(PRZEDPREMIEROWO) Niedźwiedź i pianino – o talencie, pasji i przyjaźni

Wydawnictwo Zielona Sowa nie przestaje nas rozpieszczać i regularnie kusi pięknymi picture bookami. Już za kilka dni (choć w niektórych księgarniach juź jest) ukaże się kolejny, dzięki któremu dzieci dowiedzą się, jak wielka jest siła przyjaźni.

Pewnego dnia mały niedźwiedź znajduje na leśnej polanie dziwny przedmiot. Nigdy nie widział pianina, nie wie do czego służy, ale jest nim zafascynowany i dzień po dniu powraca i próbuje grać.

niedźwiedź i pianino

niedźwiedź i pianino

Po latach wyrasta na wielkiego niedźwiedzia, który uwielbia grać. I robi to bardzo dobrze. Każdego wieczoru daje koncert, które słuchają jego zachwyceni przyjaciele. Do czasu, gdy jego muzykę usłyszą przechodzący lasem ludzie. To oni namawiają niedźwiedzia, żeby popłynął z nimi do wielkiego miasta, gdzie, według nich, zostanie gwiazdą.

niedźwiedź i pianino

niedźwiedź i pianino

Nasz bohater wie, że będzie tęsknił za lasem i przyjaciółmi, ale kusi go wyprawa w nieznane. Wyrusza więc w drogę i, zgodnie z przewidywaniami, zostaje uwielbianym pianistą, który gra koncerty na największych scenach i nagrywa platynowe płyty.

niedźwiedź i pianino

niedźwiedź i pianino

niedźwiedź i pianino

niedźwiedź i pianino

Mimo, że miasto jest dokładnie takie, jak sobie wymarzył, niedźwiedź nie jest szczęśliwy. Tęskni za lasem i za przyjaciółmi. Postanawia więc wrócić do lasu.

niedźwiedź i pianino

niedźwiedź i pianino

Na swojej polanie nie znajduje jednak znajomych. Ani pianina. Czyżby przyjaciele o nim zapomnieli? Są źli, że ich zostawił?

Gorzkie rozmyślania niedźwiedzia przerywa pojawienie się znajomego, szarego przyjaciela, który jednak zaraz zaczyna uciekać przez las. Nasz niedźwiedź próbuje go dogonić i wtedy trafia w miejsce, w którym jego dawni przyjaciele schowali jego pianino, żeby się nie zniszczyło. Okazuje się, że mieszkańcy lasu przez lata skrzętnie śledzili karierę niedźwiedzia.

niedźwiedź i pianino

Rozpoczyna się kolejny koncert. Najpiękniejszy z dotychczasowych, bo zagrany dla najwierniejszej i najważniejszej publiczności.

niedźwiedź i pianino

Ta historia nie tylko zachęci do odkrywania własnych talentów i podążania za marzeniami. Przypomina też, że nie możemy zapominać o swoich korzeniach. I o tym, że prawdziwi przyjaciele zawsze będą nas wspierać.

niedźwiedź i pianino

Kategorie/wiek: 3-6


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek