RATUNKU! Najmilszy smok na świecie – opowieść o tolerancji

Saffi nie lubi swojego smoczego życia. Nie chce jak inne smoki niszczyć zamków i porywać księżniczek. Chce znaleźć miłe, przytulne miejsce.

Saffi

Saffi szuka nowego domu

Trafia do słonecznego lasu. Jego mieszkańcy są jednak przerażeni. Od razu z krzykiem uciekają przed smokiem. Tylko myszka decyduje się porozmawiać z Safii, ale po to, żeby wytłumaczyć jej, że to nie może zostać na leśnej polanie. W końcu smoki ganiają zwierzęta i zieją ogniem!

Smoczyca próbuje wytłumaczyć, że jest miła i nie chce nikogo krzywdzić, jednak w tej chwili kicha i przypala piórka przelatującego ptaszka. Na dodatek wielki stwór biegnąc, robi w lesie niezłą demolkę. Zwierzęta nie mają wątpliwości – Saffi musi odejść.

nie możesz tu zostać

upsss

Saffi musi odejść

Po pewnym czasie w lesie pojawiają się pozostałe smoki. Przerażone zwierzaki wzywają pomocy. I wtedy Safii powraca. Przegania złe smoki i zabiera mieszkańców spalonego lasu w nowe, bezpieczne miejsce, w którym świeci słońce, rosną kwiaty i jest wystarczająco dużo miejsca. Nawet dla wielkiego smoka.

atak smoków

Saffi przybywa na ratunek

nowy dom dla wszystkich

Urocza opowieść pokazująca, że często osądzamy kogoś, nie znając go. Ucząca, że nie powinniśmy wierzyć stereotypom. W końcu ten, kogo się obawiamy, może zostać naszym najlepszym przyjacielem. Wystarczy dać mu szansę.

Kategorie/wiek: 3-6