Miejsce na miotle - opowieść o przyjaźni i bezinteresownej życzliwości (Patronat)

Była sobie czarownica w kapeluszu bardzo dużym. Miała kota, rudy warkocz oraz skłonność do podróży.

Tak rozpoczyna się Miejsce na miotle autorstwa duetu Julia Donaldson i Axel Scheffler – twórców kultowego Gruffalo.

Miejsce na miotle też pokochały dzieci na całym świecie. A ja sama nie mogę się zdecydować czy przypadkiem nie lubię go bardziej niż Gruffalo właśnie.

To pouczająca historia, o tym, że dobro wraca. Że przyjaźń jest ważna i może nawet uratować nam życie ;)

Miejsce na miotle

Ale zacznijmy od początku. Wspomniana już czarownica przemierza świat na swojej miotle w towarzystwie kota, który mruczał „prrr” czasami. Pewnego wyjątkowo wietrznego dnia, podróż jest regularnie przerywana postojami w celu odnalezienia licznych zgub czarownicy. A to wiatr zwiał jej kapelusz, a to porwał kokardkę z warkocza, a to, pilnując kapelusza i kokardki, nasza bohaterka upuściła różdżkę.

Za każdym razem postój wygląda podobnie. Lądujemy! – rozkazała, więc po chwili z miotły zleźli, ale choć szukali wszędzie różdżki nigdzie nie znaleźli.

Miejsce na miotle

Miejsce na miotle

Kiedy wydaje się, że nie ma już nadziei, pojawiają się kolejne zwierzaki z poszukiwanym przedmiotem. I wszyscy pytają o to samo: Powiedz mi, czy miotła twa pomieściłaby takie ptaszka jak ja? Czarownica mogłaby odmówić, ale jest sympatyczną, lubiącą towarzystwo osobą. Do wycieczki dołączają więc kolejno pies, mały ptaszek i żaba. Ta ostatnia skacząc z radości łamie miotłę i cała menażeria ląduje w trzęsawisku. Czarownica na resztce miotły wpada natomiast w szpony strasznego smoka… Jak myślicie, kto przybędzie jej z odsieczą?

Miejsce na miotle

Miejsce na miotle

Miejsce na miotle

Dzieci pokochają nie tylko miłą czarownicę i jej towarzyszy, ale też rymy, rytmiczność i powtórzenia w tekście. To one sprawiają, że teksty Julii Donaldson, tak świetnie się czyta i szybko zapamiętuje. Zwłaszcza w tłumaczeniu Michała Rusinka.

Miejsce na miotle jest też świetnym pretekstem do rozmowy o tym, że warto sobie nawzajem pomagać, być życzliwym i wyrozumiałym dla innych, dzielić się tym co mamy. To sprawi, że w razie potrzeby, będziemy mieli do kogo zwrócić się o pomoc. Myślicie, że czarownica zdenerwowała się tym, że żabka połamała jej miotłę? Nie! Upichciła kocioł magicznej mikstury, dzięki której zamontowała na nowej miotle prysznic dla swojej nowej przyjaciółki :)

UWAGA! Przedsprzedaż i rabat!

  • Jutro o 9 rano (czyli w piątek 8 maja) na stronie Wydawnictwa Tekturka rusza przedsprzedaż, która potrwa do 14 maja (to czwartek) do końca dnia

  • Na hasło EMKA macie 30% rabatu!

  • Darmowa wysyłka obowiązuje przy zakupie Miejsca na miotle razem z książką Czyj to domek? lub Baletnice i wyjątkowo przy zakupach powyżej 100 zł

Miejsce na miotle

Kategorie/wiek: 1-3 3-6


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek