O miłości do książek i magii czytania

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci chciałam Wam dziś pokazać książki o miłości do książek i magii czytania ;)

NAJWYŻSZA NA ŚWIECIE WIEŻA Z KSIĄŻEK (NOWOŚĆ)

czytanie dodaje skrzydeł

Jerzyk od urodzenia marzył o tym, żeby latać. Wiedział, że jest do tego stworzony! Przez wiele lat śledził lot ptaków, próbował skonstruować skrzydła z najprzeróżniejszych materiałów. Co roku prosił Świętego Mikołaja o skrzydła, które naprawdę pozwolą mu wznieść się w powietrze. Wszystko na nic – dostawał tylko zabawki.

Jerzyk chce latać

skąd wziąć skrzydła

Któregoś dnia mama powiedziała mu, że jest inny sposób, żeby latać i wręczyła mu książkę. Od tej pory Jerzyk czytał na okrągło. Kiedy przeczytał już wszystkie książki, które były w domu, zbudował z nich wieżę a z jej szczytu poprosił o więcej. Książki przynosili mu wszyscy – sąsiedzi, nauczyciele, przyjechał nawet wielki transport z biblioteki.

Jerzyk czyta

więcej książek!

deszcz

Jerzyk przeżywał przygody, odwiedzał niesamowite miejsca i odmawiał zejścia z wieży, która cały czas rosła. Do czasu, kiedy zapragnął opowiedzieć o wszystkim mamie ;)

king kong

mały książę

siła wyobraźni

Piękna opowieść o sile wyobraźni i o magii zaklętej w książkach.

wiek: 4+ wydawnictwo: Papilon

JESTEM DZIECKIEM KSIĄŻEK

jestem dzieckiem książek

Ze świata opowieści przybywa na tratwie dziewczynka, która mówi o sobie, że jest dzieckiem książek. Odwiedza chłopca, którego chce zabrać w magiczną podróż. Minimalistyczne ilustracje Olivera Jeffersa zawierają fragmenty najpiękniejszych opowieści dla dzieci, które stają się elementem scenografii, krajobrazu. Fragment „Alicji z Krainy Czarów” układa się w króliczą norę, przez którą dzieci wchodzą do krainy wyobraźni. Przechodzą przez Góry Wyobraźni stworzone z fragmentów „Piotrusia Pana”. Przeżywają wiele przygód, a we wszystkich towarzyszą im opowieści. Odwiedzają las pełen bajek. Śpią na chmurach utkanych z kołysanek. Zwiedzają kosmos z… Panem Twardowskim.

przemierzyłam oceany

nora Alicji

przygody

stworzyliśmy świat

zamek

Chcesz przeżyć takie przygody młody czytelniku? Przyjdź do nas, do świata opowieści i spróbuj je odnaleźć.

dołącz do nas

2 lata temu książka zdobyła prestiżową nagrodę Bologna Ragazzi Award.

Wielki ukłon dla wydawnictwa Tekturka za pracę nad tłumaczeniem tej książki, które było poniekąd adaptacją (kołysanki ukryte w chmurach to np. znane polskim dzieciom „z popielnika na Wojtusia” czy „Aaa kotki dwa”). To wielka praca nie tylko tłumaczki, ale też grafika.

To piękne wydanie to idealny prezent – nie tylko dla dzieci!

wiek: 6+ wydawnictwo: Tekturka

O DZIECIACH, KTÓRE KOCHAJĄ KSIĄŻKI

dzieci, które kochają książki

Historia Antka, Lusi i ich rodziny, która mieszka w przyczepie kampingowej. Nie mają telewizora, ani samochodu, ale mają mnóstwo książek. Tak wiele, że nie pieszczą się w małej przyczepie.

mieszkają w przyczepie

książki są wszędzie

wszędzie

Zapada decyzja – książki muszą zniknąć. Od tej chwili nic już nie jest takie samo. Ich codzienność zaczyna wyglądać zupełnie inaczej. Rodzina oddala się od siebie. Pewnego dnia z plecaka Lusi wypada książka wypożyczona z biblioteki. Cała rodzina siada do wspólnego czytania i odnajdują to, co zgubili wraz ze zniknięciem książek – rodzinną bliskość.

książki muszą zniknąć

pustka

wspólne czytanie

do biblioteki

do biblioteki

wiek: 4+ wydawnictwo: adamada

O NIEZWYKŁYM CHŁOPCU, KTÓRY POŻERAŁ KSIĄŻKI

o niezwykłym chłopcu, który pożerał książki

Kolejna propozycja Olivera Jeffersa w tym zestawieniu. Henio uwielbia książki. Uwielbia je… jeść. Je opowiadania, encyklopedia, atlasy, słowniki. (najchętniej te w czerwonych okładkach).

Henio je książki

wszystkie książki

A im więcej ich połyka, tym mądrzejszy się robi. Je więc coraz więcej i więcej. W końcu zaczyna czuć się źle zaczyna chorować. Co gorsza, wszystko czego się dowiedział zjadając książki, zaczyna mu się mieszać w głowie.

Henio robi się mądry

ale choruje

Wszyscy radzą mu, żeby przestał jeść książki. Nagle Henio stwierdza, że nie wie czym mógłby się zająć w zamian. I wtedy otwiera książkę… Teraz czyta nieustannie. I odkrywa, że czytając, dalej może stać się najmądrzejszym człowiekiem na ziemi. Zajmie mu to po prostu więcej czasu. Ale za to czytanie jest suuuper!

co zrobić z książką?

Henio czyta

zazwyczaj ;)

Wiek: 5+ Wydawnictwo: Format

Kategorie/wiek: 3-6 6-8 dla wszystkich


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek