Mały atlas motyli - kolejna zachwycająca książka Ewy i Pawła Pawlaków

Mały atlas motyli - kolejna zachwycająca książka Ewy i Pawła Pawlaków

Jedna z najbardziej oczekiwanych premier jesieni! Kolejna perełka autorstwa mistrzowskiego duetu.

Zachwyca chyba nawet bardziej niż "Mały atlas ptaków"

Oprócz klasycznych kolaży Ewy Kozyry - Pawlak, akwareli Pawła Pawlaka i (znanych już z atlasu ptaków) dziecięcych rysunków Hani, znajdziecie tu też trójwymiarowe modele motyli wykonane z liści, patyków, drucików i skrawków futerek. Ich powstawanie śledziłam przez ostatnie tygodnie z przyjemnością na instagramowym profilu pana Pawła

Przyznaję, że nie miałam pojęcia, że tyle różnych gatunków motyli można u nas spotkać - muszę uważniej przyglądać im się na spacerach. Spróbuję nawet przyjrzeć się ćmom, za którymi nie przepadam (brrr), bo okazuje się, że to piękne stworzenia. Oczywiście znajdziecie tu sporo przystępnie opisanych informacji o życiu motyli i mnóstwo ciekawostek.

Który motyl lubi agrest? Czy wiecie, że są motyle latające w deszczu? Który motyl niesie na skrzydłach truciznę? Dlaczego rusałka ceik mieszka w pokrzywach? Jak to możliwe, że modraszka dorasta w mrowisku?

mieniak tęczowiec

ilustracje pani Ewy

mała Hania też rysuje!

nocne stwory

Sztywne strony sprawiają, że książka nadaje się do oglądania już dla maluszków, ale treść jest ciekawa dla czytelników w każdym wieku.

Czekamy na wiosnę i zabieramy "Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków" na spacer!

rusałka admirał

zmrocznik

atlasy