Pierwsza gra. Zwierzątka i Mniam! - gry planszowe dla dwulatka

Pierwsza gra. Zwierzątka i Mniam! - gry planszowe dla dwulatka

Już kiedyś pisałam o tym, że nie mogłam się doczekać momentu, w którym moje dzieci dorosną do gier planszowych. Kiedy Iwo był mały, trudno było mi było znaleźć planszówkę, od której moglibyśmy zacząć wspólne granie. Musiałam upraszczać zasady, tak, żeby były odpowiednie dla dwulatka.

Teraz z Olafem mam łatwiej. Bo są „Pierwsze gry” z serii Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Egmont.

Pierwsza gra

„Pierwsza gra, Mniam!” i „Pierwsza gra. Zwierzątka” są stworzone z myślą o dzieciach już powyżej drugiego roku życia. Bezpieczne elementy z twardej, grubej tektury, soczyste kolory, przyjazne ilustracje. Nawet kostka jest duża (dziecko jej nie połknie) i lekka.

Pomagają rozwijać różne zmysły, ćwiczyć motorykę małą i spostrzegawczość. Przy okazji wspierają rozwój mowy.

„Pierwsza gra, Mniam!”

W pudełku znajdziecie żetony z rysunkami różnokolorowych owoców i warzyw. Te elementy należy przyporządkować do odpowiednich tekturowych koszyczków. Rzucając dużą, lekką drewnianą kostką losujemy kolor i zbieramy pasujące warzywa i owoce. Przy okazji pokazujemy dziecku zdrowe nawyki żywieniowe!

Pierwsza gra. Mniam!

Pierwsza gra. Mniam!

Pierwsza gra. Mniam!

Czego uczy się dziecko?
  • Rozpoznawania kolorów
  • Nazw warzyw i owoców
  • Liczenia

„Pierwsza gra. Zwierzątka”

Zestaw zawiera pięć plansz z wizerunkami zwierząt – każdą w innym kolorze. W planszach powycinano figury geometryczne. Koła, kwadraty, trójkąty i serca w różnych kolorach Wrzucamy do dołączonego bawełnianego woreczka. Wszyscy gracze kolejno losują z niego figury. Przy losowaniu nie można zaglądać to woreczka, ale można próbować za pomocą paluszków „wymacać” figurę, której szukamy. Jeśli trafimy na figurę w kolorze, który pasuje zwierzątka innego gracza, wręczamy mu ją, pamiętając o słowach „proszę” i „dziękuję”. Bardzo mi się to podoba, to świetne ćwiczenie interakcji społecznych!

Pierwsza gra. Zwierzątka

Pierwsza gra. Zwierzątka

Pierwsza gra. Zwierzątka

W trakcie gry dzieci:
  • Poznają nazwy zwierząt
  • Uczą się rozpoznawać kolory i kształty
  • Ćwiczczą rękę
  • Rozwijają zmysł dotyku

Zasady gier są na tyle proste, że czterolatek jest w stanie wszystkie zapamiętać i grać z młodszym bratem. Nawet bez rodziców ;)

Dodatkowo w każdym pudełku znajdziecie książeczkę z serii "Literkowe Przedszkole", która przygotowuje do nauki czytania i pisania.