynka jest niepocieszona – Feliks to jej najlepszy przyjaciel, towarzyszył jej od pierwszego dnia w kołysce. Po jakimś czasie dziewczynka dostaje list z Londynu. Okazuje się, że pluszak wsiadł do złego samolotu i teraz podróżyje po świecie. Z każdego odwiedzanego miejsca wysyła Zosi list. Wszystkie te listy są umieszczone w książce w kopertach. Dzieci mogą je wyjąć, przeczytać, obejrzeć rysunki Feliksa, jego zdjęcie z Paryża, tajną mapę egipskiej piramidy. Czytając, wraz z Zosią czekamy na kolejną kopertę i kolejną porcję przygód zajączka. W końcu Feliks powraca do domu. W jego walizeczce znajdziecie mnóstwo naklejek z całego świata.

Listy od Felika

Listy od Felika

Listy od Felika

Listy od Felika

wiek: 5+ wydawnictwo: Mamika

TU, A MOŻE GDZIEŚ … (czyli niesamowite przygody nakrętki, haczyka, kapsla i starej śrubki) (NOWOŚĆ)

Listy od Felika

książka, która Was zaskoczy i zainspiruje do zabawy. Nietypowi bohaterowie, których znajdziecie w… domowej szufladzie. Ilustracje - zdjęcia, do stworzenia których użyto przedmiotów z recyklingu. I historia małej wielkiej przygody, z którą mogą się utożsamiać mali czytelnicy. Oto planeta na skraju niewielkiej galaktyki, a na niej miasteczko. Przyjrzyjcie się dobrze – w małym tekturowym domku znajdziecie maleńką, wkurzoną nakrętkę, która właśnie postanowiła wyruszyć w podróż życia. Dołączają do niej haczyk i żółty kapsel. Okazuje się, że wielka przygoda dopiero przed nimi. Kiedy uda im się opuścić mieszkanie spotykają starą zardzewiałą śrubkę. Dopiero ona pokazuje im jak cudowny jest nieznany świat. To niesamowite, jak najzwyklejsze przedmioty mogą się zmienić w oczach dziecka, kiedy opowiemy o nich ciekawą historię. Bohaterów książki w pudełeczku po zapałkach wyściełanym watą wydawnictwo dołącza do książki – w rękach dziecka mali podróżnicy zaczynają żyć własnym życiem.

**więcej o tej książce i o pomysłach na wykorzystanie jej w zabawie przeczytasz tu

Tu, a może gdzieś...

Tu, a może gdzieś...

Tu, a może gdzieś...

Tu, a może gdzieś...

wiek: 4+ wydawnictwo: Tekturka

Jeśli chcecie otrzymać książkę razem z kapslem, nakrętką, śrubką i haczykiem w pudełku od zapałek, kupcie ją na stronie wydawnictwa Tekturka

MÓJ MAŁY ŚWIAT. W MIEŚCIE i NA KSIĘŻYC (NOWOŚĆ)

mój mały świat

Tekturowa książeczka dla najmłodszych czytelników zawiera wiele ruchomych elementów, które pozwalają dziecku na „samodzielną lekturę” i pomagają ćwiczyć rączki. Jedziemy do dużego miasta, które jest pełne dźwięków – wyrazy dźwiękonaśladowcze pomogą maluchowi rozwijać mowę. Z książki wyrastają wielkie budynki, na zatłoczonym placu trwa przedstawienie, w muzeum wjeżdżamy windą na piętro, żeby obejrzeć dinozaury. Wizyta w mieście kończy się pokazem fajerwerków. A na każdej stronie ukrywa się malutka biedronka – spróbujcie ją znaleźć!

mój mały świat

mój mały świat

mój mały świat

W serii ukazała się również książeczka „NA KSIĘŻYC” wraz z którą wyruszamy rakietą w kosmiczną podróż, lądujemy na księżycu, który przemierzamy skacząc długimi susami.

mój mały świat

mój mały świat

mój mały świat

mój mały świat

wiek: 1+ wydawnictwo: Mamania

W MIEŚCIE

NA KSIĘŻYC

dzisiejsza rozmowa do obejrzenia tutaj

Kategorie/wiek: 1-3 3-6 6-8 PnŚ


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek