(PRZEDPREMIEROWO) Leśne Ludki i mnóstwo szukania

(PRZEDPREMIEROWO) Leśne Ludki i mnóstwo szukania

Pokazywane przeze mnie jakiś czas temu w PnŚ kartonowe książeczki (o Koali i o Zwierzaku z wieszaka) z rymowankami dla najmłodszych cieszyły się Waszym dużym zainteresowaniem. Z radością przedstawiam Wam więc kolejną propozycję wydawnictwa Bajka, która już niebawem pojawi się na półkach księgarni.

„Leśne Ludki i mnóstwo szukania” autorstwa mistrzyni pióra, Małgorzaty Strzałkowskiej, szybko stała się jedną z naszych ulubionych. Najnowszy tytuł to gratka również dla fanów chrakterystyczncyh „kolaży autorki, wyklejanych we wtorki” – pani Małgorzata sama zilustrowała swój tekst.

„Wesołe Ludki, jak plotka niesie, mieszkały sobie w dość gęstym lesie, w domku na jasnej, łysej polanie. A pasją Ludków były szukanie.”

Leśne Ludki

Sympatyczne Ludki zabierają nas na wyprawę w poszukiwaniu „tego oraz owego”.

Ludków jest osiem (w trakcie lektury maluch poznaje liczebniki porządkowe), a każdy z nich swoje poszukiwania prowadzi w innym miejscu - na łące, w miasteczku, na plaży, w kuchni czy w dziecięcym pokoju.

„Szedł pierwszy Ludek po leśnych dróżkach, za stópką stópka, za nóżką nóżka”

Leśne Ludki

Leśne Ludki

Leśne Ludki

Na ilustracjach poukrywane są przedmioty wymienione w tekście. Dziecko musi pomóc Ludkowi je znaleźć. Nie wszystko łatwo wypatrzeć od razu. Na przykład w pokoju Hani, w którym buszuje Szósty Ludek, dość ciężko zidentyfikować skarpetkę, czy dwa baloniki ;)

Leśne Ludki

Ludki wracają do domu na podwieczorek i niezbyt rozsądnie wysypują zawartość swoich worków. Wszystko się pomieszało – teraz musimy pomóc małym bohaterom odszukać zdobyte przez nich skarby. W końcu następnego dnia trzeba poodnosić z powrotem!

Leśne Ludki

Leśne Ludki

Idealna lektura do rytmicznego czytania dla całej rodziny. To jedna z tych książek, po które chętnie sięgną rodzice, rozpoczynający przygodę z czytaniem swoim dzieciom. Przedszkolaki szybko nauczą się tekstu na pamięć i jeśli mają młodsze rodzeństwo, mogą mu „czytać”. Soczyście kolorowe ilustracje na białym tle zainteresują już niemowlaki. Poukrywane elementy umieszczone w kolażach są realistyczne (część z nich to zdjęcia). To ułatwia szukanie, które „…daje radość, płoszy nudę oraz smutki – i dlatego do szukania zapraszają Leśne Ludki”